Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 05:26
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Nasza wiedza, kompetencje i rozmach wzbudzają podziw w całej Polsce! [FILM]

W czasie gali Niedźwiedzie Biznesu, która odbyła się na Zamku Janów Podlaski, przyznano wyróżnienia najlepszym przedsiębiorcom w regionie. Wydarzenie było wyjątkowym podsumowaniem ogólnopolskiej konferencji "Podatki – ubezpieczenia – przedsiębiorczość", która odbyła się w gościnnych wnętrzach Akademii Bialskiej. W uroczystości wzięło udział ponad 400 gości z całej Polski. – Przez ten czas centrum kraju znalazło się w Białej Podlaskiej. Mówię to z pełnym przekonaniem, gdyż tak kompetentnych, kompletnych i mądrych rozmów, myślę, że w Polsce doświadczamy mało – podkreśla prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk, rektor Akademii Bialskiej.
Nasza wiedza, kompetencje i rozmach wzbudzają podziw w całej Polsce! [FILM]
W czasie gali Niedźwiedzie Biznesu, która odbyła się na Zamku Janów Podlaski, przyznano wyróżnienia najlepszym przedsiębiorcom w regionie. Wydarzenie było wyjątkowym podsumowaniem ogólnopolskiej konferencji "Podatki – ubezpieczenia – przedsiębiorczość", która odbyła się w gościnnych wnętrzach Akademii Bialskiej. W uroczystości wzięło udział ponad 400 gości z całej Polski. – Przez ten czas centrum kraju znalazło się w Białej Podlaskiej. Mówię to z pełnym przekonaniem, gdyż tak kompetentnych, kompletnych i mądrych rozmów, myślę, że w Polsce doświadczamy mało – podkreśla prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk, rektor Akademii Bialskiej

Autor: Słowo Podlasia

Organizatorami byli Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz,  Akademia Bialska, Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Redakcja Słowa Podlasia.

Jak zaznaczył Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, dzięki gali Niedźwiedzie Biznesu mogą integrować się przedsiębiorcy nie tylko z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego, ale z całej Polski. – W Janowie Podlaskim dziś goszczą przedsiębiorcy ze Szczecina, Gdańska, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Katowic, Rzeszowa i wielu innych miast. Nasza uroczystość kończy konferencję naukową, dotyczącą szeroko pojętego biznesu pt. "Podatki – ubezpieczenia – przedsiębiorczość" –mówił Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Promocja regionu i przedsiębiorców

Rzecznik zauważył, że połączenie sfer takich jak biznes i nauka to wzmocnienie innowacyjności, rozwoju i umocnienie gospodarki. Wskazał, że większość obecnych na gali przedsiębiorców to przedstawiciele małych i średnich firm. Przypomniał, że tego typu firmy dają polskiemu budżetowi 50 proc. PKB. – Czyli połowa tego tortu, którzy politycy będą kroić, to jest dzieło właśnie tych ludzi. Jest prosta sprawa: chcecie mieć większy czy mniejszy tort do spożycia? Myślę, że wszyscy Polacy powiedzą, że chcą duży tort. Ci ludzie swoją pracą, własnym zaangażowaniem i swoich pracowników, muszą mieć warunki, by ten tort jak największy stworzyć – przekazał Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. 

– Cieszę się, że udało nam się zorganizować wydarzenie wspólnie z Grupą Wydawniczą Słowo. Biznes, nauka i media to dodatkowe wzmocnienie. Chciałbym, żebyśmy to kontynuowali. Zależy mi, żeby Biała Podlaska była promowana, a Akademia Bialska mogła się rozwijać. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, że nasz projekt się udał, a wieńczy go piękna gala – podsumował Adam Abramowicz.

