- Jestem zaszczycony i dumny, że mamy tak wielu znakomitych Ambasadorów – ludzi, instytucje i przedsiębiorstwa, dzięki którym nasze województwo jest dobrze postrzegane w Polsce, Europie i na świecie. Wszystkim nominowanym i nagrodzonym należą się wielkie wyrazy uznania oraz życzenia równie udanych działań i wybitnych osiągnięć w przyszłości. Sukcesy naszych Ambasadorów są sukcesami Województwa Lubelskiego, z którego pochodzą, z którym się utożsamiają, a niejednokrotnie wiążą z nim swoją życiową i zawodową aktywność – mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.
Tytuł Ambasadora Lubelszczyzny 2023 trafił do trzech laureatów. - Honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego jest przyznawany od 1999 roku. Samorząd Województwa Lubelskiego wyróżnia tych, którzy wnoszą wkład w rozwój regionu poprzez swoją działalność gospodarczą, naukową, kulturalną, sportową, społeczną, a ich osiągnięcia i zasługi budują oraz wzmacniają dobry wizerunek naszego województwa w kraju i poza jego granicami. Dotychczas tym prestiżowym tytułem i statuetką uhonorowano 81 laureatów – informuje Anna Nycz, z biura prasowego urzędu marszałkowskiego.
Na gali 3 lutego tytuł ten przyznano: Politechnice Lubelskiej, lubelskiej firmie Spiżarnia i choreografowi Januszowi Józefowiczowi.
Tytuł Marka Lubelskie powędrował do 8 nagrodzonych. Wśród nich znalazły się dwie firmy z naszego regionu. Marką Lubelskie w kat. branża spożywcza uhonorowano Cieleśnicę S.A. „Na terenie i w zabudowaniach przedwojennej fabryki wódek i likierów firma prowadzi działalność produkcyjną, kulturalną oraz muzealną. W pobliskim pałacu znajduje się niewielki hotel z restauracją. Firma prowadzi sprzedaż ogólnopolską, natomiast kierunek eksportu to Wielka Brytania. Manufaktura Cieleśnica otworzyła ogólnodostępne Muzeum Fabryka Wódek i Likierów w Cieleśnicy. Firma jest także organizatorem Święta Ziół. Manufaktura wspiera także inicjatywę pn. Czysta Rzeka. Kierunki eksportu: Wielka Brytania.” - opisuje nagrodzoną działalność laureata Urząd Marszałkowski w Lublinie.
W kat. branża produkcyjno-mechaniczna Markę Lubelskie przyznano formie Kojpasz Sp. z Wisznic. „Firma, która od 30 lat zajmuje się produkcją pasz dla zwierząt gospodarskich, takich jak bydło, trzoda chlewna, drób wodny, konie i króliki. Kojpasz posiada dwie mieszalnie. W pierwszym zakładzie firma produkuje pasze i koncentraty konwencjonalne, natomiast w drugim zakładzie – pasze w standardzie BEZ GMO. Oferta firmy Kojpasz obejmuje także nawozy, środki ochrony roślin oraz materiał siewny zbóż, traw i kukurydzy. Firma Kojpasz prowadzi sprzedaż części do maszyn rolniczych oraz artykułów do produkcji rolnej. Bogato zaopatrzone trzy sklepy są chętnie odwiedzane przez klientów. Firma prowadzi także doradztwo w zakresie żywienia zwierząt poprzez analizę pasz objętościowych i na podstawie wyników analiz układa dawki pokarmowe.” - charakteryzuje działalność Kojpaszu Urząd Marszałkowski w Lublinie.
Po sobotniej gali województwo lubelskie ma 84 ambasadorów, natomiast tytułem Marka Lubelskie może się poszczycić 108 firm z województwa lubelskiego.
Napisz komentarz
Komentarze