W Dworze Droblin, malowniczo położonym kompleksie niedaleko Leśnej Podlaskiej, piątkowego wieczoru, 26 kwietnia, zjawili się najwybitniejsi przedstawiciele biznesu z Południowego Podlasia, ludzie świata polityki, działacze społeczni i artyści. Nadszedł bowiem czas na rozdanie nagród Niedźwiedzie Biznesu 2018 osobom, które od lat świetnie radzą sobie prowadząc własne przedsiębiorstwa oraz przyczyniają się do rozwoju ekonomicznego naszego regionu.
Wśród gości gali znaleźli się m.in. wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusz Stefaniuk, marszałek Sławomir Sosnowski, marszałek Franciszek Jerzy Stefaniuk, posłowie na sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kornelia Wróblewska, Joanna Mucha oraz Stanisław Żmijan, przewodniczący rady powiatu bialskiego Mariusz Kiczyński, przewodniczący rady miasta Białej Podlaskiej Bronisław Broniewicz, radna sejmiku województwa lubelskiego Barbara Barszczewska oraz doradca województwa lubelskiego Ryszard Szczygieł, zastępca burmistrza Międzyrzec Podlaskiego Paweł Łysańczuk, sekretarz gminy Biała Podlaska Grażyna Majewska, wójtowie gmin: Konstantynów – Romuald Murawski, Sosnówka – Marcin Babkiewicz, Drelów – Piotr Kazimierski, Międzyrzec Podlaski – Krzysztof Adamowicz, Radzyń Podlaski – Wiesław Mazurek, Tuczna – Zygmunt Litwiniuk, Komarówka Podlaska – Ireneusz Demianiuk, zastępca wójta gminy Terespol – Bogdan Daniluk. Z zaproszenia na galę nie skorzystał niestety prezydent Białej Podlaskiej, Michał Litwiniuk.
Warszawa pod wrażeniem
Współorganizatorem plebiscytu był Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie. Na zaproszenie jego prezesa Tadeusza Konaszuka, w Droblinie pojawiły się więc osoby z pierwszych stron gazet i telewizji: Cezary Kazimierczak - prezes ogólnopolskiego ZPP, Katarzyna Włodarczyk-Niemyjska - dyrektor departamentu Prawa i Legislacji ZPP, czy Tomasz Wróblewski - prezes Warsaw Enterprise Institute, fundacji, która jest zapleczem eksperckim i intelektualnym Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - Nasi przyjaciele z Warszawy byli pod olbrzymim wrażeniem organizacji i atmosfery, jaka panowała podczas gali. Pomysł spodobał się tak dalece, że na najbliższym posiedzeniu ogólnopolskiego kongresu ZPP, jaki odbędzie się 16 maja, będziemy dyskutować o adaptacji tego przedsięwzięcia w innych organizacjach regionalnych należących do związku. Jestem niesamowicie kontent z inicjatywy. Spełniła się z nawiązką na wszystkich trzech poziomach idei funkcjonowania ZPP, którego mottem jest hasło "Łączymy, wspieramy, inspirujemy" - powiedział Tadeusz Konaszuk, prezes ZPP Podlasie.
Sukces i siła
Uroczystą galę wręczenia statuetek Niedźwiedzi Biznesu poprowadzili redaktor naczelny Słowa Podlasia Piotr Pyrkosz i znana prezenterka telewizyjna Dorota Gardias, którzy swoją charyzmą porwali publiczność.
– Inicjatywa powstała po to, żeby dać okazję spotkania dla ludzi biznesu i polityki, którzy powinni współpracować na rzecz rozwoju naszego społeczeństwa i lokalnej gospodarki. Byśmy mogli wspólnie kreować rzeczywistość na terenie Polski wschodniej, który niestety na razie jest najbiedniejszym regionem w naszym kraju. Biznesmeni z naszych terenów potrzebują wsparcia, bo na co dzień naprawdę nie mają łatwych warunków do pracy. Musimy się trzymać wszyscy razem, by dać opór konkurencji z zagranicy czy innych stron Polski, która powoli wchodzi na nasz lokalny rynek – mówił Piotr Skerczyński, właściciel Grupy Wydawniczej Słowo Podlasia. – Udało nam się zgromadzić tu dzisiaj wielu wspaniałych ludzi, którzy mają również okazję do spędzenia razem czasu i odpoczynku od codziennych zadań. Dodatkowo uważam, że to ogromny sukces naszej gazety, którą charakteryzuje moc, siła i przede wszystkim tradycja. Mam nadzieję, że przez kolejne lata z powodzeniem będziemy kreować naszą lokalną rzeczywistość – dodał Piotr Skerczyński.
