Przypomnijmy, pod koniec lipca Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił listę instytucji, które uzyskały dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez instytut konkursu. Wnioski na dofinansowanie w kwocie do 10 tysięcy złotych mogły składać: koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, organizacje pozarządowe (inne niż wymienione powyżej) oraz samorządowe instytucje kultury.
Jakie działania mogły uzyskać dofinansowanie? "Dofinansowujemy organizację potańcówek na obszarach wiejskich. Naszym założeniem jest upowszechnianie idei organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa oraz utrwalenie lokalnego repertuaru muzyki wiejskiej, dlatego też warunkiem uczestnictwa jest nawiązanie współpracy z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej, w odniesieniu do miejsca realizacji potańcówki. Przez lokalność rozumie się miejscowe tradycje, charakterystyczne dla danej wspólnoty kulturowej, regionu/subregionu etnograficznego lub grupy etnograficznej, gdzie organizowana jest potańcówka. Przy realizacji zadania rekomendowane jest podkreślenie roli lokalnej gwary oraz strojów ludowych" – opisywał warunki Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.
Program spotkał się z dużym zainteresowaniem, bo łącznie instytut otrzymał aż 508 zgłoszeń. Listę beneficjentów programu poznaliśmy 31 lipca. Wśród 50 zadań, które otrzymają dofinansowanie jest Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej.
GOK w Białej Podlaskiej zrealizuje projekt "Sąsiedzka potańcówka na dechach". Wydarzenie odbędzie się 24 września o godz. 17:00 w Klubie Kultury w Hrudzie. Wstęp wolny.
PRZECZYTAJ:
Napisz komentarz
Komentarze