W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?
- Od kwietnia mają wejść w życie kolejne podwyżki cen za energię cieplną. – To są horrendalne podwyżki. Mieszkańcy bloków tego nie dźwigną – informuje Jerzy Adamski, prezes BSM Zgoda, największego odbiorcy ciepła od PEC na bialskim rynku mieszkaniowym. Zarząd PEC odpowiada mu na specjalnej konferencji, a radni miejscy mają obradować na ten temat już w najbliższy czwartek 31 marca.
- Wczesna wiosna to czas, w którym proceder wypalania traw zdecydowanie się nasila. Tylko od początku marca straż pożarna z województwa lubelskiego wyjeżdżała do płonących nieużytków, łąk czy traw aż 996 razy. Wskutek tych pożarów ucierpiało sześć osób, a jedna zginęła.
- Wychowanek Akademii Piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaska, Sebastian Szymański, wrócił do gry w reprezentacji Polski. Nasz 22-letni piłkarz pojawił się na boisku na ostatnie pół godziny w towarzyskim spotkaniu ze Szkocją w Glasgow. Teraz przed Polakami decydujące spotkanie o awans na mistrzostwa świata.
- Boiska wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Specjalnych i Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 mają wreszcie doczekać się realizacji. Przetargi rozpisano już z początkiem roku, ale ich rozstrzygnięcia próżno szukać, bo miasto nie wyłoniło wykonawców. Brak ofert? Bynajmniej, chętnych do budowy dużo, ale nie za tyle, ile dają urzędnicy. – Tak jest, jak się z inwestycjami zwleka latami. Taniej na pewno nie będzie – komentuje sytuację przewodniczący rady, Bogusław Broniewicz.
- Edward Trzeciak (1905-1985) – leśnik z zamiłowania, leśniczy leśnictwa Brzozowica, inicjator i budowniczy historycznych obiektów w brzozowickim lesie, pośmiertnie odznaczony został – wraz z żoną Eufrozyną – medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. To najwyższe odznaczenie jakim państwo Izrael honoruje obcokrajowców, przyznawane przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem w Jerozolimie.
- Dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu pierwszy dzień wiosny był wyjątkowy. Dzieci po raz pierwszy wypróbowały nowe, piękne rowery. Sprzęt został zakupiony za środki zebrane podczas ubiegłorocznej gali Niedźwiedzie Biznesu, podczas której wręczyliśmy nagrody najlepszym firmom w plebiscycie Słowa Podlasia.
- Kontrolerzy marszałka przyjrzeli się zamówieniu publicznemu na prace związane z rozbiórką i budową budynku przy ul. Krótkiej, na którą miasto pozyskało pieniądze z funduszy unijnych. We wnioskach pokontrolnych stwierdzili, że miasto naruszyło zasady uczciwej konkurencji przy zamówieniu przetargowym. Chcą więc wprowadzić korektę do przyznanej dotacji i ją pomniejszyć.
- W marcu 2021 roku, u Anety Walczuk z Białej Podlaskiej zdiagnozowano neuroendokrynnego, drobnokomórkowego raka szyjki macicy w czwartym stadium, z przerzutami do płuc i wątroby. Jest to niezwykle rzadki i agresywny rodzaj nowotworu. Pani Aneta zbiera pieniądze na leczenie.
- W nieużytkowanej część budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Komarnie zakwaterowani zostaną uchodźcy z Ukrainy. – Prace są na finiszu. Będziemy mogli przyjąć tam 50 osób – informuje starosta Mariusz Filipiuk.
- Stowarzyszenie Wspólny Świat z Białej Podlaskiej, przyjęło pod swój dach pięćdziesięciu uchodźców z Ukrainy. Zaoferowało im kompleksową opiekę. Ale bez pomocy finansowej wojewody, ciężko będzie zapewnić im wsparcie na dłużej.
- 20 marca zmarł w wieku 81 lat Jan Juźko. Wieloletni instruktor i muzyk Zespołu Tańca Ludowego „Biawena”. – Człowiek zawsze bardzo zaangażowany w życie zespołu, pełen życia i pasji, prawdziwy profesjonalista. W Biawenie zostawił swoją duszę – mówią jego koledzy z bialskiego zespołu. Pogrzeb artysty odbył się 25 marca.
Napisz komentarz
Komentarze