W sierpniu 2018 roku magistrat wraz z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury uruchomił aplikację na telefony. Wystarczyło porać ja na telefon i już można było zwiedzać miasto. – Na szlaku zwiedzania znalazły się następujące obiekty: pałac Potockich, Oranżeria, słup sakralny, popiersie Karola Lipińskiego, plac Wolności, Skwer Podróżników, ul. Ostrowiecka z pamiątkową tablicą poświęconą Grotowi z Ostrowa, pomnik Konstytucji 3 Maja, dawna siedziba aresztu Gestapo i UB, kościół Trójcy Świętej. Aplikacja jest już gotowa, zostanie zaprezentowana 21 lipca na festynie miejskim – informowała wówczas Anna Wasak, rzecznik UM w Radzyniu Podlaskim, dodając, ze ma być to alternatywa dla przewodników audioguide.
Te od kilku lat udostępniał prowadzony przez powiat Punkt Informacji Turystycznej. Z audioprzewodników korzystali turyści z Polski, ale i z zagranicy, bo lektor był dostępny również m.in. w języku angielskim. Audioguide oferował 40-minutową wycieczkę po Radzyniu i oddzielne po powiecie, w którym prezentowano szlak zabytków architektury drewnianej, szlak rezydencji magnackich i szlacheckich, dolinę Tyśmienicy. Ta oferta od lat propagowana była przez Radzyńską Krainę Serdeczności, projekt prowadzony przez powiat radzyński.
Dziś, to miasto przejmuje pałeczkę w promowaniu terenu na turystycznej mapie regionu, a lokomotywą tej promocji zdaje się być Radzyński Ośrodek Kultury, jego dyrektor Rober Mazurek i prowadzone przez niego stowarzyszenie - "Podróżnik".
Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29
Napisz komentarz
Komentarze