Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 06:12
Reklama dotacje rpo
Reklama

Międzyrzec Podlaski: Kto walczy o fotel burmistrza?

O stanowisko burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego powalczy pięciu kandydatów. To obecny zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk, wicestarosta bialski Janusz Skólimowski, radca prawny Arkadiusz Janus, radny powiatowy i aktywista Andrzej Mironiuk i były poseł PiS Marcin Duszek.
Międzyrzec Podlaski: Kto walczy o fotel burmistrza?
Na stanowisko burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego kandydować będą:. obecny zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk, wicestarosta bialski Janusz Skólimowski, radca prawny Arkadiusz Janus, aktywista Andrzej Mironiuk i były poseł PiS Marcin Duszek

Autor: Słowo Podlasia

Arkadiusz Janus wyjaśnia, że startuje w wyborach na burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego z potrzeby realizacji pożytecznych rzeczy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

- Dostrzegam, tak jak w 2018 r. kiedy też kandydowałem na burmistrza, jak ważny jest rozwój miasta. Upływ czasu pokazał, że wiele spraw można było rozwiązać szybciej i efektywniej. Chciałbym przede wszystkim zrealizować projekty inwestycyjne, takie które realnie wpłynął na kieszenie mieszkańców. Chodzi o budowę dróg, zmniejszenia kosztów energii, poprzez skorzystanie programów unijnych. Wiele jest też do zrobienia na płaszczyźnie aktywizacji społecznej, kulturowej i sportowej - mówi Arkadiusz Janus.

Z wykształcenia jest radcą prawnym, wcześniej był adwokatem. Prowadzi własną firmę, obsługuje głównie podmioty gospodarcze. Zawodowo się spełnia, ale podkreśla, że ma też czas, by działać jako społecznik. Ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. - Międzyrzec jest miejscem na świecie, w którym czuję się najlepiej - podkreśla.   

Wicestarosta kandydatem

Także Janusz Skólimowski wicestarosta bialski kandyduje na urząd burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego. - Myślę, że cała moja działalność zmierzała w tym kierunku. Międzyrzec jest wyjątkowym miastem, które miało i nadal ma wiele szans na rozwój, ale nie zawsze udawało się te szanse wykorzystać. Chciałbym to zmienić i wydobyć pełen potencjał miasta - zaznacza Janusz Skólimowski. Dodaje, że na przestrzeni ostatnich lat spotkał się z opiniami mieszkańców i różnych stowarzyszeń, które mówiły o tym, że są potrzebne zmiany.

- Mieszkańcy wskazywali mi, że w ich ocenie jestem właściwą osobą, aby te zmiany wprowadzić. Nie będą to zmiany rewolucyjne, ale sprawiające, że miasto wrzuci wyższy bieg pod względem rozwoju - podkreśla. Jego zdaniem brakuje dobrej komunikacji między władzą samorządową, a mieszkańcami. - Planuję realizować to, czego oczekują mieszkańcy miasta, bo brakuje w mojej ocenie odpowiedniej strategii i planu działania - mówi Janusz Skólimowski.

Zapowiada kampanię bezpośrednią, w której będzie spotykać się z mieszkańcami, by rozmawiać o ich problemach. - Nie chcę prowadzić kampanii negatywnej. Pragnę mówić o tym, co można zrobić albo czego można zrobić więcej - stwierdza.

Janusz Skólimowski od urodzenia związany jest z Międzyrzecem Podlaskim. To wieloletni nauczyciel – absolwent AWF, był zawodnikiem międzyrzeckiego Huraganu, prowadził firmę rodzinną, ukończył także podyplomowe studia z administracji i finansów publicznych oraz MBA. Od 2016 r. jest wicestarostą powiatu bialskiego.

Ciekawe inicjatywy

Paweł Łysańczuk, zastępca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego, jak mówi od zawsze jest związany z miastem. - Poświęciłem życie zawodowe na rzecz rozwoju Międzyrzeca Podlaskiego. Posiadam wykształcenie i doświadczenie w tym zakresie. Chciałbym kontynuować duże projekty, które już zostały rozpoczęte, chociażby budowę hali. Myślę, że Międzyrzec potrzebuje przynajmniej jeszcze kilku ciekawych inicjatyw, które podniosą komfort życia mieszkańców. Będę je szczegółowo prezentował w czasie kampanii - zapowiada Paweł Łysańczuk.

Dodaje, że priorytetem jest przebudowa układu drogowego, gdyż w części miasta wymaga on usprawnienia.

- Chciałbym się skupić na rozwoju terenów zielonych, także tych położonych między blokami. Z pewnością można bardziej uwidocznić potencjał zespołu parkowo-pałacowego. Zagospodarowania wymaga też teren międzyrzeckich Jeziorek. Można też bardziej wykorzystać potencjał Krzny. Planuję zmiany w oświacie, tak by edukacja dawała szansę uczniom najzdolniejszym i tym, którzy mają problem z nauką. W tym celu będziemy realizować projekt SOWA z Centrum Nauki Kopernik. To będzie dobre miejsce by kształcić dzieci, nie tylko z miasta, ale też z regionu - mówi Paweł Łysańczuk.

Wskazuje, że dużą częścią jego programu będzie oferta skierowana do rodzin. - Myślę o umożliwieniu powrotu młodym matkom na rynek pracy, a także zapewnieniu opieki psychologiczno-terapeutycznej w czasie ciąży - wyjaśnia. Przyznaje, że chciałby też wesprzeć seniorów. Za to będzie odpowiadać odpowiednia jednostka. Paweł Łysańczuk to międzyrzeczanin, od niemal 15 lat pracuje w urzędzie miasta. Z wykształcenia jest politologiem o specjalizacji samorząd i polityka lokalna. Studiował też dziennikarstwo i komunikację społeczną. 

Rozwiązywać problemy

Andrzej Mironiuk wskazuje, że zdecydował się kandydować na burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego po wielu rozmowach z mieszkańcami, których spotykał w ostatnich miesiącach w szkołach i urzędach.  - Stwierdziłem, że moje wieloletnie doświadczenie w samorządzie, determinacja i chęć zmiany na lepsze pozwolą na skuteczne rozwiązywanie problemów i wyzwań stawianych naszej społeczności. Poza tym mieszkańcy Międzyrzeca dobrze mnie znają i wiedzą, że od lat działam aktywnie na rzecz rozwoju naszego miasta - zapewnia Andrzej Mironiuk

Zaznacza, że teraz nadszedł czas aby zaangażował się na 200 procent. - Przed nami wiele wyzwań, którym musimy stawić czoła. Kandyduję ponieważ dobro mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego stawiam na pierwszym miejscu - podkreśla Andrzej Mironiuk.

Swój komitet wyborczy zarejestrował też Marcin Duszek, były poseł PiS, który zasiadał w Sejmie przez trzy kadencje. W Sejmie zasiadał m.in. w Komisji do Spraw Petycji, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Zdrowia. Pochodzi z Łosic. Studiował germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył też studia z zarządzania samorządem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego z ramienia którego został radnym powiatu bialskiego w 2006 roku.

CZYTAJ TEŻ: 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busa
Reklama
Reklama