Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 09:42
Reklama
Reklama

Poziomy znajomości języka angielskiego – jak określić swój poziom i go rozwijać?

W obecnych czasach znajomość języka angielskiego jest nie tylko przydatną umiejętnością, którą warto nabyć, ale wręcz koniecznością. Angielski jest językiem biznesu i bardzo prawdopodobne, że praktycznie każdy mieszkaniec Ziemi potrafi powiedzieć w nim przynajmniej parę podstawowych słów i zwrotów. Jedną z najważniejszych elementów nauki jest określenie jej zakresu – programy nauczania dopasowuje się do poziomu znajomości danego przedmiotu i nie inaczej jest z językami obcymi. W przeciwnym wypadku raz po raz nauka angielskiego rozpoczynałaby się od „dzień dobry” i „nazywam się”. W dzisiejszym artykule przedstawione zostanie, jak określić swój poziom znajomości języka angielskiego i jak podtrzymać jego ciągły rozwój.
Poziomy znajomości języka angielskiego – jak określić swój poziom i go rozwijać?

Określenie poziomu

Generalnie sposoby na określenie swojego poziomu znajomości języka angielskiego, o których warto wspomnieć, są trzy. Pierwszy polega na skorzystaniu z jednego z wielu testów poziomujących, które są dostępne na internecie. Przykładowo – można polecić EU Test, Exam English, czy też Bridge English. Tego typu testy nie zajmą więcej niż pół godziny, a – jak już wskazano powyżej – pozwolą uniknąć ciągłego powtarzania tych samych partii materiału.

Drugim sposobem jest skorzystanie usług doświadczonych i przygotowanych do nauczania korepetytorów, którzy poświęcą odpowiednią ilość czasu w celu dokładnego określenia umiejętności językowych danej osoby i przygotowania stosownego programu nauczania. Tacy korepetytorzy dostępni są na BUKI. Samo ich znalezienie jest dziecinnie proste – dowiedz się więcej na BUKI! Takie rozwiązanie jest najbardziej miarodajne i obiektywne, dlatego wypada je polecić jako najbardziej skuteczne.

Trzeci sposób jest podobny do pierwszego, z tym że nie odbywa się online, a w danej szkole językowej. Takie testy poziomujące są również nieco dłuższe, przez co dokładniej potrafią określić umiejętności językowe danego ucznia i pomóc w wyborze odpowiedniego kursu.

Jak rozwijać umiejętności językowe?

Najważniejszym podczas nauki języka angielskiego jest wykorzystywanie zdobytych umiejętności w praktyce. Nie można poprzestawać na żmudnym uczeniu się słówek lub rozwiązywaniu zadań gramatycznych. Warto po prostu rzucić się w wir konwersacji z osobami znającymi angielski i to obojętnie na jaki temat. Każde wypowiedziane zdanie polepsza akcent i pozwala wyćwiczyć znane sformułowania i frazy. Nadto, warto jak najszczelniej otoczyć się językiem angielskim – oglądać seriale po angielsku, czytać angielską literaturę, czy też słuchać angielskich podcastów w wolnym czasie. W ten sposób niemal bez wysiłku można się wiele nauczyć. 

Kontynuacja nauki

Jak w dalszym ciągu rozwijać umiejętności językowe? Odpowiedź na to pytanie nie należy do najcięższych – kontynuować naukę. Jeżeli dana osoba uczęszcza na kurs językowy, warto go nie przerywać, tylko w dalszym ciągu być uczestnikiem, tylko w wyższej grupie. Podobnie z korepetycjami – raz zaczęte nie powinny być przerywane na dłużej niż parę tygodni. Warto pamiętać, że generalnie poziom znajomości języka angielskiego tak naprawdę jest nieskończony – ciężko nauczyć się wszystkiego. Niemniej każdy kolejny tydzień nauki będzie zbliżał ucznia do perfekcji i umiejętności posiadanych przez native speakerów!

Podsumowanie

W celu podsumowania warto przypomnieć, iż określenie własnych umiejętności językowych jest niemal kluczowe do skutecznej nauki. Nie ma przecież najmniejszego sensu ponownie raz po raz uczyć się materii, która już została należycie opanowana. W ten sposób niweluje się również ryzyko nudy i rutyny spowodowanej ciągłą nauką tego samego. Sposobów na określenie umiejętności językowych jest wiele, niemniej najskuteczniejszym jest skorzystanie z usług korepetytora, który obiektywnie i miarodajnie oceni te umiejętności. Warto wskazać, że nauczyciela prywatnego najprościej znaleźć na BUKI.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: chyży rój prawdziwy oryginalnyTreść komentarza: "dlatego, że", nieuku i podszywieData dodania komentarza: 28.11.2024, 09:22Źródło komentarza: Rolnicy strajkowali na DK2. Niedługo polskie rolnictwo przestanie istnieć!Autor komentarza: Głos luduTreść komentarza: Bandyty. Złodzieje. Ludzie zaczną ogniska palić. Ciekawe dlaczego ludzie zgadzają się na takie ceny?Data dodania komentarza: 28.11.2024, 08:10Źródło komentarza: Radni gminy Biała Podlaska zadecydowali w sprawie śmieci. Będzie drożejAutor komentarza: emigrant zarobkowyTreść komentarza: Zaścianek lubelszczyzny,zaścianek Polski.Brak przemysłu a opłaty za śmieci i od nieruchomości jak w metropolii...Należy zmienić upośledzoną ,nieefektywną,nie radzącą sobie radę gminyData dodania komentarza: 28.11.2024, 07:28Źródło komentarza: Radni gminy Biała Podlaska zadecydowali w sprawie śmieci. Będzie drożejAutor komentarza: CzytelnikTreść komentarza: Listy można składać do piątku 29.11. tak jak jest to w papierowym Słowie Podlasia, czy do 6 grudnia tak jak tutaj Państwo piszecie?Data dodania komentarza: 28.11.2024, 06:20Źródło komentarza: Mikołaje Słowa Podlasia czekają na Wasze listy!Autor komentarza: AndyTreść komentarza: A to ciekawe spostrzezenie pana Kisiela,że rolnik-chłop bardzo mocno martwi się o zdrowie narodu.A ile to oprysków ,panie Kisiel stosujecie na wiosnę, ile litrów na hektar,ile nawozow sypiecie na hektar? Odpowiedz zna każdy żywiciel narodu,-musi zapisać w swoich książkach każdy kilogram zakupiony,i użyty na dany areał,inaczej nie ma prawa ubiegać się o dopłaty,więc powiedz no panie Kisiel- wszak jesteś przedsawiciel regionalnych żywicieli ,,narodu",napisz ile tej chemii walicie na hektar?!Ja wiem jedno,opryski powinniśćie robić po 20.00,ale już po 18,00 jeździcie po swoich zasiewach i ostro rozpylacie środki,które działają pożytecznie,czyli niszczą chwasty,niszczą bakterie,ale też niszczą pszczoły.które kończą swe loty.A może zapytać,gdzie podziały się zające? Przecież tylko idiota uwierzy,że pożarły je lisy,-to wy przyczyniliście się do ,praktycznie wyginięcia tego gatunku,jak i kuropatw i bażantów,bo zając i te malutkie ptaki czym się żywią?Data dodania komentarza: 27.11.2024, 12:20Źródło komentarza: Rolnicy strajkowali na DK2. Niedługo polskie rolnictwo przestanie istnieć!
Reklama
Reklama