Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 14 kwietnia 2025 09:54
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Proceduralny galimatias. Czy w Grabanowie chcą scalenia, czy wymiany?

Mieszkańcy Grabanowa złożyli do powiatu wniosek dotyczący gruntów leśnych. Problem polega na tym, że powstała niejasność co do procedury, o jaką wnoszą.
Reklama
Proceduralny galimatias. Czy w Grabanowie chcą scalenia, czy wymiany?
Mieszkańcy Grabanowa złożyli do powiatu wniosek dotyczący gruntów leśnych. Problem polega na tym, że powstała niejasności co do procedury, o jaką wnoszą

Źródło: pixabay.com

Sprawę wniosku złożonego przez mieszkańców Grabanowa próbował rozwikłać podczas ostatniej sesji rady powiaty radny Tomasz Bylina.

Reklama

 - Mieszkańcy Grabanowa i okolic zebrali podpisy i złożyli wniosek do starostwa o scalenie gruntów. Dostali odpowiedź, że nie może być scalenia, bo nie ma 100 proc. podpisów udziałowców – relacjonował historię wniosku radny.

Temat postanowił poruszyć podczas poprzedzającej sesje rady powiatu komisji, by dowiedzieć się dokładnie w czym jest problem, i jak twierdzi otrzymał odpowiedź, która wskazuje, że problemu być nie powinno.

-Na moje pytanie o tę sprawę na komisji rady powiatu otrzymałem odpowiedź, że do wniosku o scalenie wystarczy 50 proc. plus jeden podpis udziałowców. Jaka jest zatem interpretacja prawna. Uważam, że jako mieszkańcy zostaliśmy potraktowaniu trochę nie fair – interweniował podczas ostatniej sesji rady powiatu bialskiego.

Z wyjaśnieniami wystąpiła Małgorzata Ostrowska, dyrektor wydziału geodezji, kartografu i nieruchomości. - Wniosek od mieszkańców Grabanowa dotyczył połączenia i wymiany gruntów, to co innego niż scalenie – stwierdziła. - Scalenie jest wtedy, gdy obręb jest dopuszczony do realizacji, gdy ponad 50 proc. mieszkańców to zgłosi. Tu mieszkańcy wystąpili o regulację swoich gruntów w ramach wymiany. Przy wymianie musi być sto procent podpisów właścicieli. To dwie różne procedury.

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
KOMENTARZE
Autor komentarza: Fan BmwTreść komentarza: Komu będą mierzyć tą prędkość ? Tym starym rozwalającym się gratom ? Ponad 15 letnim rupieciom ? Czy nawet już pełnoletnim złomom 18 + ? Lepiej jechać do dużych miast , tam jeżdżą nowe auta z salonu . Tam zarobią na mandatach .Data dodania komentarza: 14.04.2025, 08:34Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”Autor komentarza: Clark GriswaldTreść komentarza: Każde hasło jest dobre żeby wypisać tysiące mandatów.Data dodania komentarza: 13.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”Autor komentarza: Kamil gTreść komentarza: Te enternetowe firmy ,downo winny być zlikwidowane.Miałem do czynienia z ,,Temu", -NIGDY WIĘCEJ.Tam oszust na oszuście siedzi i oszustem pogania.O wiele bezpieczniej jest kupować rzeczy potrzebne w sklepach internetowych danej firmy.Tam nie ma przekrętów,doliczania za jakieś nieistniejące usługi .Data dodania komentarza: 12.04.2025, 11:24Źródło komentarza: Toksyczne koszulki i majtki. Zbadali ubrania z Temu i SheinAutor komentarza: ROMANTreść komentarza: Ja również złego słowa o Julianie nie powiem.Każdy ma jakieś grzechy,jedni popełnili je z młodzieńczej głupoty,,inni po pijaku,jeszcze inni z premedytacją.Pan Julian nie wygląda na osobę,która z premedytacją zrobiła coś złego,coś,co dyskredytuje jego życie obecne,,jak to sugerują poniżej zamieszczone wpisy.Niestety,wpisy ogólnikowe,sugerujące jakąś wine zadawnioną,ale pamiętaną.Dlaczego piszący negatywnie ,nie otworzą jakiejś ptasiarni,czy czegoś podobnego,-na własny koszt.Cenię ludzi,którzy robią coś za tzw.,,friko",jest ich bardzo niewielu.Tak myślę.Data dodania komentarza: 12.04.2025, 11:15Źródło komentarza: Kochają bociany i dają im dom. Niezwykłe miejsce w RakowiskachAutor komentarza: Clark GriswaldTreść komentarza: No tak, bo to co jest sprzedawane na wymienionych platformach nie jest później sprzedawane na bazarach ani na Alledrogo czy eBajaniu po doliczeniu 300% narzutu handlarza.Data dodania komentarza: 12.04.2025, 10:26Źródło komentarza: Toksyczne koszulki i majtki. Zbadali ubrania z Temu i Shein
Reklama
Reklama