Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 14:30

Porażka na zakończenie ligi

Na zakończenie zmagań w rundzie zasadniczej Centralnej Ligi AZS AWF Biała Podlaska przegrał u siebie z SMS ZPRP I Kielce 31:33.
Kamila Kozycza i Bartłomieja Warmijaka nie zobaczymy w biało-zielonych barwach w przyszłym sezonie.

Autor: Klaudia Matejek

AZS AWF Biała Podlaska – SMS ZPRP I Kielce 31:33 (15:14)

AZS AWF: Adamiuk, Makowski, Kwiatkowski – Grzenkowicz, Wierzbicki 4, Szendzielorz 2, Stefaniec 5, Trela 1, Mazur 4, Kozycz 3, Kandora, Antoniak 3, Lewalski 5, Wojnecki 4. Kary: 10 min.

SMS: Drożdż, Popielecki, Sowiak – Luksa, Wywrot 1, Aksamit 5, Cacak 1, Bujok 7, Olczyk 3, Burzyńśki 2, Rodak 1, Pepliński 8, Fajfer 4, Cichoń 1. Kary: 10 min.

W piątek Jurand Ciechanów pokonał Autoinwest Żukowo 39:30 wobec czego wygrana AZS z SMS dawała czwarte miejsce na zakończenie sezonu dla bialczan. Zaczęło się zgodnie z planem od dwóch bramek dla gospodarzy, ale już 6 minucie było 3:2 dl gości. Gdy w 23 minucie Kamil Kozycz rzucił bramkę na 11:9 nic nie zapowiadało przestoju jaki miał miejsce w wykonaniu AZS przez kolejne cztery minuty. Ten okres przegrywają oni 0:4. Na szczęście kolejne wygrywają w tym samym rozmiarze i ostatecznie na przerwę schodzą prowadząc 15:14. Do 43 minuty wynik oscylował wokół remisu. Potem goście najpierw na trzy trafienia 23:26, ale AZS odrabiał stratę i dwa razy na dwie bramki z podobnym rezultatem. W 58 minucie po bramce Marcina Stefańca był remis po 31 i mecz wszedł w decydującą fazę. Trzydziestą drugą bramkę dla SMS zdobywa ze skrzydła Kacper Olczyk. Karę dwóch minut otrzymuje Jacek Fajfer i gospodarze do końca meczu grali w przewadze. Niestety Stefaniec przegrywa w sytuacji sam na sam z Danielem Drożdżem. Za obronę w polu sześciu metrów sędziowie dyktują rzut karny dla SMS, którego Kacper Aksamit zamienia na bramkę. AZS atakuje ale rzut ze skrzydła Antoniaka odbija Drożdż i wygrana SMS stała się faktem. Po meczu władze klubu i sponsorzy pożegnali piątkę zawodników, którzy zakończyli grę w AZS: Bartłomieja Mazura, Kamila Kozycza, Kacpra Baranowskiego, Daniela Makowskiego i Bartłomieja Warmijaka.