W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?
- Serdeczne życzenia i gratulacje popłynęły w minioną sobotę w kierunku podopiecznych i pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Placówka świętowała 40-lecie istnienia. Popłynęła niejedna łza wzruszenia.
- 5 czerwca zmarł Marek Ferens. Był nauczycielem, społecznikiem, fotografem i dziennikarzem z Terespola.
- Jeszcze w tym roku władze starostwa powiatowego w Białej Podlaskiej chcą rozpocząć budowę nowej siedziby. Budynek powstanie na działce w sąsiedztwie obecnego. To dzięki pozyskanym z rządowego programu 20 mln zł właśnie na ten cel.
- Druga edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład przyniosła miastu Biała Podlaska 5 mln zł. Władze przebudują z tych pieniędzy kolejny odcinek Sidorskiej. – Po pierwsze miasto powinno wnioskować o pieniądze na całą tę ulicę. Po drugie tak się kończy partyjna kopanina po kostkach w samorządach – komentuje sytuację przewodniczący rady miast Bogusław Broniewicz. Natomiast prezydenci miasta – były i obecny – przerzucają się odpowiedzialnością za nieefektywne pozyskiwanie rządowych funduszy.
- Już w najbliższą niedzielę czeka nas wyjątkowa, rodzinna wycieczka rowerowa, połączona z poznawaniem kultury i historii naszego regionu oraz integracyjną imprezą. Będą też przejażdżki terenowym autem, konno oraz konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Wszystko to w Czosnówce!
- Radna Barbara Jurkowska (PiS) alarmuje w imieniu mieszkańców jednej z ulic Międzyrzeca Podlaskiego, że gawrony swoimi odchodami dewastują podwórka oraz elewacje budynków. Rozwiązaniem problemu jest według nich… wycinka drzew. – Moim zdaniem z całą pewnością drzewa wysokie, zwłaszcza liściaste powinny być w naszym otoczeniu. Wiemy, jak dobry wpływ mają na klimat i nasze zdrowie – mówi z kolei burmistrz Zbigniew Kot.
- Sprawdziliśmy na co nasze samorządy przeznaczą dotacje pozyskane z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.
- 13 mandatów i jeden wniosek o ukaranie do sądu, taki jest finał sesji rady miasta, która odbyła się 29 grudnia ubiegłego roku. W czasie, gdy w kraju obowiązywał ścisły reżim pandemiczny.
- Ubiegły sezon grzewczy radzyńska ciepłownia zakończyła zakupem węgla za 500 zł/t. Starczyło go do wiosny. Teraz PEC szuka opału na przyszłą zimę, ale węgla nie ma. – Nie możemy nawet tony zasiarczonego opału kupić w Bogdance. PEC-e na placach mają zmiotki węgla – mówi Ryszard Puchala, dyrektor ds. technicznych radzyńskiej spółki cieplnej.
- Mieszkańcy Husinki są zaniepokojeni otoczeniem pomnika, który znajduje się we wsi. – Pomnik stoi na działce prywatnej. Właściciel zostawia przy pomniku opony, kosz na śmieci i inne odpady. Postulujemy do wójta, aby przenieść pomnik na inne miejsce – mówi sołtys wsi Krzysztof Borkowski. – Wiemy o tym problemie. Chcemy wydzielić część działki i ją odkupić, ale czekamy na zielone światło od wojewody – odpowiada Arkadiusz Drąg z gminy Biała Podlaska. Wojewoda zaś informuje, że opieka nad pomnikiem leży w kompetencji wójta i właściciela działki.
- Plejada gwiazd muzyki, fantastyczny pokaz iluzjonisty, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz spora dawka dobrego humoru. Gmina Piszczac wie, jak zorganizować niezapomnianą imprezę. Na Rodzinny Weekend w Piszczacu przyjechało kilka tysięcy osób. Słowo Podlasia objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
- W środę 1 czerwca rozpoczęły się egzaminy, potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Egzamin składa się z części pisemnej i praktycznej. W Białej Podlaskiej, powiecie bialskim, radzyńskim i parczewskim przystąpienie do egzaminów zadeklarowały łącznie 2 822 osoby.
To i wiele innych bieżących wydarzeń z regionu znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.
Napisz komentarz
Komentarze