- W tym roku skupiliśmy się na postaci Pawła Wertejuka urodzonego 23 stycznia 1892 roku - poety, autora sztuk teatralnych, opiekuna biblioteki, założyciela orkiestry, rolnika, aktora. Był on inicjatorem wydarzeń, które przyczyniły się do budowy społeczeństwa obywatelskiego w Milanowie jak i całej naszej pięknej gminie – mówi Konrad Dąbrowski, prezes stowarzyszenia.
Realizacja projektu trwała kilka tygodni, a wiele zorganizowanych wydarzeń dotyczyła właśnie Wertejuka, niezwykłego wizjonera, który zdaniem wielu mieszkańców gminy wyprzedził czasy, w których żył.
W Rudnie zorganizowano warsztaty wokalne, których celem było wyłowienie talentów śpiewaczych. W konsekwencji tego założono amatorski zespół. Z kolei w Milanowie odbyły się zajęcia teatralne, które poprowadziła Marzena Zawisza. Biblioteka zorganizowała zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci. Dowiedziały się one wielu ciekawych historii o życiu i twórczości Pawła Wertejuka i na podstawie tej wiedzy stworzyły bajkę do teatrzyku kamishibai. Ponadto do każdej szkoły w gminie przekazano drewniany teatrzyk. (...)
Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 10 listopada
Napisz komentarz
Komentarze