Wydarzenie miało miejsce w budynku uczelni 6 i 7 marca. Adam Abramowicz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców podkreślił, że konferencja w Białej Podlaskiej to spotkanie przedstawicieli kilku środowisk.
– To przede wszystkim środowisko naukowe, które będzie się dzielić swoją wiedzą oraz środowisko przedsiębiorców, z naciskiem na tych, którzy zajmują się podatkami, ubezpieczeniami, obsługą przedsiębiorców jeśli chodzi o Urząd Skarbowy czy ZUS. Nasza konferencja ma bardzo konkretne tematy. Chodzi o to żeby rozwiązywać te problemy, które stoją na drodze przedsiębiorców – zaznaczył Adam Abramowicz.
Wskazał, że na konferencji można odpowiedzieć na pytanie, jakby wyglądała Polska bez przedsiębiorców małych i średnich. - Możemy sobie przypomnieć jak wyglądał kraj w 1989 r. Jaki był smutny, zanim doszło do przemian. Patrząc wstecz widać, że tę szansę wykorzystaliśmy. Daje nam to poczucie, że wypracowaliśmy coś, co jest niezwykle ważne i czego trzeba bronić. Bronić poprzez siłę militarną, bo mamy konflikt zbrojny za naszą granicą, ale też bronić ekonomicznie bo tylko wtedy państwo będzie bezpieczne, kiedy będzie silne gospodarczo – zauważył Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Dodał, że mamy sytuację dla przedsiębiorców niełatwą w tej chwili bo ceny energii są wysokie.
Problemy, które w czasie konferencji będziemy poruszali, dotyczą reformy i programu Polski Ład, wzmożenia legislacyjnego, rozliczania podatków i innych aktualnych spraw - przekazał Adam Abramowicz.
Rektor prof. Jerzy Nitychoruk przywitał zebranych gości na konferencji „Podatki ubezpieczenia przedsiębiorczość”. - Pomysłodawcą i współorganizatorem jest Rzecznik Małych i Średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz. Swoją obecnością zaszczycił nas też Marcin Wiącek - Rzecznik Praw Obywatelskich – mówił rektor prof. Jerzy Nitychoruk. Zauważył, że nic nie jest dane na zawsze. - Pokój, który jest u nas, jest efektem tego, jacy jesteśmy życzliwi dla siebie, niekłótliwi i skorzy do dyskusji. Dzisiejsza konferencja jest dowodem jak można ze sobą współdziałać. Akademia Bialska ma swoją tradycję, tradycja dyskusji jest żywa do dziś. Jestem wdzięczny Adamowi Abramowiczowi, że zechciał przeprowadzić tę konferencję właśnie tu, na Podlasiu, w gronie osób życzliwych, dla których spokój i prawda jest wartością nadrzędną – przekazał rektor. Przyjął też kilka osób do Towarzystwa Przyjaciół Akademii Bialskiej.
Dr Grzegorz Jarosiewicz uważa, że to bardzo dobry pomysł żeby organizować tego typu konferencję.
- Jest to wielkie wydarzenie dla uczelni, gdyż zostali zaproszeni goście światowej sławy. Temat jest ważki, zmiany, które zaszyły w 2022 r. do tej pory są korygowane i powodują, że powstaje szeroka dyskusja, szczególnie w gronie osób zainteresowanych czyli przedsiębiorców i świata nauki czy osób prowadzących biura rachunkowe. Zmiany powodują przewrócenie do góry nogami układu, który mieliśmy przez dwadzieścia lat. Warto rozmawiać, o tym w jaki sposób finansować ubezpieczenia zdrowotne. Ważne są też zmiany w podatkach, fakturowaniu, co wymaga innego podejścia. Wydaje mi się, że temat jest trafiony – mówi dr Grzegorz Jarosiewicz doradca podatkowy.
Marek Traczyk z Warszawskiej Izby Gospodarczej wskazuje, że bardzo potrzebna jest funkcja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Przypomina, że Adam Abramowicz podjął się wielu interwencji związanych z przedsiębiorczością. - Zawsze kiedy się rządzi dochodzi do dualizmu, rządzący zapominają, konsultować prawa i zarządzenia z przedsiębiorcami. Dzięki rzecznikowi, przedsiębiorcy otrzymują pomoc przy interpretacji prawa – mówi Marek Traczyk.
Dodaje, że przedsiębiorcy są na konferencji, bo chcieli okazać wyrazy poparcia dla Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. - Tematy, które nas najbardziej interesują to kwestie związane z ubezpieczeniami i interpretacja prawa, w tym zakresie. Kolejny temat związany jest z fiskalizacją, z Polskim Ładem. To też okazja do wymiany poglądów, doświadczeń i możliwość zabrania głosu – mówi Marek Traczyk.
Tadeusz Konaszuk przyznaje, że chciałby się zapoznać w czasie konferencji z aktualnymi trendami podatkowymi i kierunkiem, w którym idzie polskie prawodawstwo. Jest to dobra okazja by dowiedzieć się u źródła, jakie przepisy w najbliższym czasie wejdą w życie. Konferencje są potrzebne bo to nie tylko okazja by się edukować, ale też jest to sposób na integrację środowiska i wymieniać poglądy. Uważam, że powinny być to konferencje cykliczne, dlatego, że prawodawstwo zmienia się cały czas, więc powinniśmy być na bieżąco – zaznacza Tadeusz Konaszuk.
WIĘCEJ:
- Powstanie ścieżka rowerowa przy ul. Kodeńskiej w Terespolu
- Obowiązki dyrektora szpitala obejmuje dyrektor pogotowia
- Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
- Zderzenie samochodu osobowego i szynobusu [NOWE INFORMACJE]
- Wypadek w Konstantynowie. Kilkuletnie dziecko trafiło do szpitala
Napisz komentarz
Komentarze