Adamowi Abramowiczowi statuetkę Ambasadora Biznesu wręczył Jego Magnificencja rektor Akademii Bialskiej prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk. Fot. Słowo Podlasia

O roli wydarzenia w promowaniu regionu mówi też starosta bialski Mariusz Filipiuk. – Do udziału w czwartej edycji Niedźwiedzi Biznesu, plebiscytu organizowanego przez redakcję Słowa Podlasia zaproszeni zostali przedsiębiorcy, samorządowcy, ludzie, którzy stwarzają miejsca pracy, którzy swoją działalnością wpływają na wizerunek naszego regionu. Niezmiennie plebiscytowi przyświeca ta sama idea, by doceniać ich pracę oraz wkład w rozwój południowego Podlasia. Ostatni czas jest szczególnie trudny dla biznesu, dlatego tym bardziej chylę czoła przed laureatami za ich wytrwałość, aktywność i zaangażowanie – podkreśla Mariusz Filipiuk, starosta powiatu bialskiego, patron przedsięwzięcia.

Wyjątkowe wydarzenie

W czasie gali Niedźwiedzie Biznesu rektor prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk zauważył, że przez trzy dni konferencji centrum Polski znalazło się w Białej Podlaskiej. – Mówię to z pełnym przekonaniem, gdyż tak kompetentnych, kompletnych i mądrych rozmów, myślę, że w Polsce doświadczamy mało. Jestem bardzo wdzięczny ministrowi Adamowi Abramowiczowi, że zechciał tak wspaniałych prelegentów zaprosić do nas, do naszej uczelni – podkreślił rektor Akademii Bialskiej prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk.  – Dzisiejsza gala, która ma uhonorować przedsiębiorców, jest wydarzeniem wyjątkowym, dobrym, mądrym. Cztery podmioty, bo Słowo Podlasia, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Akademia Bialska są bardzo różne, ale mamy jeden cel – służyć ludziom. Witamy państwa, dziękujemy, że jesteście, i jak zawsze mówię, jesteście solą tej ziemi – południowego Podlasia. Jestem dumny, że stąd, jak niektórzy mówią, z Polski B, płynie jasny przekaz na cały kraj, dobry przekaz, bo w zgodzie, porozumieniu ze sobą, w przyjaznej atmosferze, potrafimy prowadzić dialog. Powinni się uczyć od nas tego wszyscy. Witam też delegację z Węgier, która gości w naszej uczelni – podkreślił rektor Akademii Bialskiej. 

Z kolei Piotr Skerczyński, prezes Grupy Wydawniczej Słowo, przypomniał, że wydawnictwo od lat organizuje różnego rodzaju imprezy w całym województwie lubelskim, nie tylko w Białej Podlaskiej, ale też w Chełmie i Zamościu. – Szczególnie chciałbym serdecznie przywitać wszystkich przedsiębiorców. To jest impreza dla was, żebyśmy mogli się spotkać, co jest rzadkością, bo jesteśmy bardzo zapracowani – zauważył Piotr Skerczyński. Dodał, że jest to też okazja do spotkania z politykami, obecnymi posłami, ale też kandydatami. – Mamy nadzieję, że politycy będą godnie reprezentować nas przedsiębiorców, czyli ludzi, którzy na co dzień ciężko pracują, mają dużo obowiązków, zadań – zaznaczył, witając gości. 

Obecny na gali były wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin zaznaczył, że jest pod wielkim wrażeniem przebiegu wydarzenia. – Udało się połączyć wysoki poziom naukowy z odpowiednim podejściem. To cecha charakterystyczna wszystkich przedsięwzięć, które wychodzą spod ręki Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Życzę przedsiębiorcom jak najwięcej sukcesów – podsumował Jarosław Gowin

Rozmowy o przyszłości Polski

Obecny na gali poseł Dariusz Stefaniuk podziękował, że może być tego wieczoru wśród przedsiębiorców. – Spotyka się tu świat nauki, polityki i samorządu. Wraz z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców razem zaczynaliśmy działalność w polityce, na początku jako radni, później on jako poseł, a ja jako pracownik jego biura. Już wtedy mówiliśmy często o problemach przedsiębiorców. Dlatego, drodzy państwo jesteście tutaj, bo Adam Abramowicz jest z Białej Podlaskiej, zawsze chciał pokazywać nasz piękny region, bo mamy czym się pochwalić. Cieszę się, że ludzie z całej Polski przyjechali do Janowa Podlaskiego – mówił Dariusz Stefaniuk. I przedstawił gospodarcze szanse i możliwości rozwoju regionu. 

