Z 1 kwietnia zawieszono działalność oddziału pediatrycznego w Samodzielny Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łosicach. Na początku roku dotychczasowy ordynator oddziału Andrzej Żaczek poinformował dyrekcję o zamiarze rezygnacji z pracy ze względów zdrowotnych. Z końcem marca skończył się trzymiesięczny okres wypowiedzenia lekarza. Od 1 kwietnia pediatria została bez ordynatora, co spowodowało konieczność zawieszenia działalności oddziału.
Przypominamy, że łosicki szpital jest placówką medyczną o zasięgu powiatowym. Z hospitalizacji, leczenia i diagnostyki korzystają pacjenci poszukujący specjalistycznych terapii medycznych. Funkcjonuje tu izba przyjęć, oddział chorób wewnętrznych, oddział chirurgiczny ogólny, oddział pediatryczny, oddział rehabilitacyjny i zakład opiekuńczo-leczniczy. W ramach struktury szpitala działają też: poradnia chirurgii ogólnej, ortopedyczno-urazowa, dermatologiczna, endokrynologiczna, kardiologiczna, neurologiczna, okulistyczna, otolaryngologiczna, ginekologiczno-położnicza, urologiczna, zdrowia psychicznego, rehabilitacyjna, pulmonologiczna i gastroenterologiczna oraz ośrodek rehabilitacji dziennej. Dodatkowo w szpitalu podejmuje się działania z zakresu diagnostyki w specjalistycznych pracowniach: endoskopowej, fizjoterapeutycznej, RTG, USG, mammograficznej, analitycznej, serologicznej, mikrobiologicznej i tomografii komputerowej i rezonansu.
- "Domowe hospicja" dla seniorów. Pilotażowy program gmin i szpitala
- Jakie kary za śmiecenie w lesie? Stawki ostro poszły w górę! Za jazdę też
- Pociąg zamiast do Terespola ruszył do Budapesztu. Jak do tego doszło?
Dla wielu mieszkańców powiatu leczenie i diagnostyka w łosickim szpitalu jest najbardziej dogodnym rozwiązaniem. Niestety od 1 kwietnia z porad specjalistów pediatrów i hospitalizacji nie będą mogły skorzystać dzieci. Jednak, jak podkreśla dyrektor szpitala, problemy z funkcjonowaniem oddziału nie przesądzają o jego zamknięciu.
– Nie jest to absolutnie zamknięcie oddziału. I trzeba to wyraźnie podkreślić. Jeśli tylko uda się znaleźć lekarza pediatrę, który będzie mógł pełnić funkcję ordynatora, to od razu wznawiamy działalność pediatrii – uspokaja lek. Grażyna Podlipniak-Sobczyńska, dyrektorka Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łosicach.
Oddział pediatryczny był niedawno remontowany, jest też dobrze doposażony w sprzęt diagnostyczny – duży udział ma w tym Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W oddziale hospitalizowano dotąd małych pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego, moczowego, pokarmowego oraz układu krążenia. W tym zakresie prowadzono również diagnostykę mającą do dyspozycji: aparat echokardiograficzny, EKG, aparat Holterowski, USG, RTG, endoskopy oraz nowoczesne laboratorium analityczne i bakteriologiczne.
- Marcel liczy na nasze wsparcie. Już niewiele trzeba
- Tragiczny wypadek w Wólce. Nie żyje 49-letni motocyklista
Dyrektorka lecznicy zapewnia, że prowadzi intensywne poszukiwania lekarzy na stanowisko ordynatora, jednak jak sama przyznaje nie jest to łatwe. Kandydaci na te stanowisko muszą mieć specjalizację drugiego stopnia z pediatrii.
Napisz komentarz
Komentarze