Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 15:14
Reklama
Reklama

Biała Podlaska: Na cmentarzu pojawiła się zniczodzielnia

Zniczomat i zniczodzielnia działają już na cmentarzu parafialnym w Białej Podlaskiej. Dzięki nim Caritas Diecezji Siedleckiej i Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas chcą walczyć z nadmiarem śmieci, dając przy tym możliwość rozsądnego zadbania o groby najbliższych.
Biała Podlaska: Na cmentarzu pojawiła się zniczodzielnia
Według ostatnich danych Polacy kupują 300 000 000 zniczy rocznie, które szybko lądują na śmietnikach

Źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Według ostatnich danych Polacy kupują 300 000 000 zniczy rocznie, które szybko lądują na śmietnikach. Zniczodzielnie ograniczają ten problem i wspierają dbanie o środowisko. Zniczomaty natomiast pozwalają zakupić wkłady do zniczy na miejscu. Wszystko to dostępne jest już naprzeciwko głównego wejścia na cmentarzu rzymskokatolickim, zlokalizowanym w centrum Białej Podlaskiej pomiędzy ulicami: Nową, Janowską i Aleją Jana Pawła II.
 

Reklama
Zniczodzielnia
 

Zniczodzielnia jest to regał, na którym można zostawić używane osłony zniczy. Powinny być one czyste, nieuszkodzone i pozbawione zużytych wkładów. Za jego powstanie odpowiada bialskie Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej i Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas. Zniczodzielnię w czystości utrzymywać będą wolontariusze.
 

– Regał został ustawiony w celu ograniczenia ilości śmieci na cmentarzu. Zamiast wyrzucać znicze, które nadają się jeszcze do użytku, korzystajmy z nich wielokrotnie, a jeżeli mamy ich nadmiar, to podzielmy się z innymi – mówi Małgorzata Strzelec, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.
 

Zniczomat
 

Zniczomat z kolei to automat, w którym można kupić wkłady wytwarzane przez Bialską Spółdzielnię Socjalną Caritas, do wykorzystania w zniczach m.in. pozostawionych na półkach zniczodzielni.
 

Więcej informacji: Zniczodzielnia - Małgorzata Strzelec, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej, tel. 780-061-313, Zniczomat – Andrzej Hojna, prezes Bialskiej Spółdzielni Socjalnej Caritas, tel. 506-287-536.

Przeczytaj też:

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: zniesmaczonyTreść komentarza: Co trzeba mieć w głowie (lub nie mieć) by napisać "GRUNT ŻE SIĘ UTOPIŁ" Publikacji to też dotyczy. Pomijając religijne podejście to jest nawet nieetyczneData dodania komentarza: 19.04.2025, 05:03Źródło komentarza: Kim był topielec z Bugu?Autor komentarza: Wujek DariuszTreść komentarza: "Obietnice wyborcze wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą."Data dodania komentarza: 17.04.2025, 17:20Źródło komentarza: Darmowa komunikacja w mieście? Była tylko w wyborczych puzzlach prezydentaAutor komentarza: Panna ApteczkowaTreść komentarza: Czy to ważne kim był topielec ? GRUNT ŻE SIĘ UTOPIŁ . Utopił się i dzięki temu nie popełnił przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy .Data dodania komentarza: 16.04.2025, 10:24Źródło komentarza: Kim był topielec z Bugu?Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Banach nie BanaśData dodania komentarza: 16.04.2025, 08:38Źródło komentarza: Szukają go z powietrza, wody i lądu [WIDEO, ZDJĘCIA]Autor komentarza: PodlasiakTreść komentarza: Znam go z młodych lat on od nastolatka był taki aby kogoś okraść, naćpać się. Swoich ziomków z osiedla też okradał albo pożyczał kasę i nie oddawał. Dziewczynę uderzyć już wtedy mu się zdarzało więc wiadomo było że skończy jako "profesjonalny" domowy ninja. Życzę wszystkiego najgorszego dla tego czegoś bo człowiekiem takiego ścierwa nazwać nie można.Data dodania komentarza: 15.04.2025, 22:58Źródło komentarza: Poszukiwany za przemoc domową i narkotyki
Reklama
Reklama