W sobotę, 19 czerwca w bialskim amfiteatrze Szkoła Tańca Kontra zorganizowała III Turniej Tańca Kontrowisko. W turnieju zaprezentowali się tancerze grup Kontra, w tym tancerki od 3 do 20 lat. W stylach jazz, modern i show dance, w kategoriach solo, duetów, mini formacji i formacji.
Gościnnie wystąpili też tancerze grup salsy i bachaty oraz Lady Commercial, która niedawno, na ogólnopolskim turnieju tańca zdobyła złoto za swoją prezentację. Sędziami na turnieju były znawczynie tańca z Łodzi - Amelia Koziara oraz Natalia Madejczyk, a także dyrektor Szkoły Tańca Kontra Dorota Kowalczyk.
30 sekund własnego układu
Podczas turniejów miały miejsce 124 występy solo i duetów oraz 18 występów mini formacji i formacji. Na sam koniec turnieju została zorganizowana coroczna gala kończąca sezon. - Doceniając pracę naszych tancerzy przekazaliśmy im stypendia, certyfikaty i nagrody specjalne – mówi Dorota Kowalczyk, założycielka Szkoły Tańca Kontra.
Po występach, sędziny - Amelia i Natalia, poprowadziły dla tancerzy warsztaty. - Kategorie grupowe oceniali widzowie (rodzice tancerzy), oprócz tego sędziowie oceniali technikę prezentacji, choreografię i wyraz artystyczny. Dla jednej formacji zostało przyznane Grand Prix od sędziów. Zdobyła ją grupa Kontra 2 za choreografię „Giełda”. Nagrodę prezydenta, Michała Litwiniuka wygrała grupa 7-8 latek, Kontra 7 za charyzmatyczny rock-and-rollowy jazz. Nagrodę dla najlepszej prezentacji solo/duet zdobyły siostry Zuzanna i Lilianna Rudzkie za własną choreografię duetową, a Grand Prix od sędziów - duet Joanny Łajtar i Natalii Tomaszuk – mówi Dorota Kowalczyk.
Dodaje, że oprócz turniejowych solówek, które instruktorzy układają z najlepszymi tancerzami, startującymi na turniejach, zostały też pokazane choreografie ułożone samodzielnie przez dzieci. - Chcieliśmy dać dzieciaczkom okazję do pokazania swoich zdolności, tzw. „chwilę chwały”. Oprócz tego zostały zaprezentowane występy solowe, dzieci dostały gotowe choreografie, których musiały się nauczyć. Dodatkowo miały za zadanie dołączyć 30 sekund swojej improwizacji. To pomysł, który sprawdził się na konkursie online, który organizowaliśmy rok temu - dodaje.
Pomogli schronisku Azyl
Z kolei 21 czerwca w godz. 11:00, 12:30 i 17:00 został wystawiony spektakl pt. „Odnalezione szczęście” w wykonaniu tancerzy, w wieku od 7 do 45 lat. Każde przedstawienie trwało 40 minut i było oparte na teatrze tańca w choreografii Doroty Kowalczyk, w wykonaniu tancerzy Szkoły Tańca Kontra. Celem spektaklu była pomoc dla zwierzaków ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Azyl. – Na widownię mogły wejść osoby, które przyniosły "cegiełkę" na rzecz Azylu. Wiele szkół przeprowadziło specjalną zbiórkę pieniędzy, by zakupić najpotrzebniejsze produkty, w tym odpowiednią karmę i środki do opieki weterynaryjnej – informuje Dorota Kowalczyk. (...)
Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 22 czerwca
Napisz komentarz
Komentarze