Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 17 kwietnia 2025 10:18
Reklama
Reklama

Kto Ambasadorem Województwa, a kto z Marką Lubelskie?

Kolarki olimpijskie Aleksandra Tecław i Iwona Podkościelna, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie i firma Ambra to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Ponadto kolejnych dziesięć firm otrzymało zaszczytne certyfikaty "Marka Lubelskie". Wśród członków Kapituły decydującej o przyznaniu tytułów był przedstawiciel "Słowa Podlasia".
Kto Ambasadorem Województwa, a kto z Marką Lubelskie?

– Tytuły Ambasadora Województwa Lubelskiego przyznajemy od 1999 roku, nasz konkurs osiągnął więc pełnoletność. Dorastał, obcując z wybitnymi postaciami świata nauki, kultury, biznesu, sportu. Miał szanse obserwować najlepszych. Wielu z nich jest w tej chwili z nami – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, rozpoczynając 25 lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie uroczystą galę wręczenia tytułów i certyfikatów.

Reklama

Kolarki, cydr i szpital

I tak, Ambasadorkami Województwa Lubelskiego 2016 w kategorii "osoba" zostały Aleksandra Tecław i Iwona Podkościelna. To zawodniczki kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman Lublin, zdobywczynie złotego medalu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r., wielokrotne mistrzynie Polski, a w 2015 r. – mistrzynie świata.

Zdobywcą statuetki w kategorii "firma" została Ambra SA, jako największy w kraju producent, importer i dystrybutor win. To właściciel marek: Cin&Cin, Dorato, El Sol, Fresco, Pliska, Piccolo, czy najpopularniejszego w kraju Cydru Lubelskiego.

Natomiast w kategorii "instytucja" tytuł otrzymał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Jest to placówka o wieloletniej tradycji i znaczącym dorobku naukowym. Największy szpital pediatryczny w województwie lubelskim, jeden z najnowocześniejszych szpitali dziecięcych w Polsce, świadczący wysokospecjalistyczne procedury medyczne.

Lublin specjalnym Ambasadorem

Specjalną statuetkę z okazji 700 lat Lublina otrzymało miasto Lublin, jako kulturalna stolica Polski. Co roku setki tysięcy mieszkańców oraz turystów uczestniczą w ponad tysiącu wydarzeń kulturalnych. Lublin to jedno z najprężniej rozwijających się polskich miast. Zrealizowane w ostatnich latach inwestycje przywróciły mu pozycję lidera Polski Wschodniej. W ostatnich sześciu latach na inwestycje w stolicy województwa trafiła rekordowa kwota ponad 3 mld zł. Statuetkę odebrał prezydent Krzysztof Żuk.

Przypomnijmy, że tytuł i statuetka Ambasadora Województwa Lubelskiego przyznawane są od 1999 roku w trzech kategoriach: osoba, instytucja i firma. Zaszczytny tytuł otrzymują ci, którzy poprzez swoją działalność w szczególny sposób przyczyniają się do promocji regionu i budowania jego pozytywnego wizerunku zarówno w kraju, jak i za granicą.

Łukpol wśród laureatów

Podczas tej samej gali wręczono doroczne – już po raz 11 – certyfikaty "Marka Lubelskie" (na zdjęciu u dołu). Są to firmy, które swoją działalnością budują gospodarkę województwa lubelskiego, tworzą miejsca pracy i produkują najwyższej jakości towary. Co roku honorowanych jest w ten sposób dziesięć firm z województwa lubelskiego.

W tym roku najwięcej laureatów, bo pięciu, działa w branży spożywczej. Są to: Browar Jagiełło spod Chełma, będący regionalnym browarem rodzinnym; Cukiernia Marii Siej z Lubartowa; Fruvitaland Sp. z o.o. – grupa zrzeszająca 125 producentów owoców i warzyw z doliny rzeki Wisły; PPHU Gramar Sp. z o.o. z Włodawy, czyli zakład mięsno-wędliniarski Krzysztofa Łojewskiego; oraz Spółdzielnia Mleczarska Michowianka z Michowa.

Dwaj kolejni laureaci są z branży odzieżowej. Łukpol Sp. z o.o. z Łukowa to producent obuwia roboczego, użytkowego i gospodarczego o 27-letnim doświadczeniu. Obuwie firmy Łukpol wykonywane jest najtrwalszymi metodami ze skór naturalnych i materiałów syntetycznych.

