– Taki piec jest ekonomiczny i odpowiada na obecne potrzeby klientów. W kotle pali się gaz, powstający w procesie zagazowywania kawałków drewna. A wiadomo, że drewno jest jednym z najtańszych paliw na rynku. Wiele osób ma swoje lasy i chce efektywnie wykorzystać drewno, a taki piec daje taką możliwość – mówi właściciel sklepu Piece Kapi Dariusz Kamiński.
Piec zagazowujący drewno służy do ogrzania budynku oraz podgrzewania wody w układach ciepłej wody użytkowej. Przeznaczony jest do spalania drewna, a stosowany opał w tym urządzeniu grzewczym to drewno w postaci polan, umieszczanych w komorze paleniska jednorazowo przed rozpoczęciem spalania. Kocioł posiada wysoką sprawność, sięgającą 91,4 procent. W badaniach uzyskał klasę 5 według normy EN 303-5 oraz spełnia wymagania EcoDesign. Klasa energetyczna kotła to A+. Kocioł uzyskał bardzo niską emisję pyłów PM poniżej 20 mg/m3.
Kocioł może pracować w układzie otwartym wyposażonym w otwarte naczynie zbiorcze, jak również układzie zamkniętym przy wyposażeniu układu grzewczego w niezbędne elementy typu zewnętrzna wężownica schładzająca, zawór bezpieczeństwa DBV 2, zawór zabezpieczenia termicznego SYR 5067, naczynie przeponowe. W zależności od wybranego sposobu zabezpieczenia należy zastosować odpowiednie elementy.
Warunkiem montażu pieca zagazowującego drewno jest dołączenie bufora. Ciepło, które wytwarza się w procesie spalania gazu, „wędruje” do bufora, a dopiero stamtąd na grzejniki czy do podłogówki lub do bojlera.
– Jest to najnowsza technologia. Warto podkreślić, że nie trzeba palić non stop, aby mieć ciepło w domu. Bufor kumuluje ciepło i dlatego w piecu palimy 3,4 godziny, a potem wykorzystujemy ciepło zakumulowane w buforze. Bufor może mieć np. tysiąc litrów pojemności, dlatego potrzebujemy odpowiedniej powierzchni w kotłowni – wyjaśnia przedsiębiorca, który na rynku grzewczym działa od ponad 20 lat.
– W naszym sklepie mamy do wyboru piece o mocy 16 kW i 20 kW. Każdy kto jest zainteresowany zakupem pieca, może to zrobić z dofinansowaniem z programu „Czyste powietrze”. Oferujemy pomoc w doborze, montażu kotła z osprzętem. W razie potrzeby pomagamy też wypełnić wniosek o dofinansowanie. Zapewniamy też serwis kotłów – dodaje.
W sklepie przy ul. Sidorskiej 102 w Białej Podlaskiej można też zakupić piece na ekogroszek o mocy 10, 15, 20, 25, 30,48, 50 i 150 kW oraz kotły na pelet o mocy 8, 10, 12 , 15, 18 i 24 kW. Na piece na pelet możliwe jest uzyskanie dofinansowania. W sklepie jest możliwość zakupu kotłów na raty. – Oferujemy montaż kotłów na terenie całej Polski. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.piecekapi.pl – mówi na koniec Dariusz Kamiński.
CZYTAJ: Wylicytuj biżuterię pierwszej damy i pomóż Paulince Tarasiuk
Jodek potasu już w gminnych magazynach. Kiedy trafi do mieszkańców?
Musztarda z Parczewa trafiła na stoły Francuzów
Przez lata trzymał kasę powiatu. Teraz starostwo ma nowego skarbnika
Obowiązkowa zmiana na stacjach paliw. Co to jest paliwo przejściowe?
Polska Grupa Energetyczna oficjalnie otwiera swoją siedzibę w Lublinie
Napisz komentarz
Komentarze