W tym roku WOŚP zagrało pod hasłem przewodnim „Gramy z głową”, bowiem pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Pierwotnie finał odbyć miał się 10 stycznia, jednak obostrzenia rządowe sprawiły, że zapadła decyzja o przełożeniu głównej akcji na niedzielę, 31 stycznia.
To właśnie wtedy na ulice miast wyszli jak co roku wolontariusze z puszkami oznaczonymi charakterystycznym czerwonym serduszkiem. Były też licytacje na Allegro, Facebooku czy innych platformach. Orkiestra zagrała więc pomimo trudności, a i w naszym regionie zarejestrowało się kilka sztabów, które przygotowały szereg akcji i atrakcji. Większość zaczęła je już w tygodniu poprzedzającym finałowy dzień.
Biała Podlaska
W sztabie WOŚP Biała Podlaska nr 3442 zarejestrowało się 270 wolontariuszy, którzy w niedzielny poranek wyruszyli na ulice miasta i okolicznych miejscowości.
– Finał uważam za bardzo udany. Przebiegał w atmosferze spokoju i życzliwości oraz chęci współpracy i pomocy. Wolontariusze byli niezwykle zaangażowani, miło było patrzeć na ich pracę. Niektórzy jeszcze wczoraj nie zdążyli policzyć zawartości swoich puszek. Do końca tygodnia będziemy wiedzieli dokładnie, ile udało się zebrać. Panowała naprawdę fantastyczna atmosfera, nie było nieporozumień czy nieprzyjemnych incydentów. Mieszkańcy jak zwykle wykazali się ogromną hojnością. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu finału Orkiestry. Co prawda większość akcji odbyło się w Internecie, ale nasi mieszkańcy pokazali, że ich ciepłe i dobre serca przezwyciężą wszelkie przeciwności – mówi szef bialskiego sztabu, poseł Riad Haidar.
(...)
Radzyń Podlaski
Radzyński sztab w tym roku również, pomimo pandemii, zaplanował wiele działań. Nie było koncertu z licytacjami, ale to nie oznacza, że Orkiestra tutaj nie zagrała. Wolontariusze jak co roku wyszli na ulice z puszkami, było ich łącznie 52. Kwestowali nie tylko w Radzyniu, ale też w wielu innych miejscowościach, bowiem sztab miasta postanowił połączyć siły z grupami z innych gmin na terenie powiatu.
Radzyński sztab również założył swoją eSkarbonkę. – Zdecydowaliśmy się założyć taką skarbonkę we współpracy ze Spółdzielczą Mleczarnią Spomlek w Radzyniu Podlaskim, która wewnętrznie wśród swoich pracowników we wszystkich oddziałach w Polsce, przeprowadza aukcje i licytacje, a cały dochód z akcji przeprowadzonej przez Spomlek trafia do radzyńskiej eSkarbonki – opowiada Robert Mazurek, szef radzyńskiego sztabu WOŚP. Do „wirtualnej puszki” udało się uzbierać ponad 5 tysięcy złotych. (...)
Międzyrzec Podlaski
Orkiestra zagrała również w Międzyrzecu Podlaskim. Podobnie jak w innych sztabach, większość wydarzeń przeniesiono do Internetu. Oczywiście na ulicach miasta nie zabrakło wolontariuszy. Kwestowało ich łącznie 40. – W poniedziałkowy poranek puszki trafiły do banku, gdzie zostaną przeliczone. Jednak już wiemy, że mieszkańcy jak co roku wykazali się hojnością. Co prawda z wiadomych przyczyn było ich mniej na ulicach niż w zeszłych latach, ale wolontariusze przekazywali, że jeżeli już ktoś wrzucał pieniądze do puszki, były to znacznie większe kwoty w porównaniu do ubiegłych lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu finału, wszystko poszło zgodnie z planem. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego organizację – przekazuje Anna Czerwińska, szefowa międzyrzeckiego sztabu. (...)
Terespol
Na ulice Terespola także wyszli wolontariusze. – Kwestowało łącznie 25 osób, młodych ludzi, którzy bardzo chętnie się zgłaszali, zresztą jak co roku. Jako chyba jedyny sztab w regionie przeprowadziliśmy aukcje na platformie Microsoft Teams, zaryzykowaliśmy trochę, ale się udało. Udało się sprzedać prawie wszystkie gadżety za łączną kwotę ponad 4, 5 tysiąca złotych – informuje szef sztabu WOŚP Terespol, Łukasz Pogorzelski. Do wylicytowania było m.in. maskotki, karnet na strzelnicę, drewniana rzeźba czy piłka. (...)
Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 2 lutego
Napisz komentarz
Komentarze