czwartek, 17 października 2024 09:22

Marczuk i spółka jadą na Euro

Remis 3:3 z Niemcami dał naszej reprezentacji młodzieżowej awans do finałów Mistrzostw Europy.

Autor: bmg-sport

Polska – Niemcy 3:3 (1:3)

Bramki: Marczuk 17, Kałuziński 50, Fornalczyk 59 – Tresoldi 3, Wanner 21, Arrey-Mbi 30

Polska: Tobiasz – Marczuk, Peda, Mosór, Matysik (75 Warczak), Pyrka, Pieńko (67 Rakoczy), Łęgowski (58 Kozubal), Kałuziński, Fornalczyk (74 Polak), Szymczak.

Niemcy: Urbig – Thielmann, Oermann, Arrey-Mbi Z(46 Blank), Rothe, Gruda (57 Kratzig), Retz, Martel (46 Tohumcu), Nebel (78 Lemperle), Wanner (46 Knauff), Tresoldi.

Mecz w pierwszej połowie niezbyt się układał naszym młodym zawodnikom. Już w 3 minucie stracili bramkę. Mimo, że czternaście minut później wychowanek Huraganu Międzyrzec Podlaski Dominik Marczuk wyrównał stan meczu to do przerwy Polska przegrywała 1:3. E drugiej połowie ambitnie grający Polacy doprowadzili do remisu. Okazał się on zwycięski bo dał trzecie miejsce wśród ekip, która w swoich grupach zajęły drugie pozycje. Trzy pierwsze zespoły z tej dodatkowej tabeli zapewniały sobie bezpośredni awans do Euro. Pozostałe zagrają w barażach. Finały mistrzostw Europy z udziałem 16 drużyn zostaną rozegrane 12-29 czerwca przyszłego roku na Słowacji. Losowanie grup odbędzie się 3 grudnia w Bratysławie. Po za Polską i gospodarzami na Słowacji zagrają: Włochy, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Rumunia, Anglia, Portugalia, Słowenia, Dania, Ukraina, Francja oraz trzech zwycięzców baraży w których zagrają: Chorwacja, Finlandia, Czechy, Norwegia, Belgia, Gruzja.