- Tomik „Ślady moich stóp” autorstwa pani Janiny Karasiuk zawiera 186 wierszy o zróżnicowanej tematyce, zgrupowanych w 8 kręgach tematycznych. Poezja autorki jest próbą wskrzeszenia świata rodzinno-wiejskiego przez piękne, poetyckie słowa. Skupiona na rodzinnej przestrzeni na tzw. „małej ojczyźnie” choć również sięga na obszar Podlasia i kraju – przekazuje informacje o autorce Bożena Adamowicz, dyrektor GOK w Kąkolewnicy.
Autorka tomiku pochodzi z Turowa, po ślubie przeniosła się do Żakowoli Starej. - Moje teksty po raz pierwszy zostały publicznie przedstawione i zauważone w sali GOK w Kąkolewnicy w 2006 lub 2007 r., podczas Powiatowych Spotkań Twórców Wsi. W 2008 r. wyszedł pierwszy tomik moich wierszy, wydany i sfinansowany przez Międzyrzeckie Stowarzyszenie Teatralne, zatytułowany „A wokół cisza błękitna". Drugi tomik ma tytuł" Gdzie radość o drogę nie pyta". Kolejny tomik „Mój kawałek nieba", wydało i sfinansowało Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych RASIL w Radzyniu Podlaskim. W 2014 roku Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie, dofinansowało wydanie kolejnego, IV już tomiku mych wierszy, pod tytułem „Słowo po słowie". Piątym z kolei tomem, w którym są moje teksty, jest antologia współczesnej poezji ludowej z gminy Kąkolewnica „Szept ludu, co ukochał ziemię". Jest też szósta książka -"Potyczki" , która stanowi tylko moją własność – wylicza Janina Karasiuk.
Poetka należy do grupy poetyckiej „Wieś tworząca”. Spotkanie z nią, promujące tomik „Ślady moich stóp” odbędzie się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy w niedzielę 3 marca. Początek godz. 13. 30. Z prelekcją „O współczesnej poezji ludowej” wystąpi podczas spotkania prof. dr hab. Jan Adamowski.
- Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
- Ludzie z pasją: Sesje zdjęciowe działają terapeutycznie
- “World can wait” jest utworem, który ma nieść ukojenie i nadzieję
Napisz komentarz
Komentarze