Proponowany przez NFZ program KOC ("Koordynowana Opieka nad Kobietą w Ciąży") zapewni, jak mówi dyrektor Dariusz Oleński, kompleksową opiekę na wysokim poziomie.
Zapowiada, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przystąpi do programu od 1 lipca. Z czym się to wiąże? – Dla naszych pacjentek, mam, od samego początku ciąży program daje gwarancję objęcia kompleksową opieką, zgodnie z obowiązującymi standardami i nie tylko. Pacjentkami, które zdecydują się na przystąpienie do programu KOC, opiekować się będą nasi lekarze położnicy-ginekolodzy, a po narodzeniu dziecka lekarze neonatolodzy. Oprócz tego mamami zajmą się koordynatorzy tego programu oraz wybrane położne – informuje szef placówki.
Szpital zapewni pacjentkom kompleksową diagnostykę na każdym etapie ciąży oraz, gdy wystąpi taka potrzeba, konsultacje specjalistyczne. – Wszystkie mamy zapraszamy do współpracy w programie Koordynowanej Opieki nad Kobietą w Ciąży na każdym jej etapie. Im we wcześniejszej ciąży panie się zdecydują, tym lepiej, ale jeżeli wybiorą nasz szpital tylko bezpośrednio przed porodem, to również jest to możliwe. Mama i narodzone dziecko skorzystają ze wszystkich dóbr, jakimi dysponują nasze oddziały, położniczy i neonatologiczny, posiadające trzeci, najwyższy stopień referencyjności – mówi dyrektor.
Jakie jeszcze korzyści daje KOC? Uczestniczki programu mogą liczyć na opracowanie indywidualnego planu ciąży i porodu, kontakt i możliwość konsultacji przez całą dobę we wskazanym miejscu.
Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 26.
Justyna Dragan
Napisz komentarz
Komentarze