Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 16:38
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Krzysztof Radzikowski przedstawił kandydatów na radnych

Krzysztof Radzikowski przedstawił kandydatów na radnych ze swojego komitetu "Łączy nas gmina Biała Podlaska". Zaprezentowało się piętnaście osób, które na co dzień działają społecznie i angażują się w życie gminy Biała Podlaska.
Krzysztof Radzikowski przedstawił kandydatów na radnych
Krzysztof Radzikowski przedstawił kandydatów na radnych ze swojego komitetu Łączy nas gmina Biała Podlaska. Zaprezentowało się piętnaście osób, które na co dzień działają społecznie i angażują się w życie gminy Biała Podlaska

Autor: Anna Chodyka

– Jestem przekonany, że aby rozwijać się i sprostać współczesnym wyzwaniom, musimy być gotowi na zmiany tam, gdzie są potrzebne.  Gwarantem tych zmian jest moja drużyna. Ludzie, którym zależy przede wszystkim na wspólnocie. Jesteśmy społecznikami, lokalnymi działaczami, którzy nasłuchują waszych potrzeb i problemów. A dla mnie osobiście gmina jest nie tylko miejscem pracy, ale też miejscem, z którego wywodzą się moi najbliżsi. Mój ojciec i dziadkowie pochodzą z Husinki, więc jest mi wyjątkowo bliska - mówił Krzysztof Radzikowski. Zaapelował też do mieszkańców, by spierać się na argumenty, pomysły. - Dyskutujmy, jak razem możemy budować lepszą przyszłość naszej gminy. Łączy nas gmina Biała Podlaska i wierzymy, że wspólnie możemy ją zmieniać na lepsze – zaapelował kandydat na wójta.

Czas ujawnić karty

Wskazał, że nadszedł czas, by ujawnić wszystkie karty. – Jestem pewien, że każdy z naszych kandydatów ma coś wartościowego do zaoferowania w swoich okręgach. Dodatkowo, pragnę podkreślić, że nasza drużyna nie posiada barw politycznych. Naszym jedynym zobowiązaniem jest ciężka praca na rzecz dobra i rozwoju naszej gminy oraz jej mieszkańców – zapowiedział przedstawiając kandydatów w poszczególnych okręgach W okręgu nr 1 - Cicibór Duży, Cicibór Mały kandydatem komitetu jest Marta Piotrowska. – Marta to doświadczona nauczycielka i była urzędniczka rządowa. Jej główne priorytety obejmują budowę infrastruktury, rozwój edukacji oraz promocję organizacji społecznych. – mówił Krzysztof Radzikowski. 

W okręgu nr 2, który obejmuje Hrud i Roskosz kandydatem jest Antoni Jówko, rolnik i strażak z wieloletnim doświadczeniem w Państwowej Straży Pożarnej. – Jego głównym celem jest poprawa infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa, w tym budowa chodników i oczyszczalni ścieków –  podkreślał . 

Z kolei Dariusz Plażuk kandyduje z okręgu nr 3 - Rakowiska I. – Kandyduję na prośbę mieszkańców, którzy przyznają, że brakuje dróg i dokończenia kanalizacji. Uważam, że Krzysztof Radzikowski jest odpowiednim kandydatem, ma doświadczenie, bo pracował jako skarbnik przez osiem lat w Międzyrzecu Podlaskim i osiem lat w Urzędzie Gminy Biała Podlaska. Chce utworzyć izbę obsługi interesantów, co ułatwi starszym osobom załatwianie spraw w urzędzie. Planuje zakupić równiarkę i stworzyć ekipę remontową, która szybko będzie reagowała na potrzeby mieszkańców – mówi Dariusz Plażuk. Dodaje, że chciałby połączyć w Rakowiskach ścieżkę rowerową z tą znajdującą się na ul. Budziszewskiej. – Z funduszu sołeckiego powstanie próg zwalniający przy przedszkolu. Planuję też doświetlenie przejścia dla pieszych i przejścia przy sklepie Lewiatan, bo tam też jest duży ruch – zapowiada.  

