Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 6 listopada 2024 12:37
Reklama
Reklama

Ekonomiczne grzanie drewnem. Zajrzyj do sklepu Piece Kapi

Sytuacja na rynku grzewczym w ostatnim czasie diametralnie się zmieniła. Wzrosły ceny paliw i jest problem z ich dostępnością. Inwestorzy szukają alternatywy, aby palić ekonomicznie i nie zatruwać środowiska naturalnego. Z pomocą przychodzą producenci pieców zagazowujących drewno.
Ekonomiczne grzanie drewnem. Zajrzyj do sklepu Piece Kapi
Inwestorzy szukają alternatywy, aby palić ekonomicznie i nie zatruwać środowiska naturalnego. Z pomocą przychodzą producenci pieców zagazowujących drewno

Autor: nadesłane do redakcji

– Taki piec jest ekonomiczny i odpowiada na obecne potrzeby klientów. W kotle pali się gaz, powstający w procesie zagazowywania kawałków drewna. A wiadomo, że drewno jest jednym z najtańszych paliw na rynku. Wiele osób ma swoje lasy i chce efektywnie wykorzystać drewno, a taki piec daje taką możliwość – mówi właściciel sklepu Piece Kapi Dariusz Kamiński.

Piec zagazowujący drewno służy do ogrzania budynku oraz podgrzewania wody w układach ciepłej wody użytkowej. Przeznaczony jest do spalania drewna, a stosowany opał w tym urządzeniu grzewczym to drewno w postaci polan, umieszczanych w komorze paleniska jednorazowo przed rozpoczęciem spalania. Kocioł posiada wysoką sprawność, sięgającą 91,4 procent. W badaniach uzyskał klasę 5 według normy EN 303-5 oraz spełnia wymagania EcoDesign. Klasa energetyczna kotła to A+. Kocioł uzyskał bardzo niską emisję pyłów PM poniżej 20 mg/m3.

Kocioł może pracować w układzie otwartym wyposażonym w otwarte naczynie zbiorcze, jak również układzie zamkniętym przy wyposażeniu układu grzewczego w niezbędne elementy typu zewnętrzna wężownica schładzająca, zawór bezpieczeństwa DBV 2, zawór zabezpieczenia termicznego SYR 5067, naczynie przeponowe. W zależności od wybranego sposobu zabezpieczenia należy zastosować odpowiednie elementy.

Warunkiem montażu pieca zagazowującego drewno jest dołączenie bufora. Ciepło, które wytwarza się w procesie spalania gazu, „wędruje” do bufora, a dopiero stamtąd na grzejniki czy do podłogówki lub do bojlera. 

– Jest to najnowsza technologia. Warto podkreślić, że nie trzeba palić non stop, aby mieć ciepło w domu. Bufor kumuluje ciepło i dlatego w piecu palimy 3,4 godziny, a potem wykorzystujemy ciepło zakumulowane w buforze. Bufor może mieć np. tysiąc litrów pojemności, dlatego potrzebujemy odpowiedniej powierzchni w kotłowni – wyjaśnia przedsiębiorca, który na rynku grzewczym działa od ponad 20 lat.

– W naszym sklepie mamy do wyboru piece o mocy 16 kW i 20 kW. Każdy kto jest zainteresowany zakupem pieca, może to zrobić z dofinansowaniem z programu „Czyste powietrze”. Oferujemy pomoc w doborze, montażu kotła z osprzętem. W razie potrzeby pomagamy też wypełnić wniosek o dofinansowanie. Zapewniamy też serwis kotłów – dodaje.

W sklepie przy ul. Sidorskiej 102 w Białej Podlaskiej można też zakupić piece na ekogroszek o mocy 10, 15, 20, 25, 30,48, 50 i 150 kW oraz kotły na pelet o mocy 8, 10, 12 , 15, 18 i 24 kW. Na piece na pelet możliwe jest uzyskanie dofinansowania. W sklepie jest możliwość zakupu kotłów na raty. – Oferujemy montaż kotłów na terenie całej Polski. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.piecekapi.pl – mówi na koniec Dariusz Kamiński.

CZYTAJ: Wylicytuj biżuterię pierwszej damy i pomóż Paulince Tarasiuk

               Jodek potasu już w gminnych magazynach. Kiedy trafi do mieszkańców?

               Musztarda z Parczewa trafiła na stoły Francuzów

               Przez lata trzymał kasę powiatu. Teraz starostwo ma nowego skarbnika

               Obowiązkowa zmiana na stacjach paliw. Co to jest paliwo przejściowe?

               Polska Grupa Energetyczna oficjalnie otwiera swoją siedzibę w Lublinie

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PrzedsiębiorcaTreść komentarza: Należy sprawdzić na jaką umowę był zatrudniony pracownik? Czy nie pracował na czarno? Czy miał odpowiednią odzież roboczą? Czy pracodawca przeprowadził pracownikowi odpowiednie szkolenie BHP i czy są z tego dokumenty i protokoły. Czy pracodawca odprowadzał składki do ZUS za pracownika? Czy pracodawca płacił podatki do urzędu skarbowego . Czy pracownik nie był przemęczony i pracował tyle godzin ile pozwala polskie prawo pracy ? Jeżeli wszystko było zgodnie z prawem to ok. Urząd skarbowy , inspekcja pracy, Prokuratura , Policja , Sanepid powinien sprawdzić dokładnie czy tam nie złamano zasad prawa pracy , płacenia podatków i ubezpieczenia. Wspierajmy małych i średnich przedsiębiorców.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 21:07Źródło komentarza: Maszyna ucięła mu rękę. Wystarczyła chwila nieuwagiAutor komentarza: żelkowy fredekTreść komentarza: No to wreszcie okoliczne ludzie bendo mieli swoje zemby do konca żywota,Ja jusz zadnego sfojego nie mam,a w szczence nie chodze bo raz w sklepie wypadła mi z gemby na lade jak żem pryte kupowal,i spszedawczyni wyphnela mnie na dwor,i jeszcze rozglosiła że zaraza jakaś na niej była,i zagrozila że mnie do weteryniarza zglosi,ze to może wscieklizna.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 19:30Źródło komentarza: Powiat szykuje wyprzedaż działek. Radni PiS nieprzekonaniAutor komentarza: Ja też bezpłodny, 800 + brakTreść komentarza: Też jestem tego zdania że do Łosi powinno się strzelać. Jest tego tyle że strach autem jeździć po drogach. Co do wpisu tego Myśliwca Rafusia to co to kogo obchodzi że ty bezpłodny jesteś i strzelasz ślepakami. Za to do związany strzelasz ostrą amunicją. Coś za coś myśliwcu. Ja też bezpłodny i też mi przykro z tego powodu bo nie biorę 800 +Data dodania komentarza: 5.11.2024, 07:55Źródło komentarza: Łoś wybiegł wprost pod koła samochoduAutor komentarza: NuttaTreść komentarza: Trzeba być chorym na głowę, żeby się szczepić przeciwko covid.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 04:10Źródło komentarza: Szczepionki za miliony czekają, a Polacy już się nie boją Covid-19Autor komentarza: RomekTreść komentarza: Ludzie się przekonali, że ten cały Covid, to tylko zwykłe przeziębienie.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 20:21Źródło komentarza: Szczepionki za miliony czekają, a Polacy już się nie boją Covid-19
Reklama
Reklama