Dla kogo projekty PO WER?
Środki z programu PO WER przeznaczone są dla osób młodych, które nie ukończyły 30 roku życia, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Na pomoc w projektach realizowanych w ramach PO WER liczyć mogą w szczególności osoby młode, które nie uczą się, nie szkolą i nie pracują, tzw. młodzież kategorii NEET.
Program nakierowany jest na indywidualną pomoc, osoby młode biorące udział w projekcie mogą liczyć na szeroki wachlarz oferowanego wsparcia:
- Indywidualny Plan Działania (IPD) - przewodnik w drodze do osiągnięcia głównego celu, jakim jest praca.
- Pośrednictwo pracy i/lub doradztwo zawodowe - ocena swoich szans i umiejętności w odniesieniu do aktualnych ofert pracy na rynku.
- Szkolenia zawodowe - głównym celem uczestnictwa w szkoleniu jest podnoszenie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji.
- Staż zawodowy (czas trwania od 3 do 6 miesięcy) – związany z tematyka odbytego szkolenia w celu zdobycia doświadczenia zawodowego.
- Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej – bezzwrotna dotacja udzielana przez Powiatowe Urzędy Pracy.
Kto realizuje projekty PO WER dla młodych?
To instytucje, które pomogą osobom młodym osiągnąć cel, jakim jest zatrudnienie.
- Powiatowe Urzędy Pracy – prowadzą działania dla osób w wieku 18-29 lat zarejestrowanych, jako osoby pozostające bez pracy.
- Instytucje rynku pracy, fundacje, stowarzyszenia, agencje pracy oraz inne organizacje działające na rzecz aktywizacji osób młodych – wsparciem obejmują osoby młode w wieku 15-29 lat pozostające bez pracy.
Rekrutacja do projektów trwa!!!
Lista instytucji realizujących projekty w ramach PO WER dostępna na stronie: http://power-wuplublin.praca.gov.pl oraz w Punkcie Informacyjnym Wydziału Realizacji PO WER
Napisz komentarz
Komentarze