Rozwijają nasz region
Na początku poznaliśmy laureatów w kategorii "Mikroprzedsiębiorstwo" i "Małe przedsiębiorstwo". W pierwszej najlepszy okazał się Konrad Radzikowski ze swoją firmą Travel Care, w drugiej nagrodę zgarnęła firma Stol Kar. Następnie nagrody powędrowały do właścicieli średnich i dużych przedsiębiorstw. W kategorii "Średnie przedsiębiorstwo" statuetka Niedźwiedź Biznesu trafiła do firmy Piotrans, zaś w kategorii "Duże przedsiębiorstwo" bezkonkurencyjna okazała się firma AluTeam. Nagrodzono także Biznesmena Roku, którym został Stanisław Romaniuk. Statuetka Ambasadora Biznesu trafiła w ręce Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników z siedzibą w Białej Podlaskiej, Produktem Roku zostało "Masło Łosickie". Firma Wipasz otrzymała statuetkę Inwestora Roku, a za Dobroczyńcę Roku kapituła uznała Riada Haidara. Ostateczne rozstrzygnięcia plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2018 publikujemy w ramce obok.
– Inwestowanie i rozwój są możliwe dzięki przychylności wszystkich państwa. Chcemy cały czas inwestować w Międzyrzecu Podlaskim, bo przyjazny klimat zdecydowanie temu sprzyja. Inwestycje są dla nas siłą napędową, nie odpuszczamy i w kolejnych latach planujemy ciągle się rozwijać – komentował Przemysław Sawoński, wiceprezes d/s sprzedaży i marketingu w Wipaszu. Pomysł plebiscytu docenił również Stanisław Romaniuk: - To wspaniała inicjatywa Słowa Podlasia i kolejne wyróżnienie dla mnie i mojej firmy. Czuję się zaszczycony, tym bardziej, że nasza współpraca z tygodnikiem układa się bardzo dobrze od wielu lat. Bardzo doceniam ludzi, którzy tam pracują. Myślę, że to początek dobrej tradycji w naszym regionie – mówił, zdobywca Niedźwiedzia w kategorii "Biznesmen Roku".
Szczodra licytacja
Podczas gali zorganizowano licytację gadżetów m.in. koszulek z podpisami Tomasza Majewskiego, Roberta Korzeniowskiego i Mariusza Czerkawskiego oraz płyt i książek z autografami znanych osobowości z szeroko pojętego świata show biznesu: Wojciecha Manna, Marka Niedźwieckiego, Piotra Fronczewskiego, Grażyny Wolszczak, Edyty Jungowskiej. I to właśnie Przemysław Sawoński z Wipaszu został rekordzistą licytacji. Zaproszenie na galę 30-lecia pracy artystycznej Zenona Martyniuka i jego płytę ze specjalną dedykacją zakupił za 7100 złotych!
Efekt licytacji, którą żywiołowo przeprowadziła Dorota Gardias przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, w sumie zebraliśmy kwotę aż 20 tysięcy 100 złotych. Katarzyna Burdzyluk z bialskiego biura podróży Mario Presto, koszulkę z autografem Mariusza Czerkawskiego wylicytowała za 1000 złotych. Podczas aukcji można było tez zakupić obrazy namalowane przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu, na którego rzecz przekazaliśmy cały dochód z licytacji. Jeden z nich, za 800 złotych zakupił Dariusz Stefaniuk, wicemarszałek województwa lubelskiego, a Marcin Potapczuk z PDP Logistics za 1400 złotych. Pełne wyniki licytacji publikujemy w ramce poniżej.
- Wzruszenie ściska serce i łamie głos. Naprawdę nie spodziewaliśmy się, że zostaniemy potraktowani tak życzliwie. Dziękujemy za możliwość udziału w tak pięknej uroczystości. Dzięki zebranym pieniążkom nasi podopieczni będą mogli się cieszyć z nowego placu zabaw, jaki chcemy urządzić w tym roku - mówi Bożena Guz, dyrektor SOSW w Zalutyniu.
Słowo Podlasia ma już 40 lat!
Uroczysta gala "Niedźwiedzie Biznesu 2019" była też okazją do świętowania 40. jubileuszu Słowa Podlasia. Gratulacje, życzenia i gromkie "Sto lat" usłyszeli właściciele i pracownicy tygodnika. Z rąk prezesa Piotra Skerczyńskiego okolicznościowe nagrody pieniężne otrzymali wieloletni pracownicy tygodnika fotoreporter Adam Trochimiuk i Stanisław Zając.
– Zdecydowanie dzisiejsze wydarzenie, jest jedną z ważniejszych imprez w tegorocznym kalendarzu. Plebiscyt jest świetnym początkiem nowej tradycji, która ma na celu wsparcie i docenienie przedsiębiorców z Lubelszczyzny i Południowego Podlasia. Jako przedstawiciel urzędu marszałkowskiego, mogę powiedzieć, że staramy się wspierać takie inicjatywy. Dzisiejsze wydarzenie jest również wyjątkowe ze względu na obchody 40-lecia Słowa Podlasia. Dziękuję całej redakcji za to, że jesteście, piszecie i cały czas trwacie na tym trudnym prasowym rynku. Życzę jak najwięcej stałych czytelników, pracujcie tak rzetelnie jak do tej pory, a przed wami na pewno jeszcze wiele wspaniałych lat działalności – podsumował galę wicemarszałek Dariusz Stefaniuk.
