Stowarzyszeniu przekazany został dokument z deklaracją magistratu o możliwym włączeniu terenu pod inwestycję do planu rewitalizacji miasta. Dzięki temu będzie można dostać więcej punktów (konkretnie osiem) przy staraniu się o wsparcie finansowe planowanej przez Wspólny Świat inwestycji z funduszy Unii Europejskiej.
– Cieszę się, że miasto robi krok w naszą stronę, dostrzegając to, że dzieci z autyzmem mamy coraz więcej. Trzeba podjąć działania, aby pomagać grupie, która do tej pory była wykluczona ze społeczeństwa – mówi Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia Wspólny Świat.
Jak podkreśla, najbardziej optymistycznym wariantem rozpoczęcia budowy Centrum jest trzeci kwartał 2017 roku. Wtedy też możliwe będzie otrzymanie pieniędzy z konkursu na pierwszy etap budowy, w którym wartość prac szacowana jest na około 7 mln. zł. Kolejne cztery etapy dotyczą m.in. budowy szkoły podstawowej i ośrodka dla dorosłych.
Przy finansowaniu projektu brane są też pod uwagę konkursy transgraniczne (współpraca z Francją i Białorusią), z których stowarzyszenie ma skorzystać. Ich wyniki ogłoszone zostaną prawdopodobnie w grudniu. – To inwestycja rozciągnięta w czasie. Będą różne źródła pozyskiwania pieniędzy i dużo starań z naszej strony, aby wszystko to połączyć całość – dodaje Chwałek.
~ Maciej Maciejuk
Więcej o stowarzyszeniu i planowanej inwestycji w papierowym wydaniu "Słowa" od wtorku 20 września.
Napisz komentarz
Komentarze