Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 17:56
Reklama
Reklama

Pasje

Ludzie z pasją: Stanisław Lipiński  i jego "łapacze słońca"
Ludzie z pasją: Stanisław Lipiński i jego "łapacze słońca"

Stanisław Lipiński z Konstantynowa wykonuje piękne witraże, które nazywa “łapaczami słońca”. Wystawia je na stoiskach w czasie imprez gminnych i podarowuje rodzinie i bliskim. Jak przyznaje, pasja daje mu spełnienie i jest dobrą formą wypełnienia wolnego czasu na emeryturze.

07.08.2024 17:01    1
Ludzie z pasją: Kejt In Travel czyli życie w podróży
Ludzie z pasją: Kejt In Travel czyli życie w podróży

Katarzyna Niedziółka pochodzi z Wiechowicz koło Konstantynowa. Na Instagramie prowadzi profil Kejt In Travel, na którym relacjonuje swoje podróże. Zwiedzanie świata to jej wielka pasja. Odwiedziła już 26 państw. Najdalej była w Jordanii, Iranie i Maroku. Przyznaje, że w czasie jej wojaży zdarzały się też trudne sytuacje, ale to jej nie zniechęca do dalszego poznawania najdalszych skrawków Ziemi.

03.05.2024 14:07
Jak 8 lat temu zostałem "ugotowany"
Jak 8 lat temu zostałem "ugotowany"

Adam Kościańczuk urodził się w Parczewie i tu też mieszka. W swoim życiu zawodowym pracował już w administracji samorządowej, w muzeum i na stadionie. Brał także udział w organizacji największych imprez sportowych w Polsce – młodzieżowych Mistrzostw Świata FIFA i Europy UEFA w piłce nożnej oraz Igrzysk Europejskich. Obecnie jestem brand managerem Browaru Parczew oraz managerem największego outletu książkowego online w Polsce – Booksale.pl z siedzibą w Lubartowie. Czytelnikom "Słowa Podlasia" dał się poznać jako organizator aukcji "liścia ze świętego drzewa" i współorganizator Rodzinnego Biegu Mikołajkowego w Parczewie. 8 lat temu, czyli 4 lutego 2016 roku rozpoczęły się zdjęcia do programu „Ugotowani”, edycja lubelska, w której brał udział. Nie obowiązuje go już klauzula poufności z TVN, więc w rozmowie z Justyną Lesiuk-Klujewską zdradza kulisy realizacji programu oraz ciekawostki z planu i spoza niego, oczywiście z przymrużeniem oka.

07.02.2024 13:49
Ludzie z pasją: Paleta barw Jarosława Struka
Ludzie z pasją: Paleta barw Jarosława Struka

Jarosław Struk z Białej Podlaskiej jest malarzem. Główny nacisk stawia na kolor, który jest dla niego głównym środkiem wyrazu i komunikacji. – Najbardziej cenię barwę. To moje najważniejsze medium budowania obrazu – podkreśla artysta.

04.01.2024 12:10
Teresa Czekaj wydała swój tomik. To wiersze pełne optymizmu
Teresa Czekaj wydała swój tomik. To wiersze pełne optymizmu

Niedawno miał swoją premierę tomik poezji pt. “Sztuka umiaru” autorstwa bialskiej artystki Teresy Czekaj. Znalazło się w nim 100 wierszy. – Tematyka wierszy jest powiewem optymizmu. Utwory wiodą ku poznaniu i zrozumieniu samego siebie oraz drugiego człowieka – mówi poetka.

21.11.2023 07:00
Tworzą z ziemi i ognia. Wyjątkowa pracownia ceramiczna w Gnojnie
Tworzą z ziemi i ognia. Wyjątkowa pracownia ceramiczna w Gnojnie

Magdalena Szczepańska i Maciej Rybka otworzyli pracownię ceramiczną w Gnojnie. Od lat współpracują też z lokalnymi instytucjami kultury, prowadząc warsztaty z ceramiki, która jest ich ogromną pasją i sposobem na życie. Opowiadają nam o miłości do nadbużańskich terenów oraz jak z ziemi i ognia powstają kubki, talerze czy miski. A w miejscu, które stworzyli, promują tradycje południowego Podlasia i Polesia Lubelskiego, przenosząc na wytwarzane przez siebie przedmioty regionalne wzory.

