Wspomaganie odchudzania i nie tylko
Na początku warto zaznaczyć, że zabiegi wyszczuplające mogą wspomagać proces utraty zbędnych kilogramów, lecz nie stanowią metody odchudzania same w sobie. Co więcej, często są one polecane osobom, którym po nadmiernych kilogramach pozostały niemiłe wspomnienia, w postaci cellulitu bądź obwisłej, nieelastycznej skóry. Z tego rodzaju zabiegów mogą korzystać także osoby borykające się z problemem rozstępów, na przykład kobiety, które urodziły dziecko.
Zabiegi najczęściej mają na celu wyszczuplenie brzucha, ud, ramion czy pleców, niemniej jednak niektóre z nich, na przykład lifting twarzy, służą wyszczupleniu i wygładzeniu skóry twarzy, szyi czy dekoltu.
Modelowanie sylwetki
Zabiegi wyszczuplające mogą mieć charakter inwazyjny lub mało inwazyjny. Do pierwszych z nich zaliczmy na przykład liposukcję, która przynosi bardzo dobre efekty w redukowaniu tkanki tłuszczowej, niemniej jednak wiąże się z koniecznością rekonwalescencji oraz ryzykiem wystąpienia powikłań. Tymczasem mało inwazyjną metodą będą na przykład ultradźwięki, dzięki którym trójglicerydy uwalniane są do przestrzeni międzykomórkowej, a następnie do wątroby. Tam też są utylizowane, a następnie wydalane z organizmu.
Mało inwazyjną metodą są również fale radiowe, które niejako ogrzewają komórki tłuszczowe. Pod wpływem ciepła te ulegają redukcji. Warto zauważyć, że zabiegi wyszczuplające, choć mogą dawać natychmiastowe efekty, najczęściej muszą zostać przeprowadzone kilkakrotnie, aby osiągnąć wymarzone cele. Ilość zabiegów zawsze powinna zostać dobrana indywidualnie przez specjalistę, który je wykonuje.
Na cellulit i ujędrnienie skóry
Cellulit zwykle występuje na udach, lecz może pojawić się również w innych partiach ciała. W jego zwalczaniu może pomóc dieta czy aktywność fizyczna, niemniej jednak pożądane efekty można osiągnąć także dzięki odpowiednim zabiegom wyszczuplającym. Powinny z nich skorzystać osoby, u których cellulit jest już w zaawansowanej fazie. Skuteczne w walce z cellulitem okazują się zabiegi podciśnieniowe, na przykład enedermologia. Dobre rezultaty daje również drenaż limfatyczny czy kriolipoza, które dodatkowo odżywiają i ujędrniają skórę.
Uelastycznienie skóry, choć nie ma działania stricte wyszczuplającego, często towarzyszy zabiegom redukującym tkankę tłuszczową. W przypadku skóry twarzy czy dekoltu, zabiegi ujędrniające skórę powodują, że wygląda ona młodziej, a co więcej staje się przyjemnie gładka. Skóra zawdzięcza elastyczność głównie kolagenowi oraz elastynie, dlatego należy pobudzić ich produkcję w organizmie. Z problemem nieelastycznej skóry często zmagają się często osoby, które walczą także z cellulitem bądź w krótkim czasie zrzuciły sporo kilogramów.
Napisz komentarz
Komentarze