Półkolonie teatralne "Kim jestem?" realizowane w ramach programu "Lato w teatrze" i dofinansowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Przeznaczone są dla młodzieży w wieku 12-18 lat, a udział w nich jest bezpłatny. Odbędą się w dniach 18-31 lipca w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Pościszach.
Uczestnicy wezmą udział w szeregu ciekawych warsztatów. Będą lekcje śpiewu z Justyną Jary, wokalistką, aktorką, instruktorką wokalną, autorką tekstów i muzyki, która pomoże młodym ludziom poznać swój głos. Nie zabraknie podstaw emisji, śpiewu otwartym głosem, przygotowania prezentacji scenicznej.
Drugie zajęcia to warsztaty kreatywnego pisania, które poprowadzi dyrektor GOK Sylwia Hubica, doświadczona redaktorka tekstów dziennikarskich i marketingowych. Ukończyła studia dziennikarskie i komunikacji społecznej o specjalności marketing polityczny. Kreatywne pisanie to doskonalenie warsztatu pisarskiego i kształtowanie umiejętności posługiwania się słowem pisanym. Uczestnicy poznają takie zagadnienia jak m.in. gatunki dziennikarskie i ich specyfika; metoda pomodoro, czyli jak pracować efektywnie; tworzenie dialogów, narracji i storytelling oraz budowanie postaci.
Jak na półkolonie teatralne przystało nie zabraknie warsztatów teatralnych. Te poprowadzi Przemysław Buksiński – aktor, nauczyciel akademicki, recytator i performer, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trener technik improwizacji scenicznej, założyciel i dyrektor artystyczny Epicentrum Technik Teatralnych w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej „Chatka Żaka” w Lublinie, założyciel i moderator teatru "Poławiacze Pereł Improv Teatr". Współpracował m.in. z Teatrem Scena Prapremier InVitro, Teatrem im. H. CH. Andersena w Lublinie, neTTheatre, Teatrem Provisorium, Kompanią Teatr, Teatrem im. Łesia Kurbasa we Lwowie oraz Teatrem Groteska w Krakowie.
Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować nad spektaklem finałowym, którego premiera odbędzie się 31 lipca. Zapisy na półkolonie trwają do 5 lipca, ale pozostały już ostatnie miejsca. Warto się pospieszyć!
A to nie wszystko! Kolejnym projektem, który już po raz drugi realizuje Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim jest "Gminna potańcówka na dechach". W tym roku do tańca zagra już 30 lipca w Domu Ludowym w Zaściankach kapela Tęgie Chłopy. Początek o godz. 18:00. Kapela Tęgie Chłopy kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej i niestylizowanej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązuje do najlepszych wzorów – tradycyjnych kapel, ogrywających dawniej wesela i wiejskie zabawy. Kapela grała do tańca podczas zabaw tanecznych i festiwali muzyki tradycyjnej i współczesnej w całej Polsce, a także w Szwecji i Francji. Nie może więc Was tam zabraknąć! Przypomnijmy, projekt dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura Interwencje. Edycja 2022".
Czytaj także: Za nami XVII Festiwal Kultura bez Granic
Czytaj też: To oni tworzą kulturę naszego regionu. Otrzymali nagrody i wyróżnienia
Napisz komentarz
Komentarze