Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 2 kwietnia 2025 20:46
Reklama
Reklama

LUBELSKIE: Lokomotywa uderzyła w leżącego na torowisku mężczyznę

W Zamościu w okolicach wiaduktu kolejowego przy ul. Peowiaków lokomotywa pociągu pasażerskiego relacji Kołobrzeg – Hrubieszów uderzyła w leżącego na torowisku mężczyznę. Poszkodowany w stanie nieprzytomnym trafił do szpitala. Maszynista był trzeźwy.
Reklama
LUBELSKIE: Lokomotywa uderzyła w leżącego na torowisku mężczyznę
Lokomotywa uderzyła go prawdopodobnie tak zwanym „zgarniaczem”. Potrącony mężczyzna doznał poważnych obrażeń i został przewieziony do szpitala

Autor: KMP Zamość

Źródło: Kronika Tygodnia

Do potrącenia na torowisku mężczyzny doszło we wtorek, 24 października, kilka minut przed godziną 20:30, w Zamościu w okolicach wiaduktu przy ulicy Peowiaków. 

Reklama

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że maszynista pociągu pasażerskiego relacji Kołobrzeg – Hrubieszów w trakcie przejazdu w kierunku Hrubieszowa zauważył leżącego na torach mężczyznę. Natychmiast podjął próbę hamowania, wysyłając jednocześnie sygnały dźwiękowe. 

PRZECZYTAJ: Pijany przyjechał na stację benzynową i ukradł paliwo

– Mężczyzna nie zareagował, niestety nie udało się również zatrzymać pociągu przed leżącym. Lokomotywa uderzyła go prawdopodobnie tak zwanym „zgarniaczem”. Potrącony mężczyzna doznał poważnych obrażeń, w stanie nieprzytomnym załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala  – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że maszynistą pociągu był 45-letni mieszkaniec Lublina, badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Pociągiem podróżowało 9 pasażerów oraz 5 członków załogi. Im nic się nie stało.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej, wykonali oględziny, rozpytali pasażerów oraz załogę składu. Obecni byli również przedstawiciel linii kolejowej oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

 – Ustalamy dokładne okoliczności wypadku oraz dane personalne poszkodowanego  – dodaje policjantka. 

CZYTAJ TEŻ: 

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Student 21Treść komentarza: W wieku 80 lat to mój dziadziuś wykupił sobie miejsce na cmentarzu , oglądał nagrobki , przymierzał i patrzył czy trumny są wygodne. Nie powodował wypadków i nie siadał do auta. 80 lat dobrze ze samolotu nie pilotował. Furmanką strach 80 latkowi dać powozić.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 15:00Źródło komentarza: Biała Podlaska. 80-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa motocykliścieAutor komentarza: Student 21Treść komentarza: 80 lat to powinien w domu siedzieć. 80 lat to powinien jeździć wózkiem inwalidzkim jeździć a nie brać się za kierowanie autem. Dobrze że nie zabił młodego chlopaka. 65 lat i powinno się starych dziadków i babki kierować na badania . Słuch, wzrok , psychotesty i psychiatra koniecznie. Takie badania co rok do 70 roku życia i lekarz decyduje. Kończysz 70 lat i bezwzględny zakaz kierowania pojazdami. Już nie długo unia Europejska wprowadzi taki wiekowy zakaz.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 14:55Źródło komentarza: Biała Podlaska. 80-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa motocykliścieAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: Analfabetyzm plus zaburzenia psychiczne/wódka/prochy. Dziwne że admin puszcza te rzygowiny.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 13:00Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Nieład na placu odstrasza od rekreacjiAutor komentarza: obserwatorTreść komentarza: By osadzic zatajonego vieplego trzaskina na ,,tronie",zrobią wszystko,dadzą babciowe,dadzą wdowie,dadzą małżenskie ,dadzą wiele by zaglosowal ,,wdzięczny lut".I ludzie jak to ludzie,zagłosują,już mówią,że nikt nie dawał,a tera dobrze bo dają.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 10:48Źródło komentarza: Takiego remontu wieży ciśnień nie będzie. Żartowaliśmy!Autor komentarza: chyży wójTreść komentarza: Słyszałem na mieście,że żont pracuje nad zniszką dla rencistow i emerytów na wszelkie alkohole,ma być 50% zniszki ,mysze natychmiast zapoznać i zakumplować sie z takim osobnikiem,a najlepiej osobniczką.😀Data dodania komentarza: 2.04.2025, 10:39Źródło komentarza: Takiego remontu wieży ciśnień nie będzie. Żartowaliśmy!
Reklama
Reklama