17.08.2023 10:52    1
"Jeździectwo uczy pokory". Karolina Ostrowska opowiada o swojej pasji
"Jeździectwo uczy pokory". Karolina Ostrowska opowiada o swojej pasji

Uczennica bialskiej "Platerki" – Karolina Ostrowska z Białej Podlaskiej – w czerwcu została powołana do kadry województwa lubelskiego w jeździectwie. Młoda pasjonatka jazdy konnej opowiada nam o początkach swojej pasji i sukcesach.

21.07.2023 14:00
Zespół z Białej Podlaskiej zagra na Światowych Dniach Młodzieży
Zespół z Białej Podlaskiej zagra na Światowych Dniach Młodzieży

Zespół Full Power Spirit z Białej Podlaskiej zagra na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Raperzy wystąpią na scenie dwa razy podczas wyjazdu do Portugalii. Nie jest to ich pierwszy koncert na Światowych Dniach Młodzieży, gdyż grali już w Kolonii i Krakowie.

29.06.2023 15:30
Zespół Pieśni i Tańca Podlasie tańczył na festiwalu w Kanadzie [ZDJĘCIA]
Zespół Pieśni i Tańca Podlasie tańczył na festiwalu w Kanadzie [ZDJĘCIA]

22 występy w ciągu trzech festiwalowych dni, zwiedzanie Toronto i Reginy oraz integracja z kanadyjskimi rodzinami – tak można w dużym skrócie podsumować wyjazd Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie do Kanady. O tej podróży opowiadają nam kierownik artystyczny zespołu dr Marcin Bochenek oraz studenci-tancerze Aleksandra Jałtoszuk i Eryk Suchocki.

28.06.2023 14:30
Tancerze Dance Academy Studio przywieźli z festiwalu worek medali!
Tancerze Dance Academy Studio przywieźli z festiwalu worek medali!

Aż 71 medali przywieźli tancerze bialskiego Dance Academy Studio z XII Festiwalu Tańca Dance Project. W konkursie wzięło udział blisko tysiąc tancerzy z północnej i wschodniej Polski.

28.06.2023 12:00
Janowianin najlepszym barmanem w Polsce! Pojedzie na mistrzostwa świata
Janowianin najlepszym barmanem w Polsce! Pojedzie na mistrzostwa świata

Pochodzący z Janowa Podlaskiego Dawid Stolc został barmańskim mistrzem Polski! Podczas zmagań w Zakopanem pokonał kilkunastu innych uczestników i już jesienią będzie reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata.

18.06.2023 09:00    1
Zuzanna Budzyńska promotorką Polski. Radzynianka z prestiżową nagrodą
Zuzanna Budzyńska promotorką Polski. Radzynianka z prestiżową nagrodą

Młoda radzynianka, Zuzanna Budzyńska, została wyróżniona przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prestiżową nagrodą "Młody Promotor Polski". Zuzanna jest jedną z najlepszych skrzypaczek młodego pokolenia, a laureatką została w kategorii działalność kulturalna. Artystka opowiada nam m.in. o początkach muzycznej drogi i zdradza nam swoje plany na najbliższą przyszłość.

11.06.2023 18:00
Emocje zapisane w łąkowych pejzażach. Wystawa Sylwii Kalinowskiej
Emocje zapisane w łąkowych pejzażach. Wystawa Sylwii Kalinowskiej

Sylwia Kalinowska to jedna z najbardziej znanych artystek z naszego regionu. Tym razem obrazy malarki mogliśmy podziwiać podczas wernisażu w jej rodzinnej miejscowości, czyli Janowie Podlaskim. A właściwie nadal możemy, bo wystawa "Horyzonty… – impresje łąkowe" czynna jest do 16 czerwca. Słowo Podlasia jest patronem medialnym wydarzenia.