Poprawią jakość dróg lokalnych

Marek Paszkiewicz startuje z okręg nr 4 - Dokudów Pierwszy, Dokudów Drugi, Ogrodniki, Ortel Książęcy Pierwszy, Ortel Książęcy Drugi, Perkowice. Jak zauważył Krzysztof Radzikowski, Marek jest rolnikiem i aktywnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. - Jego priorytety obejmują poprawę jakości dróg lokalnych, promowanie gminy wśród inwestorów oraz wsparcie rozwoju domów kultury - wskazał Krzysztof Radzikowski. 

Tomasz Wołowik startuje z okręg nr 5 – Grabanów, Wilczyn. - Tomasz, doświadczony radny, znany jest z inwestycji w infrastrukturę, takie jak budowa dróg i remonty szkół. Jego program obejmuje dalszy rozwój dróg osiedlowych i inwestycje w rekreację - mówił kandydat na wójta.

Renata Adamiuk-Skubis kandyduje z okręgu nr 6 – Łukowce, Sitnik, Terebela. Krzysztof Radzikowski wskazał, że Renata to aktywna społecznie mama, sołtys i strażak, stawia na rozwój kulturalny i infrastrukturalny, a także na organizację programów profilaktycznych i akcji społecznych.

Agata Sołtan startuje z okręgu nr  7 – Sławacinek Stary. - Agata, będąca sołtysem i aktywną społeczną organizatorką, koncentruje się na budowie infrastruktury sportowej i edukacyjnej oraz poprawie bezpieczeństwa w swojej miejscowości - informował Radzikowski. 

Edyta Sidor kandyduje z okręgu nr 8 – Jaźwiny, Porosiuki, Sławacinek Nowy. Krzysztof Radzikowski przekazał, że Edyta, będąca higienistką stomatologiczną i nauczycielką, dąży do poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców poprzez działania mające na celu ulepszenie infrastruktury drogowej i oświetlenia.

Renata Rudawska startuje z okręgu nr 9 – Styrzyniec, Surmacze, Sycyna, Woroniec. - Renata, aktywna społecznie i wieloletnia radna gminy, dąży do integracji mieszkańców i reprezentowania ich interesów, koncentrując się na poprawie infrastruktury i współpracy z samorządem - mówił Krzysztof Radzikowski.

Integracja społeczności

Mieczysław Popławski startuje z okręgu nr 10 – Rakowiska II. - Mieczysław to rolnik i aktywny działacz społeczny, skupia się na poprawie infrastruktury drogowej i oświetlenia, aby zwiększyć komfort życia mieszkańców w swojej okolicy - wskazał skarbnik gminy Biała Podlaska.

Marek Czeczko kandyduje z okręgu nr 11 – Cełujki, Krzymowskie, Pojelce, Pólko, Swory, Zabłocie. Kandydat na wójta zauważył, że Marek to, zarówno pracownik przedsiębiorstwa jak i rolnik, dąży do rozwoju infrastruktury drogowej i integracji społeczności poprzez poprawę komunikacji miejskiej i budowę dróg.

Jarosław Abramowski kandyduje z okręgu nr 12 - Czosnówka. Jak wskazał Krzysztof Radzikowski, Jarosław, będący sołtysem i aktywnym organizatorem lokalnych wydarzeń, stawia na rozwój infrastruktury drogowej i oświetlenia, aby poprawić warunki życia w swojej miejscowości. - Krzysztof Radzikowski przedstawił program, który wprowadzi stabilność. Zawarł w nim najważniejsze potrzeby gminy, mając na celu dbanie o mieszkańców. Jest na pewno dobrym kandydatem na wójta, gdyż zna od podszewki funkcjonowanie gminy - mówił Jarosław Abramowski. Dodał, że dla Czosnówki najważniejsze jest budowanie dróg i remont istniejących oraz budowa oświetlenia i utworzenie dodatkowych połączeń komunikacji miejskiej. - Od trzech kadencji jestem sołtysem, mieszkańcy mają do mnie zaufanie. Chciałbym nie tylko obiecywać, ale też wywiązać się ze swoich założeń programowych - stwierdził Jarosław Abramowski.  

