Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 15 kwietnia 2025 14:03
Reklama
Reklama

Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Kolejny numer Słowa Podlasia jest już gotowy. W nim czeka na Was wiele ciekawych artykułów z regionu. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie od wtorkowego poranka 13 czerwca w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl. A o czym konkretnie piszemy w najnowszym wydaniu?
Reklama
Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
Nowe Słowo Podlasia kupicie od 13 czerwca w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety na stronie www.eprasa.pl

Źródło: Słowo Podlasia

W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?

Reklama
  • Włamywacze wciąż grasują w naszym regionie. Po serii włamań na terenie gminy Międzyrzec Podlaski w kwietniu, w ciągu ostatniego miesiąca okradzione zostały domy w gminie Biała Podlaska i gminie Rossosz. Doszło też do kilku usiłowań włamania. Policja apeluje o czujność, zwłaszcza, że zbliża się wakacyjny sezon i czas wyjazdów.
     
  • W miejscowości Zabiele spłonęła duża część gospodarstwa rolnego, sprzęt i zboże. Straty oszacowano na ponad 1,5 mln złotych. W internecie sąsiedzi poszkodowanego gospodarza założyli zbiórkę, by pomóc mu podnieść się po pożarze.
     
  • W Przedszkolu Samorządowym nr 6 w Białej Podlaskiej doszło do zakażenia bakterią salmonelli. Zachorowało osiemnaścioro dzieci i jeden opiekun. Sanepid przeprowadził odpowiednie badania, po których zdecydowano o czasowym zamknięciu placówki.
     
  • Według danych z Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 roku ilość ludności w podparczewskiej wsi Rudno wynosiła 680 osób. W 1979 roku liczba ta była niewiele wyższa i – jak to w małych miejscowościach – informacje roznosiły się z szybkością błyskawicy. Gdy zamordowano księdza, szemrano pokątnie, kto z kim miał konszachty i interesy, komu na rękę byłoby pozbycie się duchownego. Po latach wszystko ucichło, ale najstarsi mieszkańcy zdają się dobrze znać potencjalnych zabójców księdza kanonika.
     
  • Pochodzący z Janowa Podlaskiego Dawid Stolc został barmańskim mistrzem Polski! Podczas zmagań w Zakopanem pokonał kilkunastu innych uczestników i już jesienią będzie reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata. 
     
  • Złamana na dwie części płyta nagrobna z piaskowca i roztrzaskany XIX-wieczny krzyż. Chuligani zdewastowali miejsce spoczynku proboszcza parafii prawosławnej w Starej Kornicy.
     
  • Kiedy pracownicy socjalni znaleźli 86-latkę z gminy Sosnowica w powiecie parczewskim, ujrzeli zatrważający widok. Kobieta była niedożywiona. Miała głębokie odleżyny i rozległe rany, w których rozwinęły się larwy owadów. Właśnie zapadł wyrok w tej bulwersującej sprawie.
     
  • Leon Głuchowski z Białej Podlaskiej otrzymał Benemerenti. To najwyższe odznaczenie honorowe, przyznawane przez papieża za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla Kościoła katolickiego.
     
  • Krzysztof Wawrzyniak Norblin pochodzi z Janowa Podlaskiego, ale większość życia spędził w Kanadzie. Z Polski uciekł jachtem w latach siedemdziesiątych. Początkowo trafił do Szwecji, gdzie dostał azyl. Przepłynął oceany, zbudował własny jacht, a teraz wydał książkę o swoich przygodach pt. „Z wiatrem i pod wiatr”.
     
  • W dawnym gmachu gorzelni w Cieleśnicy otwarto Muzeum Fabryka Wódek i Likierów. Jest to nie tylko ciekawe miejsce do zwiedzania, ale też centrum kultury, gdzie będą się odbywać liczne koncerty, wystawy, warsztaty, wykłady. Manufaktura Cieleśnica już produkuje wódki, ale na tym nie poprzestaje i testuje kolejne receptury pochodzące z dwudziestolecia międzywojennego.
     
  • Młoda radzynianka, Zuzanna Budzyńska, została wyróżniona przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prestiżową nagrodą "Młody Promotor Polski". Zuzanna jest jedną z najlepszych skrzypaczek młodego pokolenia, a laureatką została w kategorii działalność kulturalna. Artystka opowiada nam m.in. o początkach swojej muzycznej drogi i zdradza swoje plany na najbliższą przyszłość.
To i wiele innych bieżących wydarzeń z regionu znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.
Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: chyzy rojTreść komentarza: Z jaką maksymalną prekością moge poruszać się po chodniku,na czworaka-bo niechce mandatu dostać jak się toczę spod śmietnika do szałasu,do partneraData dodania komentarza: 14.04.2025, 17:45Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”Autor komentarza: meganTreść komentarza: Bez wyroku nie ma winnychData dodania komentarza: 14.04.2025, 16:46Źródło komentarza: UOKiK zapukał do marketów. Żeby sprawdzić, czy doszło do zmowyAutor komentarza: DobryńTreść komentarza: A to tak sobie można organizować zżutke? Zawsze to znajomi , koledzy, koleżanki organizowali. A tak samemu sobie pierwszy raz się spotkałem z takim zachowaniem. Ale nie mnie oceniać, tak tylko się nad tym zastanawiam i nie oceniam postępowania.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 11:55Źródło komentarza: Dobryń Duży. Pomóżmy Justynie zacząć od nowaAutor komentarza: Fan BmwTreść komentarza: Komu będą mierzyć tą prędkość ? Tym starym rozwalającym się gratom ? Ponad 15 letnim rupieciom ? Czy nawet już pełnoletnim złomom 18 + ? Lepiej jechać do dużych miast , tam jeżdżą nowe auta z salonu . Tam zarobią na mandatach .Data dodania komentarza: 14.04.2025, 08:34Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”Autor komentarza: Clark GriswaldTreść komentarza: Każde hasło jest dobre żeby wypisać tysiące mandatów.Data dodania komentarza: 13.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”
Reklama
Reklama