Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 4 stycznia 2025 05:17
Reklama
Reklama

Histeroskopia i laparoskopia pomagają zdiagnozować i leczyć kobiece schorzenia

Niepłodność to choroba wymagająca odpowiedniej diagnostyki. Wiele kobiet zmagających się z tym problemem wykonuje szereg badań, żeby dowiedzieć się, co jest powodem niepowodzeń w staraniu się o dziecko. Nie zawsze jednak podstawowe badania są w stanie określić przyczynę niepłodności, a także pojawiających się dolegliwości ginekologicznych. W takich sytuacjach może okazać się konieczne wykonanie bardziej szczegółowej diagnostyki, jak chociażby histeroskopii lub laparoskopii ginekologicznej. Po pomoc w tym zakresie można udać się do kliniki leczenia niepłodności, takiej jak Klinika Bocian w Białymstoku, która przeprowadza zarówno histeroskopię diagnostyczną, jak i zabiegową.

Czym jest histeroskopia i kiedy ją wykonać?

Histeroskopia to mało inwazyjne badanie endoskopowe, które pozwala zajrzeć do wnętrza macicy. Pozwala nie tylko obejrzeć ją od wewnątrz, ale również usunąć wykryte zmiany takie jak np. polipy, włókniaki, guzy nowotworowe lub zrosty. Wykonuje się ją przy użyciu histeroskopu, urządzenia optycznego wyposażonego w system soczewek i kamerę, które jest wprowadzane do pochwy w celu zbadania szyjki macicy i wnętrza macicy. Histeroskopia może być częścią procesu diagnostycznego, jak również procesu leczenia. Zdarza się `bowiem, że w trakcie badania histeroskopia diagnostyczna przekształca się w zabiegową, w sytuacji, gdy wykryte zostaną zmiany. Ich niezwłoczne usunięcie pozwala uniknąć konieczności przeprowadzenia drugiej operacji. Histeroskopia ma także szerokie działanie w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności. Co więcej, może być zalecona pacjentkom, które zmagają się z nieprawidłowymi krwawieniami z macicy, ciężkimi krwawieniami miesiączkowymi i wcześniejszymi poronieniami. 

Czy histeroskopia boli?                                                                                                                                   

Wiele kobiet zastanawia się, czy zabieg histeroskopii może powodować dolegliwości bólowe, tymczasem jest on całkowicie bezbolesny. W klinikach leczenia niepłodności, takiej jak Klinika Bocian wykonywany jest on w znieczuleniu ogólnym, do którego należy się odpowiednio przygotować. Jak to zrobić?  Przed samym badaniem trzeba pozostać na czczo przez minimum 6 godzin poprzedzających znieczulenie. Wskazane jest też, żeby zaszczepić się przeciw WZW typu B i przed samym zabiegiem wykonać badanie krwi w celu sprawdzenia przeciwciał HBs.

Czym rożni się laparoskopia od histeroskopii?

Laparoskopia to także metoda endoskopowa, którą wykorzystuje się w leczeniu niepłodności. Stosuje się ją chociażby w przypadku, gdy lekarz chce dokładnie zbadać narządy wewnętrzne, czy też, kiedy pojawia się ból brzucha o niewyjaśnionej przyczynie w okolicy miednicy. Laparoskopia pozwala też pobrać materiał do badania histopatologicznego, jak i sprawdzić drożność jajowodów. W czasie laparoskopii diagnostycznej specjalista ma możliwość dokładnie przyjrzeć się wnętrzu jamy brzusznej i miednicy. Gdy zauważy niepokojące zmiany, może od razu wdrożyć leczenie operacyjne. Laparoskopię wykonuje się poprzez niewielkie nacięcia w ścianie brzucha (5-7 mm), przez które wprowadzane są mikronarzędzia. Wszystko odbywa się w znieczuleniu ogólnym. 

Gdzie można wykonać histeroskopię w Białymstoku?

Histeroskopię można wykonać w ośrodku leczenia niepłodności Kliniki Bocian w Białymstoku, mieszczącym się przy ul. Akademickiej 26. Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym, komfortowymi salami zabiegowymi i gabinetami ginekologicznymi. Posiada również w swoim zespole doświadczonych lekarzy, którzy na co dzień zajmują się diagnozowaniem i leczeniem niepłodności, także za pomocą histeroskopii i laparoskopii 

 

Aby umówić się na zabieg lub wizytę ginekologiczną w Klinice Bocian w Białymstoku, należy kontaktować się bezpośrednio z placówką pod numer telefonu: +48 85 744 77 00 lub pisząc na adres mailowy:  [email protected]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kulasTreść komentarza: on widziany był w drodze na Dołhołękę,jechal rowerem z przyczepką,podobno po tamte kurczaki.Rozpoznano go po gumofilcach,kufajce i starej czapce rogatywce,ktorą zajumal na pamiątkę z wojska,gdzie pełnił funkcję czyściciela zagrod i stajni.Data dodania komentarza: 3.01.2025, 16:03Źródło komentarza: Chciał się włamać do marketu? Policja to wyjaśniAutor komentarza: seekTreść komentarza: Może to "chyży rój" chciał gratis kurczaka z marketu?Data dodania komentarza: 3.01.2025, 15:12Źródło komentarza: Chciał się włamać do marketu? Policja to wyjaśniAutor komentarza: chytry na darmowe -ryży wojTreść komentarza: a na tej biesiadzie to co bendzie serwowane? jak bendo kielbaski paroweczkami zwane ,pasztetowa i boczek dobże opieczeczony i oranżada pomarańczoea -to ide.ale myc sie w zimnej wodzie to ani mi sie sni.Data dodania komentarza: 3.01.2025, 14:44Źródło komentarza: Gmina Biała Podlaska: Morsowanie z wójtem. Sprawdź gdzie i kiedy!Autor komentarza: chyży rojTreść komentarza: ieram,wybić wszystko do ostatmiego,przecież jest wszystko w merkrtachData dodania komentarza: 3.01.2025, 14:36Źródło komentarza: Powiat bialski: 680 tysięcy kur uśmierconych w Dołhołęce. Czy grozi nam epidemia?Autor komentarza: J-23 znowu nadajeTreść komentarza: Trzeba jeszcze sprawdzić czy przedsiębiorcy wszystkie podatki do urzędu skarbowego płacą, do ZUS. Jak z przeszkoleniem BHP pracowników? Czy nikt na czarno nie pracuje. Czy odprowadzane są składki do ZUS o zarobionych pieniędzy i czy nic nie jest dawane pod stołem. Jazda z przedsiębiorcami oszustami.Data dodania komentarza: 3.01.2025, 14:31Źródło komentarza: Powiat bialski: 680 tysięcy kur uśmierconych w Dołhołęce. Czy grozi nam epidemia?
Reklama
Reklama