Polacy kochają długie weekendy i mają na ich spędzenie ciekawe pomysły. Wyjeżdżają na wycieczki, nadrabiają zaległości w pracach domowych, oddają się pasjom lub po prostu zacieśniają więzi z bliskimi. Nie wiemy jeszcze, co przyniesie nam 2022 r., jeśli chodzi o pandemię koronawirusa, ale już teraz warto zaplanować chwile dłuższego odpoczynku od pracy.
Wydłużamy weekendy
Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia) świętować będziemy w czwartek, a więc – przy wniosku o urlop na 7 stycznia – jest okazja do skorzystania, tym razem z czterodniowego weekendu (od 6 do 9 stycznia). W większości urzędów na naszym terenie w piątek po 6 stycznia pocałujemy klamkę, bo ustalono 7 stycznia dniem wolnym od pracy w zamian za 1 stycznia.
Wielkanoc w nadchodzącym roku będziemy obchodzić dopiero w kwietniu. Trzydniowy odpoczynek przypada na okres od Wielkiej Soboty do Poniedziałku Wielkanocnego (16-18 kwietnia).
Niedługo po świętach wielkanocnych będziemy mieli szansę na czterodniową majówkę. Święto Pracy wypada w niedzielę i za ten dzień nie należy nam się wolne (niedziela jest dniem ustawowo wolnym od pracy). Ale we wtorek (3 maja) mamy Święto Konstytucji i uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wystarczy wziąć więc wolne na 2 maja, a będziemy świętować 4 dni (od 30 kwietnia do 3 maja).
W czerwcu będziemy mieli okazję na kolejny 4-dniowy odpoczynek. Boże Ciało wypada 16 czerwca (to jak zwykle czwartek). Biorąc urlop na piątek (17 czerwca), będziemy mogli cieszyć się długim weekendem.
(...)
Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 4 stycznia
Napisz komentarz
Komentarze