Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 25 kwietnia 2025 10:59
Reklama
Reklama

Lubelskie. Dwulatek zmarł w drodze do szpitala

2-letnie dziecko z podejrzeniem sepsy trafiło do szpitala w Hrubieszowie. Chłopczyk zmarł podczas transportu karetką do szpitala w Lublinie. Wszystkie okoliczności śmierci dziecka wyjaśniają śledczy z Hrubieszowa.
Lubelskie. Dwulatek zmarł w drodze do szpitala
Zdjęcie ilustracyjne

Rodzice dwulatka mieszkają w Skierbieszowie, ale ostatnio przebywali w jednej z miejscowości w gminie Mircze. Ich dwuletni synek nagle ciężko zachorował, mocno gorączkował, miał kłopoty z oddychaniem, dostawał dreszczy.

Reklama

3 stycznia wczesnym wieczorem matka przywiozła chłopczyka do szpitala w Hrubieszowie. Dyżurujący tego dnia lekarz zlecił przewiezienie dziecka do szpitala w Lublinie. Według jego wstępnych ustaleń objawy wskazywały na podejrzenie sepsy. Podczas transportu 2-latka karetką do szpitala w Lublinie stan zdrowia dziecka pogorszył się na tyle, że podjęto decyzję o przewiezieniu go do bliższego szpitala w Chełmie. 3 stycznia w godzinach wieczornych dziecko zmarło. Czynności reanimacyjne nie przyniosły rezultatu.

O śmierci dziecka zawiadomiono Prokuraturę Rejonową w Hrubieszowie. Ta wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności z nią związane.

– Wszczęliśmy śledztwo w kierunku artykułu 155 kodeksu karnego (nieumyślne spowodowanie śmierci). Na razie znamy tylko wstępne ustalenia lekarzy. Może więcej będzie wiadomo po sekcji zwłok zmarłego dziecka. Zostanie ona przeprowadzona w tym tygodniu. Przede wszystkim będziemy ustalać, jaka była przyczyna zgonu. Na pewno będziemy przesłuchiwać świadków. Na obecną chwilę trudno jednak coś więcej powiedzieć. Jesteśmy dopiero na wstępnym etapie ustaleń – zaznacza Jakub Litwińczuk, prokurator rejonowy w Hrubieszowie.

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama