"Rusza sprzedaż końcowa węgla, posiadanego przez Miasto Międzyrzec Podlaski, sprowadzonego w ramach preferencyjnego zakupu. Mieszkańcy miasta, uprawnieni do dodatku węglowego, którzy chcą dokonać dodatkowego zakupu węgla od miasta, muszą złożyć wniosek o jego zakup w ramach końcowej sprzedaży" – czytamy w komunikacie na stronie samorządu.
Wnioski o zakup będą przyjmowane w urzędzie miasta przy ul. Pocztowej 8 od 11 maja do wyczerpania zapasów surowca, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2023 r. i rozpatrywane będą w kolejności wpłynięcia.
Do sprzedania międzyrzecki samorząd ma jeszcze prawie 50 ton opału: węgla typu groszek – 28,48 tony, węgla typu orzech – 18,44 tony. Przypomnijmy, że cena węgla bez względu na rodzaj to 2000 zł za tonę. Nie zawiera ona kosztów transportu ze składu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. do gospodarstwa domowego.
- Protest na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze trwa. Co godzinę jedna ciężarówka
- Oddali blok w Terespolu. - Znika problem mieszkalnictwa - twierdzi burmistrz
- Pogoda. Żegnamy przymrozki. Nadchodzi prawdziwe ciepło
- Tragiczny pożar w powiecie radzyńskim. Nie żyje jedna osoba
- Sprawdź te przepisy i zagłosuj na nasze gospodynie!
Urzędnicy podkreślają, że obecnie sprzedaż odbywa się bez limitów ilościowych oraz ograniczeń terytorialnych. "Zniesiony został dotychczasowy limit ilościowy, przypadający na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej dotychczas przewidzianej ustawą 3 ton, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych. Zgodnie z nowelizacją ustawy, uprawniona do zakupu preferencyjnego osoba fizyczna może dokonać również zakupu węgla od każdej gminy lub od dowolnego innego podmiotu prowadzącego preferencyjną sprzedaż węgla w całej Polsce. W tym przypadku niezbędne jest odpowiednie zaświadczenie potwierdzające uprawnienie do zakupu preferencyjnego" – przekazują urzędnicy.
Napisz komentarz
Komentarze