Zwycięzca odebrał nagrodę w wysokości 1,2 tys. zł i przekazał prawa do dysponowania swoją pracą miastu Radzyń. W tym roku zwycięskie logo będzie towarzyszyło wszystkim wydarzeniom w mieście.
Jubileuszowy rok ma być promowany. – Pojawią się tablice informujące o walorach, przede wszystkim historycznych, naszego miasta, z naciskiem na pałac Potockich oczywiście – informował pod koniec roku radnych burmistrz Jerzy Rębek.
Miasto i Radzyński Ośrodek Kultury już od dawna planują całą paletę wydarzeń. ROK nosi się z zamiarem utworzenia wystawy fotograficznej, na której zaprezentowane zostaną zdjęcia Radzynia sprzed lat. Część z nich mogłaby pochodzić z filmów znalezionych w ubiegłym roku na strychu Oranżerii. W sierpniu natomiast planowany jest koncert, którego gospodarzem będzie orkiestra akordeonowa Arti Sentemo.
W jubileuszowy rok z pewnością wpisze się również inicjatywa Powiatowej Biblioteki Publicznej, która otrzymała grant na przygotowanie i wystawienie sztuki "Historia zapisana w kamieniu", na kanwie radzyńskiej legendy opisującej wielką miłość Cecylii, żony Hieronima Sanguszki, do syna właściciela majątku Paszki. Po romansie sprzed 250 lat pozostał ślad do dziś – odcisk końskiego kopyta w kamieniu i dwa wiekowe modrzewie w parku przed pałacem, pod którymi kochankowie mieli się spotykać.
Więcej na ten temat w najnowszym radzyńskim numerze Słowa Podlasia, 2/2018
Joanna Danielewicz
Napisz komentarz
Komentarze