Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 16 listopada 2024 06:39
Reklama
Reklama

Do obsadzenia 200 wakatów w lubelskich więzieniach. Sprawdź wymagania

Trwa postępowanie kwalifikacyjne do służby w więzieniach na terenie województwa lubelskiego. Zakłady karne poszukują ok. 200 chętnych do pracy na stanowisku strażnika działu ochrony.
Do obsadzenia 200 wakatów w lubelskich więzieniach. Sprawdź wymagania
Trwa postępowanie kwalifikacyjne do służby w więzieniach na terenie województwa lubelskiego. Zakłady karne poszukują ok. 200 strażników działu ochrony

Źródło: sw.gov.pl

Trwa nabór kandydatów na stanowiska strażnika działu ochrony do jednostek penitencjarnych na terenie województwa lubelskiego. Lubelskie więzienia mają na tych stanowiskach ok. 200 wakatów. Rekrutacja nowych pracowników dotyczy zakładów karnych w Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Opolu Lubelskim, Włodawie, Zamościu i Żytkowicach, jak i również aresztów śledczych w Krasnymstawie, Lublinie i Radomiu.

Rozkład czasu służby to zmiany, trwające po 12 godzin, po których następują 24 godziny wolne od służby albo 48 godzin, jeżeli zadania służbowe były wykonywane w porze nocnej lub jednozmianowy: przez 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Kandydaci dokumenty mogą składać w formie papierowej, osobiście lub za pośrednictwem poczty w poszczególnych jednostkach penitencjarnych do 6 lutego.

Kandydat na funkcjonariusza w Służbie Więziennej musi pozytywnie przejść postępowanie kwalifikacyjne. W pierwszej kolejności sprawdzimy, czy spełnia warunki przyjęcia do służby w naszej formacji oraz zweryfikujemy kwalifikacje, kompetencje i przydatność do jej pełnienia. Przygoda z naszą formacją rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To test wiedzy, sprawności fizycznej i psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna, a także badania lekarskie – informuje rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie Edyta Radczuk.

Rekrutacja składa się z czterech etapów. Już we wstępnym etapie kandydat zostanie poddany m.in. testowi wiedzy oraz testom sprawnościowym. 

Test wiedzy składa się z 30 pytań i trwa 35 minut. Na pytanie testowe możliwa jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź, za którą kandydatowi przyznaje się 1 punkt. W przypadku nieudzielenia odpowiedzi, udzielenia nieprawidłowej odpowiedzi albo udzielenia więcej niż jednej odpowiedzi na pytanie testowe kandydatowi do służby nie przyznaje się punktu. Test wiedzy uznaje się za zaliczony, jeżeli kandydat otrzyma minimum 8 punktów. 

Z kolei podczas testów sprawnościowych sprawdzana jest: moc (skoczność) − skok w dal z miejsca; siła − rzut piłką lekarską 2 kg przodem; gibkość − skłon tułowia w przód (postawa stojąca); zwinność − bieg zygzakiem w prostokącie 3 × 5 m oraz szybkość.

Przypomnijmy, że w Służbie Więziennej może pełnić służbę osoba: 

  • posiadająca obywatelstwo polskie; 
  • posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej; 
  • korzystająca z pełni praw publicznych; 
  • która daje rękojmię prawidłowego wykonywania powierzonych zadań; 
  • która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe albo, wobec której nie został wydany prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne o takie przestępstwo, a także nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne o takie przestępstwo; 
  • dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych; 
  • posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe; 
  • posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby.

Zainteresowani rekrutacją wszelkie niezbędne informacje oraz dokumenty na stronie sw.gov.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Żeliwny EdekTreść komentarza: A co tam z collegium tumanum? Michałek już trzęsie gaciami?Data dodania komentarza: 15.11.2024, 10:19Źródło komentarza: Kto na prezydenta? Szymon Hołownia ogłosił start w wyborachAutor komentarza: M1Treść komentarza: Fajnie by było jeszcze jakby w weekendy czyli piątek-niedziela komunikacja była darmowa.Data dodania komentarza: 14.11.2024, 20:14Źródło komentarza: Panele już zamontowane. MZK będzie produkować prądAutor komentarza: Do kościołaTreść komentarza: 49 lat i po alkoholu ? To takie stare baby piją i po pijanemu jeżdżą ? Staruszka 49 lat powinna nałożyć chustkę i do kościoła pójść , ewentualnie moherowy beret i na pieśni do koła gospodyń wiejskich . Do czego to doszło aby w takim wieku babuszki rozbijały się po pijanemu ???? Rozumiem młode ładne zgrabne laski w wieku 25-35 lat ale stare babki 49 lat to różaniec i do kosciółkaData dodania komentarza: 14.11.2024, 17:28Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: c ytTreść komentarza: Redakcja puszcza, jak widać, Osoby klocki. I 6-ściu czytaczy, klikło nawet. A o co kaman?Data dodania komentarza: 14.11.2024, 08:39Źródło komentarza: Wieczornica w Zespole Szkół MuzycznychAutor komentarza: Clark GriswaldTreść komentarza: Może radny Chodziński nada nazwę memu podwórku, np. skwer im. Rajmunda Kaczyńskiego? Czekam 😊Data dodania komentarza: 13.11.2024, 16:52Źródło komentarza: Miasto zarządza ulicą od roku. Nazwy nie nadało, choć dawno ma zgodę
Reklama
Reklama