W Dworze w Zabużu, można odpocząć w XIX wiecznych murach, pamiętających rosyjskich carów, którzy przyjeżdżali tu na odpoczynek. Cały obiekt ma ok. 4 hektary terenu. Turyści mogą skorzystać z dwóch basenów: zewnętrznego i krytego, a także z jaskini solnej i łaźni parowej. Są też gabinety SPA, w których wykonywane są masaże, kąpiele błotne i zabiegi na twarz. - W ośrodku organizowane są przyjęcia z okazji chrzcin, pierwszej komunii oraz wesela. Na tarasie umieszczono restaurację, dzięki czemu goście mogą podziwiać rzekę Bug. Poza tym można skorzystać z boiska do squasha, mini golfa, sali bilardowej oraz fitness. W hotelu znajdują się też sale konferencyjne – informuje menadżer ośrodka Łukasz Zaniuk.
W Klepaczewie, sąsiadującym z Serpelicami można o dowolnej godzinie popływać statkiem po Bugu. Rejsy zazwyczaj odbywają się w górę rzeki i trwają godzinę, jednak ten czas można skrócić bądź wydłużyć. Poza tym w gospodarstwie państwa Bobińskich można wypożyczyć kajaki, także trzyosobowe i zorganizować samodzielną wycieczkę, podczas której można podpatrywać rzadko spotykane gatunki ptaków oraz innych zwierząt zamieszkujących sitowia. W gospodarstwie agroturystycznym można zostać na noc i zjeść pyszne śniadanie, a później wybrać się na spacer jedną z leśnych ścieżek. Ośrodek Urocza jako jeden z niewielu otwarty jest przez cały rok. Posiada ok. 170 miejsc noclegowych, zarówno w pensjonacie, jak i w domkach drewnianych, które są wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty.
Nadchodzące wydarzenia kulturalne
Golgota Młodych (odbędzie się między 22 a 26 sierpnia). To coroczne spotkanie, w którym bierze udział młodzież z całej Polski. Podczas wydarzenia organizowane są prelekcje znanych aktorów, piosenkarzy, pisarzy i osób kultury, którzy opowiadają nie tylko o drodze do sukcesu, ale również relacji z Bogiem.
Najdłuższy szlak rowerowy w Polsce
Przez Serpelice przebiega wschodni szlak Green Velo, czyli najdłuższa trasa rowerowa w Polsce, licząca 2000 km. Zaczyna się w Elblągu i biegnie przez pięć województw. Nie omija ona ważnych sanktuariów i świątyń, np. w Kodniu, Kostomłotach i Jabłecznej. Przez Podlasie trasa prowadzi wzdłuż granicy z Białorusią i Ukrainą, przez piękne przyrodniczo tereny, na których można spotkać stare kapliczki, słowiańskie baby oraz drewniane dworki.
Uwaga konkurs !
Zapraszamy Was do wakacyjnej podróży śladami "Niezwykłego Podlasia". Będziemy prezentować najbardziej atrakcyjne zakątki naszego regionu. Pokazywać miejsca, które warto zobaczyć, przypominać te, które są mało znane. Przedstawiać nasze propozycje na to, jak atrakcyjnie, po sąsiedzku spędzić wakacyjny weekend i nie tylko.
I. Uważnie przeczytajcie publikację o Serpelicach i odpowiedzcie na pytanie konkursowe. Do końca wakacji będziemy drukować kolejne kupony z pytaniami, na które odpowiedzi znajdziecie w naszych tekstach. Pięć osób, które poprawnie odpowiedzą na zadane pytania i prześlą po zakończeniu konkursu najwięcej poprawnych odpowiedzi, nagrodzimy atrakcyjnymi upominkami m.in. talonami zakupowymi, plecakami turystycznymi i innymi niespodziankami. Dziś drukujemy drugi kupon z pytaniem.
II. Lubisz podróżować i fotografować? To konkurs dla Ciebie. Nagrodzimy najbardziej aktywnych podróżników, którzy podążą śladem opisanych przez nas miejsc. Szansę na otrzymanie nagrody mają czytelnicy-podróżnicy, którzy zrobią sobie selfie (autoportret) w miejscach opisanych w cyklu "Niezwykłe Podlasie" i prześlą je na adres redakcji. Zdjęcia można przesyłać mejlem na adres: [email protected] lub za pośrednictwem Facebooka, z dopiskiem: Wyrażam zgodę na publikację.
Pięć osób, które nadeślą najciekawsze fotografie, otrzyma atrakcyjne nagrody.
Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29
Napisz komentarz
Komentarze