O tym, że konferencja i gala są okazją do rozmów o przyszłości Polski, mówił poseł Sławomir Zawiślak. – Dzisiejsza gala, która zgromadziła tak szacownych gości, to dobre połączenie świata nauki, biznesu i mediów. Jest to ważne spotkanie, gdyż jest to okazja do porozmawiania o biznesie, ale też o przyszłości Polski – przekazał Sławomir Zawiślak. Z kolei poseł Stanisław Żmijan przyznał, że gala Niedźwiedzie Biznesu jest okazją, by złożyć przedsiębiorcom gratulacje za osiągnięcia, zaangażowanie na rzecz regionu, na rzecz Polski wschodniej. – Gala w nowej odsłonie jest wyjątkowa, za co składam podziękowania na ręce prezesa Grupy Wydawniczej Słowo i Piotra Skerczyńskiego. Państwo rozbudowaliście to wydarzenie do ogromnych rozmiarów, z udziałem przedsiębiorców naszego regionu. Klasyk mówił, że nieważne jak się zaczyna, ale jak się kończy, ale też nie bez znaczenia jest to, co się dzieje między jednym a drugim. Gratuluję też Akademii Bialskiej i Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców, który rozumie potrzeby przedsiębiorców – wskazał Stanisław Żmijan.   

Jak zaznaczył Piotr Pyrkosz naczelny Słowa Podlasia, nasz tygodnik od lat stara się stworzyć przestrzeń do tego, aby mówić o sukcesach firm i osób działających na trudnym rynku gospodarczym. – Na rynku gospodarczym Polski wschodniej też osiąga się sukcesy, firmy też się rozwijają, odnoszą sukcesy, co należy doceniać – podsumował Piotr Pyrkosz.  

Odznaczenia prezydenta 

Ważnym elementem tegorocznej gali było wręczenie odznaczeń prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród odznaczonych Brązowym Krzyżem Zasługi znalazła się Barbara Chwesiuk, właścicielka firmy Bialcon. – Moją pierwszą myślą było: "czy zasłużyłam?". Myślę, że to odznaczenie to docenienie mojej 30-letniej pracy, zaangażowania w sprawy społeczne. To, co udało mi się zrobić przez te lata, to zasługa również mojej rodziny. Chyba największym osiągnięciem było dźwignięcie z ruin pałacu w Cieleśnicy. To kosztowało mnie najwięcej wysiłku – wyznaje Barbara Chwesiuk. – To było miłe odebrać tak wyjątkową nagrodę. Zrozumiałam, że mogę jeszcze wiele z siebie dać. Państwowe odznaczenie działa na mnie motywująco – dodaje i podkreśla, że jest pełna podziwu dla organizatorów konferencji naukowej i gali  Niedźwiedzie Biznesu. – Wszystko stało na bardzo wysokim poziomie. Takie spotkania są doskonałą okazją do edukacji, ale także integracji środowiska – zaznacza. 

Ważnym elementem tegorocznej gali było wręczenie odznaczeń prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród odznaczonych Brązowym Krzyżem Zasługi znalazła się Barbara Chwesiuk, właścicielka firmy Bialcon. Fot. Słowo Podlasia

Motywacja do dalszej pracy

Na gali przyznano nagrody w kategoriach: Mikroprzedsiębiorstwo, Małe Przedsiębiorstwo, Średnie Przedsiębiorstwo i Duże Przedsiębiorstwo oraz Produkt Roku, Innowator Roku, Inwestor Roku, Pracodawca Roku, Firma Rodzinna, Firma Medyczna. Przyznano też statuetki Ambasadora Biznesu, Dobroczyńcy Roku oraz nagrody w kategorii Inwestycja Samorządowa Roku.

Wśród nagrodzonych jest Spółdzielnia Inwalidów Elremet z Białej Podlaskiej, która otrzymała tytuł Inwestora Roku. – Nagroda jest za bardzo dynamiczny rozwój Elremetu w ostatnich 10 latach. Ten dynamiczny rozwój to m.in. stały coroczny wzrost sprzedaży, to potężne wielomilionowe inwestycje w każdym roku. To także świadoma budowa kultury organizacyjnej firmy – wyjaśnia prezes spółdzielni Krzysztof Iwanicki.

