Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 14:53
Reklama
Reklama

Dr Gerard ze srebrnym wyróżnieniem Marka Lubelskie. Znamy listę pozostałych firm

Dr Gerard Sp. z o.o. znalazł się na liście firm, które otrzymały srebrne wyróżnienie Marka Lubelskie. Na liście jest też Cargotor Sp. z o.o.
Dr Gerard ze srebrnym wyróżnieniem Marka Lubelskie. Znamy listę pozostałych firm
Dr Gerard Sp. z o.o. znalazł się na liście firm, które otrzymały srebrne wyróżnienie Marka Lubelskie. . – Dla mnie jako prezesa Dr Gerard ważne jest to, że znaleźliśmy się w tak zacnym gronie przedsiębiorców, a nasza działalność jest widoczna na mapie Lubelszczyzny – mówi prezes firmy, Jarosław Zawadzki. Na liście jest też Cargotor Sp. z o.o.

Źródło: nadesłane

Już drugi raz w tym roku laureaci projektu gospodarczego Marka Lubelskie otrzymali wyróżnienia. Srebrne wyróżnienia jubileuszowe trafiły do 11 firm z województwa lubelskiego. Wśród nich jest Dr Gerard z Międzyrzeca Podlaskiego i Cargotor, zarządca rejonu przeładunkowego w Małaszewiczach.

Srebrny Jubileusz Laureata projektu gospodarczego Marka Lubelskie przyznawany jest firmom, które w bieżącym roku kalendarzowym obchodzą 10-lecie, 20-lecie, 30-lecie, 40-lecie założenia firmy.

Uroczyste wręczenie wyróżnień

Uhonorowanie przedsiębiorców odbyło się 27 września na konferencji w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Otworzył ją wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski.  Do zgromadzanych słowo skierował też Sławomir Biedermann, kierownik Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, który połączył się on-line.
Na uczestników czekały również prezentacje. Dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie Marek Neckier zaprezentował, jakie są możliwości wykorzystania środków finansowych z nowej perspektywy finansowej UE 2021-2027. Prezes Lubelskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Lublinie Rafał Langiewicz przedstawił ofertę dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Na końcu dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Tomasz Pitucha podsumował realizowane na rynku pracy działania finansowane ze środków unijnych.

Srebrne wyróżnienia otrzymali:

  • Dr Gerard Sp. z o.o.,
  • Cargotor Sp. z o.o.,
  • Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.,
  • Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mieczysław Witkowski Sp. z o.o.,
  • Browar Jagiełło Sp. J.,
  • DAREX Producent Koszul Sp. z o.o. Sp. K.,
  • Piekarnia Halina i Tadeusz Pęzioł Sp. J.,
  • SCF Natural Sp. z o.o.,
  • Apartamenty W DRZEWACH, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jakub Fraszka,
  • Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka Elżbieta Buła,
  • JMP Flowers Sp. z o.o.
     
To dla nas ważne

Przypomnijmy, Dr Gerard to jedna z największych firm cukierniczych, nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Powstała w 1993 roku. Od lat współpracuje z klientami z całego świata, a jej marki można spotkać w Europie Zachodniej, ale również w krajach arabskich. Obecnie zatrudnia ponad 1 000 osób. Posiada 2 fabryki – w Międzyrzecu Podlaskim i Radzyniu Podlaskim, będąc jednym z największych pracodawców w województwie lubelskim. 

– Bardzo mnie cieszy, że otrzymaliśmy wyróżnienie Srebrny Jubileusz w projekcie gospodarczym Marka Lubelskie. Dla mnie jako prezesa Dr Gerard ważne jest to, że znaleźliśmy się w tak zacnym gronie przedsiębiorców, a nasza działalność jest widoczna na mapie Lubelszczyzny – mówi prezes firmy, Jarosław Zawadzki. – Ostatni czas był wyzwaniem dla wielu przedsiębiorców: Covid, wojna w Ukrainie czy wysoka inflacja to było i nadal jest to, z czym mierzy się każdy przedsiębiorca. Nam z pewnością jest o tyle łatwiej, że funkcjonujemy na polskim rynku od 30 lat. Mamy już swoją pozycję na rynku ciastek i krakersów, a nasza marka jest rozpoznawana przez konsumentów. Pomaga nam również to, że cały czas rozwijamy swoją działalność na nowych rynkach oraz pracujemy nad nowościami produktowymi. Wyzwania te z pewnością wymagały od nas, dużej elastyczności w działaniu, w zarządzaniu firmą oraz ciągłego dostosowywania planów i dużej empatii – zaznacza i dodaje, że w tym roku DR Gerard świętuje 30-lecie istnienia.

Wspólne świętowanie
 

– Firma w ciągu tego czasu zmieniała lokalizacje, zmieniała właścicieli, w 2015 r. kupiliśmy firmę Artur. Tych zmian było dużo, jednak nasze najbardziej popularne produkty jak Pryncypałki, Mafijne, krakersy Artur nadal mają rzeszę fanów, dzięki ich wysokiej jakości i smakowi docenianemu przez konsumentów. W tym roku w związku z jubileuszem przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Pracownikom zorganizowaliśmy imprezy, podczas których świętujemy nasz jubileusz, dla konsumentów konkursy, planujemy również wspólną akcję zazieleniania Międzyrzeca Podlaskiego. Od długiego czasu działamy lokalnie w Międzyrzecu Podlaskim i Radzyniu Podlaskim, wspierając działalność sportową i kulturalną. Jako przedsiębiorstwo widzimy potrzebę zaangażowania społecznego. Wiemy, że dzięki naszemu sponsoringowi udaje się zorganizować wiele imprez, które są potrzebne lokalnej społeczności, którą też chcemy wspólnie tworzyć – wyjaśnia Jarosław Zawadzki. 

