Tak się przyjęło, że na działkach rekreacyjnych buduje się domki rekreacyjne, w których można spędzić weekend czy dłuższy urlop latem. Niestety takie domki mogą pozostawiać wiele do życzenia w kwestii ciepła, gdy przychodzą pierwsze chłodne dni. Jeśli jesteś na etapie zagospodarowywania swojej działki, sprawdź wszystkie dostępne opcje. Zamiast klasycznego domku murowanego czy drewnianego możesz wybrać kontener mieszkalny, który lepiej sprawdzi się szczególnie zimą, gdy przenikliwy chłód będzie mocno dawać się we znaki.
1. Komfort i wygoda
Wiele ludzi zapytanych z czym kojarzy im się kontener mieszkalny odpowiedziałoby, że ze specjalnie przygotowanymi pomieszczeniami dla pracowników zatrudnionych poza miejscem zamieszkania takich jak budowlańcy, czy przeznaczonymi na biura przy dużych projektach. A przecież kontener mieszkalny z powodzeniem może stanąć na działce rekreacyjnej, oferując taki sam a może nawet i wyższy komfort użytkowania co domek rekreacyjny. Instalacja elektryczna, wodna i kanalizacyjna, a także bojlery do ogrzewania wody i grzejniki elektryczne – wszystko to jest standardem w przypadku kontenerów. Ponadto ściany takiego kontenera są odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu ogrzewanie pracuje wydajniej i zużywa się mniej energii elektrycznej. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie zimą, gdy dzięki niemu przyjemne ciepło można poczuć w całym obiekcie.
2. Spersonalizowane wnętrze
Wymagające osoby mogą zagospodarować swój kontener w dowolny sposób. Można w nim wydzielić przestrzeń na kuchnię, łazienkę, salon i sypialnię, zyskując coś na pozór mieszkania. Kontenery mieszkalne z oferty https://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-mieszkalne/ są przygotowane w taki sposób, że każdy zainteresowany może indywidualnie rozplanować układ pomieszczeń wewnątrz, żadne rozwiązanie nie jest narzucone z góry. Nie trzeba się też obawiać, że podłoga kontenera zostanie zniszczona przez wilgoć. Jest ona odpowiednio zabezpieczona przed wodą, przy użyciu płyt wiórowo-cementowych. Wśród dostępnych propozycji wybrać można konstrukcję z gotowymi ściankami działowymi lub postawić na wersję podstawową, a płyty kartonowo-gipsowe zamontować samemu. Wielkość takiego kontenera mieszkalnego może być różna, jednak standardowa powierzchnia wynosi 35 m2, dzięki czemu z powodzeniem zmieści się on na ogródku działkowym. Warto też wspomnieć, że w przypadku chęci postawienia kontenera mieszkalnego na działce nie ma konieczności posiadania pozwolenia na budowę, co znacznie obniża koszt zagospodarowania terenu.
Napisz komentarz
Komentarze