O dużym rozwoju, tym razem miasta, można mówić w przypadku Międzyrzeca Podlaskiego. I za to właśnie kapituła doceniła samorząd, przyznając mu nagrodę Inwestycja Samorządowa Roku. Statuetkę odebrał zastępca burmistrza, Paweł Łysańczuk. – Otrzymaliśmy nagrodę za remont i doposażenie hali widowiskowej w Międzyrzecu Podlaskim. Inwestycja trwała niemalże 2 lata. Całkowity koszt to ponad 6 mln zł. W naszym kinie zmieniło się tak naprawdę wszystko, zostały tylko ściany. Mamy nową podłogę, fotele, system akustyczny, rzutnik, system przeciwpożarowy. Wszystko pachnie jeszcze świeżością. Dziękujemy za docenienie naszej pracy na rzecz rozwoju miasta. Ta nagroda motywuje nas do dalszej pracy – przyznaje Paweł Łysańczuk.

Dublet Horeglada

Prezes Grupy Horeglad, Leszek Horeglad, który odebrał aż dwie nagrody, bo w kategorii Duże Przedsiębiorstwo i Pracodawca Roku podkreśla, jak ważnym wydarzeniem na mapie regionu i Polski była konferencja zwieńczona galą. 

– Jestem zaszczycony i cieszę się, że działalność mojej firmy została zauważona na arenie ogólnopolskiej. Dziękuję Czytelnikom i kapitule plebiscytu za tak duże wyróżnienie. Jestem pod wrażeniem konferencji, która została przygotowana bardzo profesjonalnie. Przedsiębiorcy mieli okazję wysłuchać różnych opinii i otrzymać wiedzę od największych w Polsce autorytetów w dziecinie prawa, ubezpieczeń i przedsiębiorczości – mówi Leszek Horeglad. – Jestem pozytywnie zaskoczony faktem, że konferencja była merytoryczna i nikt, mimo że był to okres przedwyborczy, nie uprawiał polityki. Pragnę też podkreślić olbrzymi rozmach, z jakim została zorganizowana gala Niedźwiedzie Biznesu. Śmiało mogę powiedzieć, że takiej gali w Białej Podlaskiej jeszcze nie było. Przyjechali do nas ludzie z całej Polski i byli pod wrażeniem tego co zobaczyli. Zamek Janów Podlaski od zawsze kojarzył się z organizacją eventów na najwyższym poziomie. Nie inaczej było i tym razem. Organizatorzy gali zadbali o wszystko w najdrobniejszych szczegółach, tak żeby każdy gość mógł poczuć się wyjątkowo – zaznacza Leszek Horeglad.

Leszek Horeglad, odebrał aż dwie nagrody, wygrał w kategorii Duże Przedsiębiorstwo i Pracodawca Roku. Fot. Słowo Podlasia

Prezes Leszek Horeglad, od zawsze jest związany z naszym regionem. Aktywność zawodową rozpoczął 45 lat temu, jako świeżo upieczony młody inżynier w Rejonie Dróg Publicznych w Białej Podlaskiej. Dziś Grupa Horeglad to szereg niezależnych, ale współpracujących ze sobą spółek, zajmujących się: budową dróg i mostów; produkcją masy bitumicznej, betonu i galanterii betonowej; bezpośrednim importem surowców naturalnych; przeładunkiem: węgla, koksu, gazu, nawozów i kruszyw mineralnych. Spółki tworzą solidną markę handlową Grupa Horeglad, zatrudniającą ponad 300 osób, bez których, jak mówi sam prezes przedsiębiorstwa, nie byłoby Leszka Horeglada.

Nieodłącznym elementem gali Niedźwiedzie Biznesu były też licytacje na rzecz Stowarzyszenia "Wspólny Świat" w Białej Podlaskiej, w których dzięki otwartym sercom przedsiębiorców zebrano ponad 25 tysięcy złotych. – Wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak doniosłego wydarzenia – powiedziała Anna Chwałek, prezes "Wspólnego Świata". O licytacji na rzecz stowarzyszenia piszemy też na kolejnych stronach.

