- Niedługo minie rok, jak radny Adam Chodziński zawnioskował o nadanie nazwy ulicy między stacją kolejową Białą Podlaska Wschodnia i ul. Sidorską im. Józefa Bergiera. Do dziś ulica nazwy nie ma, choć PKP PLK - właściciel drogi, zgodę na taką nazwę wydały już w kwietniu.
- Placówka Straży Granicznej w Terespolu od 15 listopada nosi imię Brygady Korpusu Ochrony Pogranicza „Polesie”. Nazwę przedwojennej formacji nadano w 100-lecie utworzenia KOP. Uroczystość w placówce SG była również okazją do nadania odznaczeń i awansów funkcjonariuszom NOSG.
- Na ukończeniu są prace związane z budową przejścia podziemnego do stacji Biała Podlaska Wschodnia. Po odbiorach obiekt zostanie udostępniony pasażerom. Budowa to część inwestycji LCS Terespol, Biała Podlaska – Małaszewicze – Terespol, finansowanej z programu CEF „Łącząc Europę”.
- W czasie wieczoru z patriotyzmem w Krzewicy nie zabrakło patriotycznych pieśni i wierszy. W czasie uroczystości odznaczono też siedem osób i zespół ludowy Sami Swoi. Przyznano też tytuł honorowego obywatela staroście bialskiemu Mariuszowi Filipiukowi.
- Na terenie dworca PKP w Białej Podlaskiej, 44-latek przechodząc przez tory w miejscu niedozwolonym wpadł pod ruszający pociąg. W chwili zdarzenia mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
- Radni gminy Borki zdecydowali, że ich samorząd więcej skorzysta będąc w strukturach zrzeczenia, które dba wyłącznie o interesy gmin Lubelszczyzny. Zdecydowali więc o opuszczeniu szeregów ogólnopolskiego stowarzyszenia. Członkostwo w Związku Samorządów Polskich zamienili na udział w Związku Gmin Lubelszczyzny.
- Małżonkowie z 50-cio i 25-letnim stażem świętowali w ostatnich dniach swoje jubileusze. O oprawę postarali się urzędnicy samorządowi Kąkolewnicy. Parom świętującym Złote Gody wójt wręczyła odznaczenia nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast gratulacje od władz gminy odebrali małżonkowie z 25-letnim stażem.
- Radzynianie w tym roku 11 listopada nie przynosili pod pomnik kwiatów i wieńców. W ramach solidarności z powodzianami z południa zorganizowali zbiórkę. Do puszek PCK mieszkańcy zebrani na uroczystości Dnia Niepodległości zebrali w sumie 2464 zł. TAk odpowiedzieli na apel władz miasta.
- Na Lubelszczyźnie tylko od stycznia do sierpnia tego roku nie odbyło się 55 tys. zaplanowanych wizyt. - Nieodwołana wizyta to stracony termin dla innego pacjenta – przypomina rzecznik lubelskiego NFZ. Najwięcej, bo ponad 14 tys., przypadków nieodwołanych wizyt dotyczy świadczeń z zakresu ortopedii.
- Redakcja Rzeczpospolitej już po raz 20. wyłoniła najlepsze miasta i gminy w kraju. Laureaci Rankingu Samorządów 2024 z pierwszej dziesiątki w trzech kategoriach otrzymali wyróżnienia podczas uroczystej gali. Jednym ze zwycięzców była jedna z łosickich gmin.
- Policjanci z łosickiej patrolówki podczas służby udzielili pomocy 51-latkowi. Okazało się, że leżący na chodniku mężczyzna doznał ataku epilepsji. Dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy mundurowych mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń ciała i trafił pod opiekę specjalistów.
- 12 listopada, policjanci z wydziału kryminalnego podjęli interwencję wobec kierującego, który poruszał się samochodem pomimo obowiązującego zakazu sądowego. Auto nie miało natomiast aktualnych badań technicznych.
- W całym powiecie odprawiane były msze za Ojczyznę, składano wieńce, a na balkonach i tarasach zawisły biało-czerwone flagi. Z okazji 106. lat niepodległości odbyły się charytatywne kiermasze, apele, występy artystyczne, rywalizacje sportowe i oczywiście – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
- Za nami 36. Bialskie Zaduszki Jazzowe - pamięci Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Organizatorem było Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe. To cykliczne wydarzenie poświęcone pamięci zmarłych artystów jazzowych. Tegoroczne w swych progach gościła Akademia Bialska.
Te i wiele innych ciekawych artykułów znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.
Napisz komentarz
Komentarze