Młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wyjaśnia, że głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – Chodzi o ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem – przekazuje Kamil Karbowniczek.
W okresie od 1 stycznia do 31 lipca 2022 roku na terenie naszego województwa doszło do 412 zdarzeń drogowych, w których sprawcami byli nietrzeźwi kierujący.
CZYTAJ TEŻ: Pożar w Grabowcu. Spłonęły maszyny i obora, w której były zwierzęta
Dzisiaj, 26 sierpnia należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach.
– Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje. Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione – przestrzega młodszy aspirant.
W świetle nowych przepisów kary za „jazdę na podwójnym gazie” to kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, kara pieniężna od 5 tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.
Przeczytaj:
- Może zabraknąć dwutlenku węgla. Nie kupimy piwa, wędlin ani ciast?
- Terytorialsi z z bialskiego batalionu szkolili swoje umiejętności
- Remontowa ofensywa w bialskim Zespole Szkół Specjalnych
- Ktoś wykonał telefon. W ostatniej chwili odcięli pętlę na jego szyi
- „Wierzę w Boga, ale nie w Kościół”. Czemu Polacy odchodzą z Kościoła?
Napisz komentarz
Komentarze