Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 17 kwietnia 2025 09:38
Reklama
Reklama

Jakiej zimy możemy się spodziewać? Prognoza pogody IMGW

Czy tej zimy spadnie śnieg? To pytanie zadaje sobie wiele, głównie młodych osób. Żeby zaspokoić naszą ciekawość, swoją odpowiedź przygotowało IMGW.
Jakiej zimy możemy się spodziewać? Prognoza pogody IMGW
Czy tej zimy spadnie śnieg? To pytanie zadaje sobie wiele, głównie młodych osób. Żeby zaspokoić naszą ciekawość, swoją odpowiedź przygotowało IMGW

Autor: iStock / graf. IMGW

Prognoza pogody obejmuje okres od grudnia 2023 do marca 2024 roku, a więc całą zimę. A stoi za tym Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGE). 

Reklama

A zatem – jakiej pogody możemy spodziewać się tej zimy?

Grudzień 2023

W grudniu prognozowana temperatura w całej Polsce będzie się mieściła w normie wieloletniej z lat 1991-2020, chociaż – według prognostyków – będzie nieznacznie wyższa niż pomiary z minionego 30-lecia. 

Suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna być powyżej normy wieloletniej (lata 1991-2020).

Szczegółowe dane dla poszczególnych miesięcy znajdują się w tabelach. 

Styczeń 2024

Również w styczniu według prognoz temperatura będzie mieściła się w normy wieloletniej. Może być jednak nieznacznie cieplej niż w latach 1991-2020.

Suma opadów atmosferycznych powinna być powyżej normy wieloletniej.

Luty 2024

Również w lutym – chociaż generalnie temperatura będzie się mieściła w normie wieloletniej (lata 1991-2020) – to jednak możemy się spodziewać trochę wyższych temperatur.

Suma opadów atmosferycznych powinna być powyżej normy wieloletniej.

Marzec 2024 

W całej Polsce zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych – według prognozy IMGW – najprawdopodobniej będą powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020 

Ważne zastrzeżenie

Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW, które przygotowało tę długoterminową prognozę pogody, zastrzega – jak czytamy na stronie imgw.pl – że jest ona obarczona dużą niepewnością i że prognozy mogą się od siebie różnić.

IMGW dodaje jeszcze, że „prognoza jest orientacyjna” i „ma charakter eksperymentalny”.

WARTO PRZECZYTAĆ:

 

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Panna ApteczkowaTreść komentarza: Czy to ważne kim był topielec ? GRUNT ŻE SIĘ UTOPIŁ . Utopił się i dzięki temu nie popełnił przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy .Data dodania komentarza: 16.04.2025, 10:24Źródło komentarza: Kim był topielec z Bugu?Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Banach nie BanaśData dodania komentarza: 16.04.2025, 08:38Źródło komentarza: Szukają go z powietrza, wody i lądu [WIDEO, ZDJĘCIA]Autor komentarza: PodlasiakTreść komentarza: Znam go z młodych lat on od nastolatka był taki aby kogoś okraść, naćpać się. Swoich ziomków z osiedla też okradał albo pożyczał kasę i nie oddawał. Dziewczynę uderzyć już wtedy mu się zdarzało więc wiadomo było że skończy jako "profesjonalny" domowy ninja. Życzę wszystkiego najgorszego dla tego czegoś bo człowiekiem takiego ścierwa nazwać nie można.Data dodania komentarza: 15.04.2025, 22:58Źródło komentarza: Poszukiwany za przemoc domową i narkotykiAutor komentarza: MążTreść komentarza: Ja też tak kiedyś zaginąłem . Szukała mnie żona, dzieci , rodzice i dalsza rodzina. Tydzień czasu nie dałem znaku życia . Wyłączyłem telefon i siedziałem u kochanki i piłem piwo , wino wódkę . Po tygodniu nakrył nas mąż kochanki i wyrzucił mnie na kopach z jej domu. Mąż kochanki jest kierowcą ciężarówki , jeżdzi Tirami i na trzy tygodnie wyjeżdża w trasę . Wtedy wrócił przed czasem z trasy i nas nakrył jak się zabawialiśmy . No co ???? Ona samotna on też jako kierowca ciężarówki Tirowiec obraca Tirówki to i jego żona zabawiała się ze mną . Nawet nie był zły tylko powiedział , że jak chcemy się zabawiać to nie w jego domu .Data dodania komentarza: 15.04.2025, 19:21Źródło komentarza: Szukają go z powietrza, wody i lądu [WIDEO, ZDJĘCIA]Autor komentarza: RadaTreść komentarza: Niektórzy chcą się mnożyć, niektórzy chcą, by mnożyć, a niektórzy chcą normalnie żyć. Pierwszeństwo ma prawo do życia!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 18:09Źródło komentarza: Wróci bykowe? Jak nie masz dzieci, to płać podatek. I to niemały
Reklama
Reklama