Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 15 kwietnia 2025 08:42
Reklama
Reklama

Sery z Radzynia Podlaskiego dotarły do Szanghaju. Są tam rarytasem

Sery w Chinach to towar drogi. Króluje gouda, edam, cheddar, mozzarella. Na półkach chińskich sklepów coraz częściej znaleźć można sery Serenady i Skarby Serowara – produkty radzyńskiej mleczarni.
Reklama
Sery z Radzynia Podlaskiego dotarły do Szanghaju. Są tam rarytasem
Na półkach chińskich sklepów coraz częściej znaleźć można sery Serenady i Skarby Serowara – produkty radzyńskiej mleczarni

Źródło: Spomlek

– Chińczycy są wymagającymi konsumentami, przykładają dużą wagę do jakości, wartości odżywczych, rzetelności składników czy bezpieczeństwa żywności. Mile widziane są certyfikaty, nagrody czy wyróżnienia. Nasza marka Serenada wpisała się w różnorodną kolorystykę, jaką widać w sklepach w Szanghaju. Smakiem zachwyciły konsumentów sery długodojrzewające tj. Bursztyn, Rubin i Szafir. Dzięki pracy naszego działu eksportu oraz wyłącznego dystrybutora, nasze sery dostępne są w dalszych regionach Chin: od północnych stron, takich jak Harbin, przez Pekin, Szanghaj, aż po gorące krańce na południu Chin jak Kanton – mówi Paweł Gaca, prezes zarządu Spomlek.

Jak informuje firma, pierwsze jej produkty do Chin trafiły w 2019 roku. – Sery w Chinach to towary drogie i póki co najwięcej na półkach sklepowych jest serów z USA, Australii, z UE m.in. Holandia, Włochy, Niemcy, Irlandia. Dominujące rodzaje serów żółtych to gouda, edam, cheddar, mozzarella, zdarza się również ementaler oraz sery twarde. Ilość serów dojrzewających na półkach jest nadal znacząco mniejsza niż serów topionych, choć w trendzie mocno rosnącym. Standardem jest 9-12-miesięczny termin przydatności nawet dla serów, takich jak gouda. Wynika to głównie z wymagań urzędowych. Spomlek jednak nie zniechęca się i umacnia relacje z dystrybutorem – informuje Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy Spomleku. 

Reklama

PRZECZYTAJ:

Firma pojawia się regularnie na targach SIAL w Szanghaju. – Udział w targach to jedna z najbardziej cenionych form kontaktu z potencjalnymi klientami, a chiński rynek jest nadal do zdobycia przez polskie przedsiębiorstwa mleczarskie. Planujemy uczestnictwo w targach w kolejnych latach – zapewnia Emilia Musikowska, Export Manager z SM Spomlek, bo jak dodaje, rynek chiński dla radzyńskiej firmy jest bardzo obiecujący. – Jeszcze 10 lat temu sery można było spotkać jedynie w dużych sklepach zorientowanych na importowaną żywność i klienta zagranicznego lub ewentualnie Chińczyków z wyższych sfer, podróżujących po świecie czy studiujących za granicą. Obecnie w każdym sklepie, nawet najmniejszym, jest nabiał, a sery kupimy we wszystkich większych sklepach.

Potencjał w rynku chińskim widzi również prezes Spomleku. – Musimy jako Polska pracować nad promocją polskich produktów i marek oraz mieć świadomość, że konsument chiński jest odmienny kulturowo. Natomiast mimo tego jest tam ogromna liczba młodych, wykształconych ludzi, otwartych na świat i nowe doznania m.in. smakowe. Rynek rozwijamy organicznie poprzez stopniowe zwiększanie ilości eksportowanych serów – mówi Paweł Gaca.

CZYTAJ TAKŻE:

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

JK 19.07.2023 09:28
Fabryka serów - Fabryki w Polsce youtube.com/watch?v=zPllTlQnhF4

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
KOMENTARZE
Autor komentarza: chyzy rojTreść komentarza: Z jaką maksymalną prekością moge poruszać się po chodniku,na czworaka-bo niechce mandatu dostać jak się toczę spod śmietnika do szałasu,do partneraData dodania komentarza: 14.04.2025, 17:45Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”Autor komentarza: meganTreść komentarza: Bez wyroku nie ma winnychData dodania komentarza: 14.04.2025, 16:46Źródło komentarza: UOKiK zapukał do marketów. Żeby sprawdzić, czy doszło do zmowyAutor komentarza: DobryńTreść komentarza: A to tak sobie można organizować zżutke? Zawsze to znajomi , koledzy, koleżanki organizowali. A tak samemu sobie pierwszy raz się spotkałem z takim zachowaniem. Ale nie mnie oceniać, tak tylko się nad tym zastanawiam i nie oceniam postępowania.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 11:55Źródło komentarza: Dobryń Duży. Pomóżmy Justynie zacząć od nowaAutor komentarza: Fan BmwTreść komentarza: Komu będą mierzyć tą prędkość ? Tym starym rozwalającym się gratom ? Ponad 15 letnim rupieciom ? Czy nawet już pełnoletnim złomom 18 + ? Lepiej jechać do dużych miast , tam jeżdżą nowe auta z salonu . Tam zarobią na mandatach .Data dodania komentarza: 14.04.2025, 08:34Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”Autor komentarza: Clark GriswaldTreść komentarza: Każde hasło jest dobre żeby wypisać tysiące mandatów.Data dodania komentarza: 13.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”
Reklama
Reklama