Na rodzinny dom dziecka miasto postanowiło kilka lat temu zaadaptować budynek przy ul. Kolejowej 21. Dzięki pozyskanym z funduszy unijnych pieniądzom mogło wyremontować nieruchomość na potrzeby, pod które ją przeznacza. Inwestycja warta 713 tys. zł wykonywana była w ramach projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji Miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.
W kwietniu remont dobiegł końca i zaczęły się prace, związane z wyposażaniem domu, w którym znalazła się kuchnia z jadalnią i spiżarnią, pięć pokoi na piętrze, pomieszczenia użytkowe na poddaszu. Budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Czytaj także: Budynki na Kolejowej i Łomaskiej do modernizacji
Tymczasem w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej trwa rekrutacja rodzin, które chciałyby prowadzić rodzinny dom dziecka, tzn. zamieszkać w nim i zaopiekować się dziećmi.
– W rodzinnym domu dziecka, w tym samym czasie, może przebywać łącznie nie więcej niż 8 dzieci oraz osób, które osiągnęły pełnoletność, przebywając w pieczy zastępczej. W razie konieczności umieszczenia rodzeństwa, za zgodą m.in prowadzącego rodzinny dom dziecka, jest dopuszczalne umieszczenie w tym sam czasie większej liczby dzieci – mówi Ewa Borkowska, dyrektor MOPS w Białej Podlaskiej. – Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to już w miesiącach letnich dom mógłby powitać nowych lokatorów.
Obecnie na terenie miasta Biała Podlaska funkcjonuje 7 zawodowych rodzin zastępczych, 15 niezawodowych i 36 rodzin zastępczych spokrewnionych. Pod ich opieką przebywa łącznie 93 dzieci.
Zobacz też: Piwnice bialskiego magistratu już po remoncie
Marszałek zdecydował. Miasto Biała Podlaska straci część dotacji
Napisz komentarz
Komentarze