– To już XIX edycja projektu gospodarczego. Przedsiębiorcy posiadający certyfikat Marka Lubelskie mogą używać zastrzeżonego znaku towarowego projektu, będącego symbolem jakości, innowacyjności i dbałości o środowisko. Certyfikaty naszym nowym Markowiczom zostaną uroczyście wręczone podczas Gali Ambasadora Województwa Lubelskiego 22 lutego 2025 roku – poinformował Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.
Tytuły Marka Lubelskie przyznawane są w województwie od 2007 roku. Dotychczas otrzymało ją 106 firm z terenu Lubelszczyzny, a już w lutym przyszłego roku certyfikaty Marki Lubelskie odbierze siedem kolejnych, które kapituła złożona z członków zarządu województwa lubelskiego, przedstawicieli lokalnych mediów i instytucji otoczenia biznesu, wybrała 9 grudnia.
W tym roku Marka Lubelskie powędruje między innymi do dwóch firm z naszego regionu. Otrzymają ją Bimiz Food Sp. z o.o. z siedzibą w Radzyniu Podlaskim i Kolejowy Serwis Mobilny Sp. z o.o. z siedzibą w Małaszewiczach Dużych.
– Grupa Bimiz jest polską, rodzinną firmą funkcjonującą na rynku mrożonych warzyw i owoców od 1988 roku. Firma powstała w 2002 roku i posiada dwa zakłady produkcyjne na terenie województwa lubelskiego: Bimiz Food w Radzyniu Podlaskim oraz Bimiz Produkt w Jeziorzanach. Jest jednym z największych w Polsce producentów głęboko mrożonych warzyw i owoców – informuje Anna Nycz, inspektor ds. obsługi medialnej w kancelarii marszałka. - Firma skupuje, przetwarza i zamraża najwyższej jakości warzywa i owoce, które dostarczają sprawdzeni i certyfikowani plantatorzy z czystych ekologicznie rejonów Lubelszczyzny
Spółka posiada rozbudowaną sieć dystrybucji do supermarketów, sklepów spożywczych oraz restauracji.
Drugim laureatem z naszego terenu został Kolejowy Serwis Mobilny z Małaszewicz Dużych. To stosunkowo młoda firma, ale prężnie działająca na rynku, który obsługuje.
– Firma powstała w 2020 roku. To dynamicznie rozwijająca się firma wyspecjalizowana w kompleksowych usługach naprawy i modernizacji taboru kolejowego. Prowadzi działalność na rynku lokalnym, krajowym oraz świadczy usługi na rzecz klientów z krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii, Ukrainy, Białorusi – wylicza Anna Nycz. – Główną jej działalnością jest mobilna naprawa pojazdów szynowych. Spółka dysponuje specjalistycznym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą, wykonuje naprawy w dowolnym miejscu, nawet na szlaku kolejowym. Firma posiada przewagę na rynkach zagranicznych przez konkurencyjne ceny, wysoką jakość usług potwierdzoną certyfikatami oraz elastyczność i dostosowanie do lokalnych wymagań.
Kapituła Marka Lubelskie przyznała w tym roku certyfikaty również: Arcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. z siedzibą Lublinie, Roztoczański Związek Pszczelarzy Tomaszów Lubelski, Stal–Tech Sp. z o.o. z siedzibą w Łążku Ordynackim k. Janowa Lubelskiego, Bio Berry Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, Kabako Gruppe Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu Lubelskim.
Napisz komentarz
Komentarze