Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 15 kwietnia 2025 11:48
Reklama
Reklama

Do lekarza zarejestrujemy się bez wychodzenia z domu

Długie godziny oczekiwania w kolejkach do rejestracji wkrótce mają stać się przeszłością. Do lekarza lub na badanie zapiszemy się kilkoma kliknięciami.
Reklama
Do lekarza zarejestrujemy się bez wychodzenia z domu
Obecnie e-rejestracja jest możliwa tylko dla wybranych, czyli tam, gdzie jest realizowany program pilotażowy

Autor: iStock

Obecnie e-rejestracja jest możliwa tylko dla wybranych, czyli tam, gdzie jest realizowany program pilotażowy. Potrwa do końca listopada tego roku i w początkowej fazie obejmie wybrane placówki medyczne w Łodzi i Siedlcach. Docelowo jednak rozwiązanie będzie wdrażane we wszystkich gabinetach, które mają podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Reklama

Na tę chwilę rejestracja elektroniczna obejmuje też tylko trzy obszary: tomografię komputerową, rezonans magnetyczny oraz wizytę u kardiologia. Z czasem jednak zakres ten ma być poszerzony o wszystkie świadczenia w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej.

Dostaną ryczałt za testy

Sam pilotaż to szansa na sprawdzenie wszystkich mechanizmów e-rejestracji, płynności ich działania czy łatwości użytkowania. Dla placówek, które wezmą udział w pilotażu, przewidziane są dodatkowe środki przekazywane w formie ryczałtu. Wyniesie on nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Za nadzór nad przebiegiem pilotażu odpowiada Centrum e-Zdrowia, do którego można kierować ewentualne uwagi.

Chcą zatrzymać lekarzy
To nie koniec informacji związanych z NFZ. W 2023 r. na konto funduszu wpłynie o 27 proc. wyższy budżet niż w tym roku. Dodatkowych 29 miliardów złotych to w największym stopniu wydatki związane z podwyżkami dla lekarzy - czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Do ich kieszeni popłynie nawet 20 miliardów złotych więcej. To sposób na zachęcenie specjalistów do pracy w polskich placówkach, gdzie braki kadrowe stają się w ostatnim czasie poważnym problemem. 

Pozostałe pieniądze trafią m.in. do gabinetów specjalistycznych, lekarzy rodzinnych, na rehabilitację i leczenie psychiatryczne oraz programy lekowe.

Tym projektem Sejm zajmie się już w przyszłym tygodniu.  

Czytaj także: Bialskie pogotowie wyróżnione za walkę z pandemią

Czytaj też: Inflacja napędza emerytury. Wiemy, o ile wzrosną


 

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
KOMENTARZE
Autor komentarza: chyzy rojTreść komentarza: Z jaką maksymalną prekością moge poruszać się po chodniku,na czworaka-bo niechce mandatu dostać jak się toczę spod śmietnika do szałasu,do partneraData dodania komentarza: 14.04.2025, 17:45Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”Autor komentarza: meganTreść komentarza: Bez wyroku nie ma winnychData dodania komentarza: 14.04.2025, 16:46Źródło komentarza: UOKiK zapukał do marketów. Żeby sprawdzić, czy doszło do zmowyAutor komentarza: DobryńTreść komentarza: A to tak sobie można organizować zżutke? Zawsze to znajomi , koledzy, koleżanki organizowali. A tak samemu sobie pierwszy raz się spotkałem z takim zachowaniem. Ale nie mnie oceniać, tak tylko się nad tym zastanawiam i nie oceniam postępowania.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 11:55Źródło komentarza: Dobryń Duży. Pomóżmy Justynie zacząć od nowaAutor komentarza: Fan BmwTreść komentarza: Komu będą mierzyć tą prędkość ? Tym starym rozwalającym się gratom ? Ponad 15 letnim rupieciom ? Czy nawet już pełnoletnim złomom 18 + ? Lepiej jechać do dużych miast , tam jeżdżą nowe auta z salonu . Tam zarobią na mandatach .Data dodania komentarza: 14.04.2025, 08:34Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”Autor komentarza: Clark GriswaldTreść komentarza: Każde hasło jest dobre żeby wypisać tysiące mandatów.Data dodania komentarza: 13.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”
ReklamaAdvertisement
Reklama