Muzyczną gwiazdą wieczoru był natomiast zespół De Mono z Andrzejem Krzywym na czele, który uświetnił galę niesamowitym koncertem i zapadającą w pamięć atmosferą serdecznej zabawy wszystkich zebranych przed sceną.  

FILM:

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski:

 

 

– Niedźwiedzie Biznesu to liderzy na rynku lokalnym i krajowym. Ich sukces i przewaga konkurencyjna jest efektem współpracy pomiędzy biznesem, nauką i samorządem. Województwo Lubelskie jest dumne z działalności przedsiębiorców, którzy kreatywnie wdrażają innowacyjne rozwiązania biznesowe i pokazują, jak osiągnąć sukces. Ich zaangażowanie w rozwój firmy przynosi wymierne efekty dla rozwoju gospodarki całego regionu. Gratuluję tegorocznym zwycięzcom plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu, którego laureaci są przykładem uczciwej pracy i dążenia do rozwoju firmy, lokalnej gospodarki i pracy dla Polski. 

WARTO PRZECZYTAĆ:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczaninAutor komentarza: BartekTreść komentarza: Nie sposób nie dostrzec emocji, jakie towarzyszą Twojej wypowiedzi, ale wydaje mi się, że przedstawiasz rzeczywistość w sposób nazbyt uproszczony i jednowymiarowy. Oczywiście, dorosłość wymaga odpowiedzialności, a założenie rodziny jest jej istotnym elementem, ale przecież nie jest to jedyna definicja dojrzałości czy wartości człowieka. To, że ktoś nie ma jeszcze rodziny, nie oznacza, że jego opinie na temat patriotyzmu, obronności czy poświęcenia nie mają znaczenia. Twoja krytyka młodych ludzi, którzy mówią o wojnie czy bohaterstwie, opiera się na założeniu, że każdy, kto nie doświadczył wojny, idealizuje ją i traktuje jako romantyczną przygodę. To spore uogólnienie. Faktycznie, są osoby, które mogą nie rozumieć w pełni, czym jest wojna, ale równie dobrze można powiedzieć, że ktoś, kto nigdy nie służył w wojsku, może mieć bardzo realistyczne i świadome podejście do tych spraw. Nie jest to czarno-białe. Co więcej, podkreślasz, że polska tradycja heroizmu, którą wiążesz z upadkiem I i II Rzeczypospolitej, jest przyczyną problemów naszego kraju. Nie sposób jednak nie dostrzec, że właśnie ta tradycja dała nam bohaterów, którzy walczyli o niepodległość i wolność – nie tylko w zbrojnych konfliktach, ale też w codziennej pracy, działalności politycznej i społecznej. Zgadzam się, że wojna to koszmar – brud, smród, krew i cierpienie. Nikt, kto naprawdę rozumie jej naturę, nie traktuje jej jako romantycznej przygody. Ale czy oznacza to, że nie powinniśmy o niej rozmawiać, przygotowywać się do obrony kraju, czy doceniać poświęcenia tych, którzy byli gotowi walczyć za swoje ideały? Krytyka młodych, którzy szukają swojego miejsca w tradycji wojskowej czy patriotycznej, wydaje się nieco niesprawiedliwa. To nie znaczy, że są naiwni – być może po prostu szukają sensu, który jest głęboko zakorzeniony w naszej historii i kulturze. Ostatecznie, odwaga i odpowiedzialność nie mają jednej definicji. Można być odpowiedzialnym i odważnym w rodzinie, ale również w służbie publicznej, w wojsku, czy po prostu w codziennym życiu. Każdy etap życia ma swoje wyzwania i nie powinniśmy deprecjonować jednych wyborów na rzecz innych.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 09:01Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczaninAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: "dlatego, że", nieuku, zapamiętaj. Nie ma żadnego "dlatego, bo".Data dodania komentarza: 21.11.2024, 08:45Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busa
Reklama
Reklama