Po części oficjalnej przyszedł czas na dobrą zabawę, mnóstwo śmiechu i niekończących się rozmów. Gościem specjalnym i gwiazdą wieczoru był Kuba Sienkiewicz, który swoim wspaniałym głosem i muzycznymi przebojami zaczarował i porwał do tańca zgromadzonych w sali gości. Następnie na scenie pojawił się znakomity zespół Flesz Music i wszyscy z uśmiechami ruszyli na parkiet. Przy dźwiękach rozrywkowej muzyki zabawa trwała do białego rana. Ach, co to był za bal! Kto nie skorzystał niech żałuje. Następna taka okazja nadarzy się dopiero za rok...
Laureaci Niedźwiedzi Biznesu 2018:
Kategoria "Mikroprzedsiębiorstwo" - Travel Care
Wyróżnienia: Agencja Reklamowa Agraffka, MB Mega Hurtownia Narzędzi, Cholimpex
Kategoria "Małe Przedsiębiorstwo" - firma Stol Kar Sp. z .o.
Wyróżnienia: Zakład Stolarsko Budowlany Zdzisław Serhej, Telbial sp. z o.o., Centrum Psychoterapii i Rozwoju "Lustro"
Kategoria "Średnie Przedsiębiorstwo" – Piotrans
Wyróżnienia: Perun S.A., GL Group, Krynica Vitamin S.A.
Kategoria "Duże Przedsiębiorstwo" – Aluteam sp. z o.o. Biała Podlaska
Wyróżnienia: Społem PSS w Białej Podlaskiej, Kociuk Logistics sp. z o.o., Spółdzielnia Iwalidów Elremet - Zakład Pracy Chronionej
Produkt Roku: "Masło łosickie" produkcji Laktopol-A sp. z o.o. w Łosicach
Inwestor Roku: Wipasz S.A
Ambasador Biznesu: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników z siedzibą w Białej Podlaskiej
Biznesmen Roku: Stanisław Romaniuk Zakład Remontowo - Budowlany w Białej Podlaskiej
Dobroczyńca Roku: Riad Haidar
Podczas gali "Niedźwiedzie Biznesu 2018" zorganizowano licytację na rzecz dzieci uczęszczających do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 20 100 zł! Wylicytowano:
zaproszenie na jubileusz pracy artystycznej i płyta z dedykacją Zenona Martyniuka – Przemysław Sawoński, firma Wipasz za 7 100 zł;
koszulki z podpisami Roberta Korzeniowskiego – Petrodom za kwotę 700 zł oraz Cholimpex za kwotę 400 zł;
koszulkę z podpisem Tomasza Majewskiego – Piotr Skerczyński za kwotę 700 zł;
koszulkę Mariusza Czerkawskiego – Mario Presto za 1000 zł;
pałeczkę lekkoatletyczną z autografami Joanny Fiodorow, Adama Kszczota, Jakuba Krzewiny, Piotra Małachowskiego i Tomasza Majewskiego – Krynica Vitamin za 400 zł;
płytę, plakat i zaproszenie na festiwal Biała Blues – Paweł Skerczyński za 500 zł;
płytę z autografem Artura Andrusa – Conkret Biała Podlaska za 550 zł;
książkę Michała Olszańskiego "Życie jak dobry mecz" – Grzegorz Pawlak za 600 zł;
audiobook z autografem Piotra Fronczewskiego – B Braun Radzyń Podlaski za 400 zł;
książkę Wojciecha Manna "Artysta" z autografem – Monika Czapska z firmy Laktopol-A za 900 zł;
film "Ja wam pokażę!" z autografem Grażyny Wolszczak – Joanna Kozłowiec z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej za 1100 zł;
audiobook "Dzieci z Bullerbyn" z autografem Edyty Jungowskiej – Katarzyna i Michał Szczepańscy za 300 zł;
obrazy oraz szkice:
Dariusz Stefaniuk, wicemarszałek województwa lubelskiego za 800 zł;
Marcin Potapczuk z firmy PDP LOGISTICS SP.J. Mariusz Piwoni, Marcin Potapczuk za 1400 zł;
Kamil Paszkowski, dyrektor Biura Poselskiego Jana Włodzimierza Szewczaka za 600 zł;
Anna Tarasiuk, radca prawny za 300 zł;
Katarzyna Niemyjska i Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców za 500 zł;
Dariusz Karpiński z firmy Aluteam za 600 zł;
Piotr Myrcha z firmy Honda Wyszomirski za 650 zł;
Dorota Karwacka, kanclerz Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej za 300 zł
Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 18
Napisz komentarz
Komentarze