Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 17 kwietnia 2025 10:18
Reklama
Reklama

Nie żyje żołnierz, którego porwało morze

Mężczyzna służył w wojsku od dwóch miesięcy. Do Ustki nad morzem pojechał na zgrupowanie wojskowe. W wolnym czasie, 5 sierpnia wieczorem poszedł się wykąpać w Bałtyku, wówczas zaginął. Dziś, po kilkugodzinnej akcji ratunkowo-poszukiwawczej Żandarmeria Wojskowa potwierdziła, że mężczyzny nie udało się uratować.
Nie żyje żołnierz, którego porwało morze
Żołnierz z Białej Podlaskiej poszedł w wolnym czasie wykąpać się w Bałtyku w poniedziałek wieczorem, wówczas zaginął

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe

- Żołnierze z Batalionu Rozpoznawczego w Białej Podlaskiej odbywali w Ustce nad morzem zgrupowanie. W czasie wolnym, poza służbowymi obowiązkami, żołnierz poszedł nad morze wykąpać się i wtedy doszło do jego zaginięcia - w poniedziałek 5 sierpnia - wskazuje rzecznik. Dodaje, że cały czas, od wczoraj, były prowadzone działania poszukiwawcze. - Uczestniczyły w poszukiwaniach m.in. samoloty marynarki wojennej. Żołnierz miał 27-lat i od dwóch miesięcy służył w wojsku - przekazuje. 

Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR w Gdyni wyjaśnia, że SAR zakończył poszukiwania wczoraj - 5 sierpnia o godz. 22:30.

Reklama

 - Z kolei marynarka wojenna dziś nad ranem wznowiła poszukiwania. W rejon poszukiwań został wysłany śmigłowiec. Od momentu przekazania nam informacji, że żołnierz jest wciągany w morze, zostały natychmiast zadysponowane dwie jednostki Brzegowej Stacji Ratowniczej, jedna z Ustki, druga z Darłowa. Wyruszyły też dwa statki ratownicze “Orkan” z Ustki i “Tajfun” z Darłowa. Dodatkowo do pomocy został wysłany śmigłowiec marynarki wojennej. Na lądzie były jednostki OSP, policja i zespół ratownictwa medycznego. W czasie działań nie udało się odnaleźć zaginionego mężczyzny - mówi rzecznik.   

Po kilkugodzinnej akcji ratunkowo-poszukiwawczej Żandarmeria Wojskowa potwierdziła, że mężczyzny nie udało się uratować.

CZYTAJ TEŻ: 

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Alex DeLarge 07.08.2024 10:12
Fatum nad jednostką trwa. Najpierw wypadek na poligonie, teraz w wolnym czasie :(

Reklama
Rekin Ludojad 06.08.2024 15:45
Komentarz zablokowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Panna ApteczkowaTreść komentarza: Czy to ważne kim był topielec ? GRUNT ŻE SIĘ UTOPIŁ . Utopił się i dzięki temu nie popełnił przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy .Data dodania komentarza: 16.04.2025, 10:24Źródło komentarza: Kim był topielec z Bugu?Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Banach nie BanaśData dodania komentarza: 16.04.2025, 08:38Źródło komentarza: Szukają go z powietrza, wody i lądu [WIDEO, ZDJĘCIA]Autor komentarza: PodlasiakTreść komentarza: Znam go z młodych lat on od nastolatka był taki aby kogoś okraść, naćpać się. Swoich ziomków z osiedla też okradał albo pożyczał kasę i nie oddawał. Dziewczynę uderzyć już wtedy mu się zdarzało więc wiadomo było że skończy jako "profesjonalny" domowy ninja. Życzę wszystkiego najgorszego dla tego czegoś bo człowiekiem takiego ścierwa nazwać nie można.Data dodania komentarza: 15.04.2025, 22:58Źródło komentarza: Poszukiwany za przemoc domową i narkotykiAutor komentarza: MążTreść komentarza: Ja też tak kiedyś zaginąłem . Szukała mnie żona, dzieci , rodzice i dalsza rodzina. Tydzień czasu nie dałem znaku życia . Wyłączyłem telefon i siedziałem u kochanki i piłem piwo , wino wódkę . Po tygodniu nakrył nas mąż kochanki i wyrzucił mnie na kopach z jej domu. Mąż kochanki jest kierowcą ciężarówki , jeżdzi Tirami i na trzy tygodnie wyjeżdża w trasę . Wtedy wrócił przed czasem z trasy i nas nakrył jak się zabawialiśmy . No co ???? Ona samotna on też jako kierowca ciężarówki Tirowiec obraca Tirówki to i jego żona zabawiała się ze mną . Nawet nie był zły tylko powiedział , że jak chcemy się zabawiać to nie w jego domu .Data dodania komentarza: 15.04.2025, 19:21Źródło komentarza: Szukają go z powietrza, wody i lądu [WIDEO, ZDJĘCIA]Autor komentarza: RadaTreść komentarza: Niektórzy chcą się mnożyć, niektórzy chcą, by mnożyć, a niektórzy chcą normalnie żyć. Pierwszeństwo ma prawo do życia!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 18:09Źródło komentarza: Wróci bykowe? Jak nie masz dzieci, to płać podatek. I to niemały
Reklama
Reklama