Powiat radzyński, miasto Radzyń i gmina Radzyń Podlaski, jako jedne z pierwszych samorządów w kraju przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodziny, przygotowaną i opracowaną m.in. przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Karta mówi o wparciu rodziny, jako podstawowej komórki społecznej, rodziny rozumianej jako związek kobiety i mężczyzny. Karta zdaje się też być dokumentem w kontrze do deklaracji LGBT. Orędownicy SKPR uważają bowiem, że deklaracje LGBT propagują seksualizację dzieci i umniejszają wartość rodziny.
Terem powiatu radzyńskiego zdaje się być modelowym przykładem do wykorzystania przez propagatorów karty, do jej reklamowania w innych samorządach. Tu wszystkie trzy jednostki samorządowe SKPR przyjęły w głosowaniach rad.
Samorządy radzyńskie na specjalnie zwołanej konferencji, w której uczestniczył koordynator działań przyjęcia SKPR w całym kraju, wyrażały dumę z podjętych uchwał. - To wyjątkowe wydarzenie w naszym mieście. Rada jednogłośnie przyjęła ten dokument – cieszył się burmistrz Radzynia Podlaskiego, Jerzy Rębek. - Z pokorą, bez agresji wyznajemy swoje przekonania, by zachować je dla pokoleń. Przyszedł bowiem czas prawdy. Wartościom chrześcijańskim i narodowym wypowiedziano wojnę. My przyjęciem tego dokumentu mówimy "nie" cywilizacji śmierci.
Przewodniczący rady miasta, Adam Adamski zauważył natomiast, że ktoś chce narzucać ludziom rewolucję obyczajową. - A my chcemy, by po ludzku było przestrzegane prawo w naszym mieście – zaznaczył przewodniczący Adamski.
Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 25
Napisz komentarz
Komentarze