Inicjatorem konferencji i współorganizatorem jest prof. dr hab. n. med. Jan Kotarski. To twórca Akademii Ginekologa Onkologa w ramach Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. - Zadaniem Akademii Ginekologa Onkologa, która się ciągle rozbudowuje, jest szeroko pojęta edukacja. Dla młodych adeptów, nawet studentów, ale też dla lekarzy pracujących w dziedzinie ginekologii onkologicznej. W Akademii kładziemy bardzo duży nacisk na element praktyczny naszej dziedziny. Stąd nazwa konferencji „Praktyka ginekologa onkologa” w gościnnych murach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. To wszystko, dzięki zdolnościom organizacyjnym dyrektora bialskiego szpitala Adama Chodzińskiego, który jest drugim filarem tego przedsięwzięcia. Ja jako prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej spinam to w całość – zaznacza dr Włodzimierz Sawicki, prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Dodaje, że jest pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. - Jestem tu po raz drugi i jestem pełen podziwu dla organizacji tego przedsięwzięcia, zwłaszcza, że konferencja przyciąga liczne grono lekarzy – zauważa doktor.
CZYTAJ TEŻ: 15- i 37-latek pobili pracownika firmy energetycznej. Zaatakowali go, gdy remontował oświetlenie
Podkreśla, że ważne są nowe rekomendacje, nad którymi pracuje towarzystwo. - Są już opracowane rekomendacje w zakresie diagnostyki i leczenia raka endometrium, który rocznie zbliża się liczbą do prawie 7 tys. zachorowań. To bardzo dużo. Wchodzą nowe terapie molekularne, został stworzony nowy podział molekularny na endometrium, co przekłada się na dobór terapii, więc podążanie za Europą i światem jest naszym priorytetem – wskazuje dr Włodzimierz Sawicki.
Jego zdaniem będzie się to przekładało na aspekt praktyczny np. terapie lekowe przy raku jajnika. - Jest to przełom w leczeniu tego nowotworu, choroba staje się przewlekła, więc nie jest to już wyrok. Istotna też jest diagnostyka. Chodzi by stwierdzić raka na wczesnym etapie, gdyż wtedy można go wyleczyć z większym lub mniejszym sukcesem - stwierdza.
Konferencja zaczęła się od warsztatów ultrasonograficznych, histeroskopowych, endoskopowych itd., gdzie uczestnicy mogli zobaczyć na żywo badania w standardzie europejskim. - Tematem, który się przewija w czasie konferencji jest też profilaktyka. Chodzi o profilaktykę zmian w genach – podkreśla prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.
- Uważam, że konferencja jest rewelacyjna patrząc po gościach, którzy tu przyjechali. To profesorowie pierwszej ligi, jeżeli chodzi o ginekologię onkologiczną. Dodatkowo odbędą się też wykłady międzynarodowe, więc uważam, że to świetne przedsięwzięcie. Poprzednie konferencje, które się odbyły również były na wysokim poziomie. Jestem zaskoczony, że do Białej Podlaskiej przyjeżdżają tacy wybitni specjaliści – powiedział dr Andrzej Kisiel ordynator oddziału ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.
Przeczytaj:
- Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
- Międzyrzec: „Ciężarówki jeżdżą non stop, a chodnik nadal rozkopany!”
- „Kotołajki” zakończone sukcesem. Teraz pokażmy siłę w konkursie!
- Złota rączka pomoże seniorom. Nowy program w Międzyrzecu Podlaskim
- Międzyrzecki SOSW świętował Dzień Osoby Niepełnosprawnej. Program był bogaty
- Zjechała do rowu i uderzyła w ogrodzenie. Była kompletnie pijana
Napisz komentarz
Komentarze