25.05.2023 12:15
ZPiT "Podlasie" lirycznie i na wesoło [ZDJĘCIA, FILM]
ZPiT "Podlasie" lirycznie i na wesoło [ZDJĘCIA, FILM]

Przepiękne widowisko taneczno-muzyczne pt. "Tryptyk podlaski – tajemnica korobeczki" zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca “Podlasie”, działający przy bialskiej filii AWF. Na scenie wystąpiła 40-osobowa grupa artystów, których owacjami na stojąco nagrodziła licznie zgromadzona publiczność. Emocje po premierze ledwie opadły, a artyści już szykują się do wyjazdu do Kanady, gdzie będą promować tradycje południowego Podlasia.

16.05.2023 10:20    2
Międzyrzeczanin pobił rekord Guinessa. Zagrał z 7966 gitarzystami!
Międzyrzeczanin pobił rekord Guinessa. Zagrał z 7966 gitarzystami!

Już po raz 21. gitarzyści spotkali się na wrocławskim Rynku, by spróbować pobić Gitarowy Rekord Guinnessa. Ta sztuka im się udała, a wśród rekordzistów znalazł się międzyrzeczanin Arkadiusz Jakubowicz, który opowiada nam o tym niezwykłym wydarzeniu.

12.05.2023 13:30
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczaninAutor komentarza: BartekTreść komentarza: Nie sposób nie dostrzec emocji, jakie towarzyszą Twojej wypowiedzi, ale wydaje mi się, że przedstawiasz rzeczywistość w sposób nazbyt uproszczony i jednowymiarowy. Oczywiście, dorosłość wymaga odpowiedzialności, a założenie rodziny jest jej istotnym elementem, ale przecież nie jest to jedyna definicja dojrzałości czy wartości człowieka. To, że ktoś nie ma jeszcze rodziny, nie oznacza, że jego opinie na temat patriotyzmu, obronności czy poświęcenia nie mają znaczenia. Twoja krytyka młodych ludzi, którzy mówią o wojnie czy bohaterstwie, opiera się na założeniu, że każdy, kto nie doświadczył wojny, idealizuje ją i traktuje jako romantyczną przygodę. To spore uogólnienie. Faktycznie, są osoby, które mogą nie rozumieć w pełni, czym jest wojna, ale równie dobrze można powiedzieć, że ktoś, kto nigdy nie służył w wojsku, może mieć bardzo realistyczne i świadome podejście do tych spraw. Nie jest to czarno-białe. Co więcej, podkreślasz, że polska tradycja heroizmu, którą wiążesz z upadkiem I i II Rzeczypospolitej, jest przyczyną problemów naszego kraju. Nie sposób jednak nie dostrzec, że właśnie ta tradycja dała nam bohaterów, którzy walczyli o niepodległość i wolność – nie tylko w zbrojnych konfliktach, ale też w codziennej pracy, działalności politycznej i społecznej. Zgadzam się, że wojna to koszmar – brud, smród, krew i cierpienie. Nikt, kto naprawdę rozumie jej naturę, nie traktuje jej jako romantycznej przygody. Ale czy oznacza to, że nie powinniśmy o niej rozmawiać, przygotowywać się do obrony kraju, czy doceniać poświęcenia tych, którzy byli gotowi walczyć za swoje ideały? Krytyka młodych, którzy szukają swojego miejsca w tradycji wojskowej czy patriotycznej, wydaje się nieco niesprawiedliwa. To nie znaczy, że są naiwni – być może po prostu szukają sensu, który jest głęboko zakorzeniony w naszej historii i kulturze. Ostatecznie, odwaga i odpowiedzialność nie mają jednej definicji. Można być odpowiedzialnym i odważnym w rodzinie, ale również w służbie publicznej, w wojsku, czy po prostu w codziennym życiu. Każdy etap życia ma swoje wyzwania i nie powinniśmy deprecjonować jednych wyborów na rzecz innych.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 09:01Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczaninAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: "dlatego, że", nieuku, zapamiętaj. Nie ma żadnego "dlatego, bo".Data dodania komentarza: 21.11.2024, 08:45Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: cybTreść komentarza: Wina pieszego jak nic. Wszedł z marszu na przejście nawet się nie rozglądając. Na szczęście jego głupota się do czegoś przydała.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 06:06Źródło komentarza: Mają kierowcę z nagrania. Kolejny z zakazem prowadzenia pojazdów [WIDEO]
Reklama
Reklama