Firma Dr Gerard, która swoje zakłady ma w Międzyrzecu Podlaskim i Radzyniu Podlaskim.
fot. archiwum/Paulina Chodyka-Łukaszuk
Marka Lubelskie

Przypomnijmy, wyróżnienia przyznawane są przedsiębiorstwom z grona firm z certyfikatem Marka Lubelskie na podstawie dokumentów potwierdzających rok założenia firmy przekazanych przez firmę do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego z siedzibą w Lublinie.

Projekt gospodarczy Marka Lubelskie, którego organizatorem jest Województwo Lubelskie, jest realizowany od 2007 roku. Już 99 firm z regionu może się poszczycić certyfikatem Marka Lubelskie. Są to przedsiębiorstwa z branży spożywczej, medycznej, usługowej, produkcyjno-mechanicznej, budowlanej, odzieżowej, informatycznej, turystycznej i ogrodniczej. Wiodącą branżą w projekcie pod względem ilości przedsiębiorstw jest branża spożywcza – w tej kategorii tytuł posiadają aż 53 przedsiębiorstwa.

CZYTAJ TAKŻE:

Celem projektu jest promocja gospodarcza firm prowadzących działalność na terenie województwa lubelskiego. Są to najlepsi w regionie producenci towarów i usług, dla których priorytetem jest jakość, najwyższe standardy, innowacyjność i troska o środowisko naturalne. Produkty oznaczone zastrzeżonym znakiem towarowym Marka Lubelskie coraz częściej są wybierane przez konsumentów w regionie i w kraju, ponieważ kojarzą się z miejscem pochodzenia i najwyższą jakością.
 

Coraz więcej firm z certyfikatem Marka Lubelskie
 

W tym roku do grona przedsiębiorstw z certyfikatem Marka Lubelskie dołączyło 10 firm. Certyfikaty otrzymali 11 lutego br. podczas XXIV Gali Ambasadora Województwa Lubelskiego za 2022 rok oraz XVII edycji projektu gospodarczego Marka Lubelskie. 

Wyróżniono wówczas firmy:
1.    Darex Producent Koszul Sp. Z.o.o Sp. K,
2.    Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA,
3.    PINUM Rafał Pikul (DEERHORN),
4.    RST Roztocze Sp. Z o.o.,
5.    GREEN SORT Sp. Z o.o.,
6.    Rigiel Sylwia Wnuk,
7.    Agnieszka Sienkiewicz Winnica Sienkiewicz,
8.    BiGrim Grzegorz Maryniowski,
9.    GNIECKI S.C.,
10.    Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka Elżbieta Buła.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczaninAutor komentarza: BartekTreść komentarza: Nie sposób nie dostrzec emocji, jakie towarzyszą Twojej wypowiedzi, ale wydaje mi się, że przedstawiasz rzeczywistość w sposób nazbyt uproszczony i jednowymiarowy. Oczywiście, dorosłość wymaga odpowiedzialności, a założenie rodziny jest jej istotnym elementem, ale przecież nie jest to jedyna definicja dojrzałości czy wartości człowieka. To, że ktoś nie ma jeszcze rodziny, nie oznacza, że jego opinie na temat patriotyzmu, obronności czy poświęcenia nie mają znaczenia. Twoja krytyka młodych ludzi, którzy mówią o wojnie czy bohaterstwie, opiera się na założeniu, że każdy, kto nie doświadczył wojny, idealizuje ją i traktuje jako romantyczną przygodę. To spore uogólnienie. Faktycznie, są osoby, które mogą nie rozumieć w pełni, czym jest wojna, ale równie dobrze można powiedzieć, że ktoś, kto nigdy nie służył w wojsku, może mieć bardzo realistyczne i świadome podejście do tych spraw. Nie jest to czarno-białe. Co więcej, podkreślasz, że polska tradycja heroizmu, którą wiążesz z upadkiem I i II Rzeczypospolitej, jest przyczyną problemów naszego kraju. Nie sposób jednak nie dostrzec, że właśnie ta tradycja dała nam bohaterów, którzy walczyli o niepodległość i wolność – nie tylko w zbrojnych konfliktach, ale też w codziennej pracy, działalności politycznej i społecznej. Zgadzam się, że wojna to koszmar – brud, smród, krew i cierpienie. Nikt, kto naprawdę rozumie jej naturę, nie traktuje jej jako romantycznej przygody. Ale czy oznacza to, że nie powinniśmy o niej rozmawiać, przygotowywać się do obrony kraju, czy doceniać poświęcenia tych, którzy byli gotowi walczyć za swoje ideały? Krytyka młodych, którzy szukają swojego miejsca w tradycji wojskowej czy patriotycznej, wydaje się nieco niesprawiedliwa. To nie znaczy, że są naiwni – być może po prostu szukają sensu, który jest głęboko zakorzeniony w naszej historii i kulturze. Ostatecznie, odwaga i odpowiedzialność nie mają jednej definicji. Można być odpowiedzialnym i odważnym w rodzinie, ale również w służbie publicznej, w wojsku, czy po prostu w codziennym życiu. Każdy etap życia ma swoje wyzwania i nie powinniśmy deprecjonować jednych wyborów na rzecz innych.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 09:01Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczaninAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: "dlatego, że", nieuku, zapamiętaj. Nie ma żadnego "dlatego, bo".Data dodania komentarza: 21.11.2024, 08:45Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busa
Reklama
Reklama