Stefan Śledź z kandyduje okręgu nr 13 – Janówka, Lisy, Michałówka, Młyniec, Wólka Plebańska. - Stefan to doświadczony działacz społeczny i radny, dąży do poprawy infrastruktury drogowej i komunikacyjnej, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców w swoim okręgu - wskazał Krzysztof Radzikowski.

Justyna Paszkiewicz startuje z okręgu nr 14 – Husinka, Woskrzenice Duże, Woskrzenice Małe. - Justyna to pracownik samorządowy i mama, skupia się na poprawie infrastruktury drogowej i rekreacyjnej, aby zwiększyć atrakcyjność życia w swojej okolicy - przekazał kandydat na wójta. 

Marek Sawczuk kandyduje z okręgu nr 15 – Grabanów Kolonia, Hola, Julków Kaliłów, Kamieniczne, Zacisze. - Marek, będący sołtysem i rolnikiem, dąży do poprawy infrastruktury drogowej i komunikacyjnej, aby zwiększyć wygodę mieszkańców i promować rozwój gospodarczy w swojej okolicy - zauważył Krzysztof Radzikowski.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczaninAutor komentarza: BartekTreść komentarza: Nie sposób nie dostrzec emocji, jakie towarzyszą Twojej wypowiedzi, ale wydaje mi się, że przedstawiasz rzeczywistość w sposób nazbyt uproszczony i jednowymiarowy. Oczywiście, dorosłość wymaga odpowiedzialności, a założenie rodziny jest jej istotnym elementem, ale przecież nie jest to jedyna definicja dojrzałości czy wartości człowieka. To, że ktoś nie ma jeszcze rodziny, nie oznacza, że jego opinie na temat patriotyzmu, obronności czy poświęcenia nie mają znaczenia. Twoja krytyka młodych ludzi, którzy mówią o wojnie czy bohaterstwie, opiera się na założeniu, że każdy, kto nie doświadczył wojny, idealizuje ją i traktuje jako romantyczną przygodę. To spore uogólnienie. Faktycznie, są osoby, które mogą nie rozumieć w pełni, czym jest wojna, ale równie dobrze można powiedzieć, że ktoś, kto nigdy nie służył w wojsku, może mieć bardzo realistyczne i świadome podejście do tych spraw. Nie jest to czarno-białe. Co więcej, podkreślasz, że polska tradycja heroizmu, którą wiążesz z upadkiem I i II Rzeczypospolitej, jest przyczyną problemów naszego kraju. Nie sposób jednak nie dostrzec, że właśnie ta tradycja dała nam bohaterów, którzy walczyli o niepodległość i wolność – nie tylko w zbrojnych konfliktach, ale też w codziennej pracy, działalności politycznej i społecznej. Zgadzam się, że wojna to koszmar – brud, smród, krew i cierpienie. Nikt, kto naprawdę rozumie jej naturę, nie traktuje jej jako romantycznej przygody. Ale czy oznacza to, że nie powinniśmy o niej rozmawiać, przygotowywać się do obrony kraju, czy doceniać poświęcenia tych, którzy byli gotowi walczyć za swoje ideały? Krytyka młodych, którzy szukają swojego miejsca w tradycji wojskowej czy patriotycznej, wydaje się nieco niesprawiedliwa. To nie znaczy, że są naiwni – być może po prostu szukają sensu, który jest głęboko zakorzeniony w naszej historii i kulturze. Ostatecznie, odwaga i odpowiedzialność nie mają jednej definicji. Można być odpowiedzialnym i odważnym w rodzinie, ale również w służbie publicznej, w wojsku, czy po prostu w codziennym życiu. Każdy etap życia ma swoje wyzwania i nie powinniśmy deprecjonować jednych wyborów na rzecz innych.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 09:01Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczaninAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: "dlatego, że", nieuku, zapamiętaj. Nie ma żadnego "dlatego, bo".Data dodania komentarza: 21.11.2024, 08:45Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busa
Reklama
Reklama