Natomiast Farbotka ze Świdnika, od kilku lat obecna na rynku mody, specjalizuje się w projektowaniu i produkcji torebek – także z filcu, który wytwarzany jest z butelek PET. Znakiem rozpoznawczym firmy stały się słowiańskie hafty, inspirowane polską tradycją ludową.

Dr Gerard i Kofi&Ti nie tym razem

Trzy certyfikaty wręczono w branży meblowej, budowlanej i mechanicznej. Są to: Firma BH Meble z Chełma specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości mebli; Manufaktura Cegły Cekobud spod Kraśnika, największy producent cegły ręcznie formowanej; oraz firma SIPMA SA z Lublina – wiodący producentem maszyn rolniczych w Polsce.

Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy przyznano certyfikat w nowej kategorii: "Marka Lubelskie – Debiut Roku". Otrzymała go firma Infinum 3D, konstruująca i produkująca wysoko specjalistyczne, przemysłowe urządzenia, m.in. do druku 3D.

Wymienieni laureaci mogą teraz posługiwać się (przez dwa lata, z możliwością przedłużenia) logotypem "Lubelskie", zamieszczając go na swoich produktach, na siedzibie firmy, na stronie internetowej czy w folderach reklamowych.

Wśród nominowanych w tym roku do projektu "Marka Lubelskie" były też firmy z południowego Podlasia: Dr Gerard Sp. z o.o. z Międzyrzeca Podlaskiego, Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna Kofi&Ti z Radzynia Podlaskiego oraz Zakłady Mięsne "Ł-meat" w Łukowie.

Galę uświetnił występ Kayah i Katarzyny Nosowskiej (w jednym utworze – "Moja i twoja nadzieja" – zaśpiewały nawet po raz pierwszy razem), przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej.

Jacek Korwin

Czytaj też: Kto ma przeszłość partyjną, czyli awantura na marszu Żołnierzy Wyklętych

Reklama


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Panna ApteczkowaTreść komentarza: Czy to ważne kim był topielec ? GRUNT ŻE SIĘ UTOPIŁ . Utopił się i dzięki temu nie popełnił przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy .Data dodania komentarza: 16.04.2025, 10:24Źródło komentarza: Kim był topielec z Bugu?Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Banach nie BanaśData dodania komentarza: 16.04.2025, 08:38Źródło komentarza: Szukają go z powietrza, wody i lądu [WIDEO, ZDJĘCIA]Autor komentarza: PodlasiakTreść komentarza: Znam go z młodych lat on od nastolatka był taki aby kogoś okraść, naćpać się. Swoich ziomków z osiedla też okradał albo pożyczał kasę i nie oddawał. Dziewczynę uderzyć już wtedy mu się zdarzało więc wiadomo było że skończy jako "profesjonalny" domowy ninja. Życzę wszystkiego najgorszego dla tego czegoś bo człowiekiem takiego ścierwa nazwać nie można.Data dodania komentarza: 15.04.2025, 22:58Źródło komentarza: Poszukiwany za przemoc domową i narkotykiAutor komentarza: MążTreść komentarza: Ja też tak kiedyś zaginąłem . Szukała mnie żona, dzieci , rodzice i dalsza rodzina. Tydzień czasu nie dałem znaku życia . Wyłączyłem telefon i siedziałem u kochanki i piłem piwo , wino wódkę . Po tygodniu nakrył nas mąż kochanki i wyrzucił mnie na kopach z jej domu. Mąż kochanki jest kierowcą ciężarówki , jeżdzi Tirami i na trzy tygodnie wyjeżdża w trasę . Wtedy wrócił przed czasem z trasy i nas nakrył jak się zabawialiśmy . No co ???? Ona samotna on też jako kierowca ciężarówki Tirowiec obraca Tirówki to i jego żona zabawiała się ze mną . Nawet nie był zły tylko powiedział , że jak chcemy się zabawiać to nie w jego domu .Data dodania komentarza: 15.04.2025, 19:21Źródło komentarza: Szukają go z powietrza, wody i lądu [WIDEO, ZDJĘCIA]Autor komentarza: RadaTreść komentarza: Niektórzy chcą się mnożyć, niektórzy chcą, by mnożyć, a niektórzy chcą normalnie żyć. Pierwszeństwo ma prawo do życia!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 18:09Źródło komentarza: Wróci bykowe? Jak nie masz dzieci, to płać podatek. I to niemały
Reklama
Reklama