Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 3 lipca 2024 19:13

Szósta „Dziewiątka” w Polsce.

Koszykarze z Szkoły Podstawowej numer 9 z Białej Podlaskiej zajęli szóste miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Koszykówce Chłopców rocznik 2011 i młodsi.
Koszykarze Szkoły Podstawowej nr 9 są szóstą ekipą w Polsce.

Autor: facebook

W Stargardzie rozegrano Finał Ogólnopolski Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców. W turnieju udział brali uczniowie bialskie „Dziewiątki”: Rafał Brygoła, Hubert Cienkusz, Aron Kozioł, Oskar Piskorski, Marek Sacewicz, Oktawian Czuhan, Miłosz Romaniuk, Dary Shybeka, Szymon Klimiuk, Gabriel Tomaszuk, Albert Chwedoruk, Seweryn Nowicki, Piotr Pociecha oraz opiekunowie Małgorzata Denisiuk i Marcin Ławnik. Bialczanie w zmaganiach grupowych zajęli drugie miejsce. Pokonując 72:6 SP 10 Starachowice, 55:23 PSP 4 Strzelce Opolskie oraz ulegli SP 11 Stargard 31:67. W ćwierćfinale niestety nie sprostali SP 13 Gorzów Wielkopolski przegrywając 27:61. W meczach  o miejsce piąte najpierw pokonali SP 95 Wrocław 40:39 by ulec SP 344 Warszawa 18:44 i zająć szóste miejsce w Polsce. Mistrzem zostali uczniowie SP 11 Stargard, którzy w finale pokonali SP 13 Gorzów Wielkopolski 41:36. Miejsce trzecie zdobyli koszykarze SP 5 Ełk pokonując SP 2 Łańcut 59:52. Kolejne miejsca zajęli: SP 344 Warszawa, SP 9 Biała Podlaska, PSP 3 Starogard Gdański, SP 95 Wrocław, PSP 4 Strzelce Opolskie, SP 2 Łowicz, PSP 4 Strzelce Opolskie, SP 2 Łowicz, SP 10 Starachowice, SP 1 Wieliczka, SP 2 Gniezno.

Małgorzata Denisiuk, opiekun koszykarzy z bialskiej „Dziwiątki”

- Bardzo jesteśmy zadowoleni z tego występu. Rozsławiamy naszą szkołę i miasto na poziomie ogólnopolskim. Poziom turnieju był bardzo wysoki. W trzech przegranym meczach naszymi pogromcami były dwie ekipy które zagrały w finale. Często wyniki meczów są trochę mylące, gdy przegrywaliśmy wyraźnie i nie było szans na odrobienie straty dawałam grać wszystkim zawodnikom. Wracamy do Białej z podniesionymi głowami, bagażem doświadczeń.